Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kb.7 hónapja tartó szurkáló...

Kb.7 hónapja tartó szurkáló érzés csak az egyik petefészekben jelentheti, hogy PCOS-em van? Márciusban uh-n úgy nézett ki, írt a nőgyógyász fogamzásgátlót, hogy nyugodjanak meg a petefészkeim, szedem azóta a gyógyszert de még mindig szúr ugyanúgy.

Figyelt kérdés
2013. szept. 27. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A PCOS-t nem fogamzásgátlóval kell kezelni, és ez meg egy álszent duma, hogy "megnyugodjanak a petefészkeid"... a nődokid egy kontár, aki nem fejlődik a nemzetközi szakirodalommal. A petefészkeid nincsenek stresszben.

Javaslom egy hozzáértő (!) endokrinológus felkeresését:

[link]


A szurkálás meg lehet ettől, meg ezer más októl is. De az érzésem az, hogy ennek okát ettől az orvostól az életben nem tudod meg!

2013. szept. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jövő hónapban elmegyek másik dokihoz. Sajnos nem Magyarországon lakom..de köszi a segítséget!

Az tény, hogy mindkét petefészkeim cisztás, az egyikben elméletileg csak sima ciszta volt, az nem is fájt, a másikban sok kis ciszta, policiszta, azt írta a doktornő.

De attól lehet ez a szúró érzés, ezt meg tudja valaki nekem mondani? :| Láttam a sok kis buborékot a felvételen, szóval csak az kell okozza..de akkor ennyiből rá lehet jönni, hogy ez az a betegség?

2013. szept. 27. 17:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, akar ettől is lehet szuro érzés. A pcos egy tünetegyüttes, nem muszáj mindkét petefészkedben cisztaknak lennie sajnos.

Az fogamzásgátlót felejtsd el, mert egyrészt csak ront a helyzeten, másrészt, ha abbahagyod, ujra előjonnek a cisztak (mar ha elmulnak)


Diéta, sport, gyógyszer :)

2013. szept. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem 2008 óta van PCOS-em. De csak idén januártól tudok róla. Anno nekem is fogamzásgátlót írtak, és azt mondták semmi bajom, szedjem, van néhány cisztám és enyivel elintézte. A hanyag orvosok ezzel próbálják elnyomni a tüneteket. (anno azért mentem vizsgálatra hogy nem e nőgyógyászati probléma miatt vagyok e nagyon pattanásos). Azóta persze időközönként voltam orvosnál, jártam rákszűrésre. Aztán idén elmentem januárban egy magán dokihoz. Ő mondta hogy mi a bajom. Amikor meglátta a régi papírjaimat el volt halva hogy miért nem mondták ezt meg nekem korábban. Emiatt nem estem teherbe. Szóval keress egy nagyon jó orvost.

Ja nekem nem voltak ilyen tüneteim, nem voltak szurkáló fájások.

2013. szept. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én magánorvosnál voltam múltkor is és látjátok mi a helyzet.. Amúgy nekem az égvilágon semmi tünetem, se pattanás, se szőrösödés, vékony vagyok, vagyis normális a testalkatom, nincs úszógumim, a hajam normális, a ciklusom rendszeresen jön (mondjuk azt nem tudom van-e peteérésem - szerintetek jövő hónapban próbáljam ki az LH tesztet, kíváncsiságképpen?), csak és kizárólag a jobb petefészekben a gömbök és ez a nem múló szúró érzés, szóval szinte biztos, hogy nekem a fogamzásgátló abszolút nem mulasztotta el a cisztákat.

Utolsó, sikerült teherbe esned?? :s

2013. szept. 27. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!