Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Utazás miatt nagyon kíváncsi...

Utazás miatt nagyon kíváncsi lennék a véleményetekre, h terhes lehetek-e.2. clostis hónapom és 21. cn-tól erős hasi szúrkák, vajon ez csak simán a beindult sárgatesttermeléstől van vagy jelenthet beágyazódást?

Figyelt kérdés
Nehéz pontosan megmondani mikorra, de legkésőbb szerdára(28.nap) (legkorábban vasárnap-hétfőn) nem várom, tehát pont aznapra, mikor már EU-n kívül leszünk. Azért izgulok, mert ugyan régi próbálkozóként túlzottan is szoktam figyelni a testem, de ennyire konkrét szúrkálásokat még nem éreztem korábban. Most 3 napja tart, mára derékfájdogálás (az csak enyhe) is társult. Előbb a bal petefészkem szúrt, majd egyre inkább a méhem baloldala, kp-en, mint mensikor, meg ma délelőtt párszor (kb 15-20szor) élesen belenyilallt. Cicik nagyon érzékenyek, ha hozzá sem érek akkor is fájnak, főleg oldalt, alul, de igazából mindenhol. Meg sírós is voltam, pedig az csak 1 max 2 nappal mensi előtt szokott jönni. Patik még sehol. Csak félek, h ha van vki, későn derül ki és nehogy baj legyen, ha nem tudok doki közelben lenni, mert pco, IR, PM alulműk stb miatt sztem nekem rizikós az is, h megmarad-e, ha végre sikerült..Ja és ez volt a 2. clostis ciklusom. Tapasztalatokra lennék kíváncsi és véleményekre, de kérlek kíméletesen :)

#menstruáció #terhesség #Closty #Clostilbegyt #Béágyazodás #hasszúrás 21.ciklusnaptól #mellfájdalom érzékenység
2013. okt. 4. 17:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom hová és mennyi időre utazol, de szerintem pozitívan kell gondolkodni.

Ha jönni akar az a babóca, akkor megmarad szépen. Koraterhességben a legtöbb orvos nem is javasol semmilyen gyógyszert, inkább a természetre bízza.

Utazzatok nyugodtan!

2013. okt. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Isztambulba, ahol azért nem szívesen mennék orvoshoz ha kéne és ráadásul 2 egész hétre, ami elég hosszú idő. Ez a nászutunk még utólag a nyári esküvő után. Elég jó indítás lenne hozzá egy ilyen hír mondjuk, csak azt nem tudom, h ha bármi apró baj van és megijednék (pl minimális pecsételés vagy ilyenek) akkor hova forduljak. Szóval ezért volna jó időben tudni, ha vmi fejlemény van, ne ott derüljön ki, mert akkor ha bármi fura van, teljesen tanácstalan lennék. Azért alapvetően igazad van, csak tudod ennyi várakozás után, meg ilyen elállítódott hormonokkal azért sztem jobb az óvatosság. Vsz elutazunk, csak azt szerettem volna tudni a fenti tünetek alapján mennyire valószínüsítitek (tduom milyen idegesítőek az ilyen kérések, bocsi érte), h ez a ciklus eredményes lehetett? Nem különbözik semmiben (időpont, erősség, egyéb) a mensit jelző és a beágyazódásos hasszúrkálás meg a többi? köszi minden válasznak nagyon örülök!
2013. okt. 4. 18:09
 3/13 anonim ***** válasza:
A biztonság kedvéért fel lehet készülni utrogesztannal, meg egy teszttel. Megcsinálod a tesztet, és ha pozitív, akkor elkezded szedni az utrot, ha még nem szeded. Bár halkan megjegyzem jobb helyeken a clostit önmagában nem alkalmazzák, hanem kombinálva tüszőrepesztővel és progipótlással. Az utazás önmagában semmit nem árt egy egészséges várandósságnak. Nálunk is hasonló volt a helyzet, annyi különbséggel, hogy mi az induláskor már kb. 1 hete tudtuk, hogy van bébi. És hál égnek remekül fejlődött az alatt is, amíg mi nyaraltunk.
2013. okt. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hú, akkor megnyugodtam, mert én is pont erre gondoltam, be is szereztem gyorsan az utrot, bár olyat még nem szedtem, de olvastam itt róla eleget, h szokták adni hasonló problémáknál. Neked is voltak ilyen gondjaid, vagy honnan tudod?

A jobb helyeken-re annyit, h őszintén szólva ezen én is sokat gondolkodtam, h akkor most jó kezekben vagyok-e, de igyexem pozitívan nézni ezt a kérdést, mert sok év nőgyógyász keresés után végre találtam egy doktornőt, aki tényleg odafigyel rám, alapos, jó szakember s bár kérdeztem, h nem kéne-e uh-ozni, meg tüszőrepi, stb a closti mellett azt mondta, szte most egyelőre nem, csak szeressük egymást és majd a 2 kúra után ráérünk újra vizsgálódni, ha addig semmi. 1 éve szedem a merckformint, meg mini adag eutiroxot, diétázom is, bár nem szigorúan. Talán abban hisz, h az ilyen aggódósabb, lelki alkatoknak jobb, ha nem annyira figyelik a testük minden pillanatban műszerekkel, hanem kicsit rábízzák magukat a természetre. És vsz igaza is van, mert végső soron abban hiszek én is, h inkább fejben dőlnek el a dolgok, még az is, h a szervezetünk miket produkál. Nem tudom, lehet, h naiv vagyok vagy nem a földön járok, de próbálok ebben hinni, mert mi érdeke lenne abban a dokinak, h kevesebbszer menjek hozzá, holott abból él?

2013. okt. 5. 09:57
 5/13 A kérdező kommentje:
Viszont amit még nagyon szeretnék kérdezni, h mit gondoltok erről a hasszúrka dologról? Én azt nem értem, h ha nem beágyazódást jelez, akkor mi tudja még okozni? Nekem kb olyan érzés, mint mikor beszorul a levegő és úgy beleszúr levegővételkor csak ugye a méhemnél, mindig bal oldalt alul és nincs köze levegővételhez,meg semmihez. Utóljára tegnap este szúrkált így párszor, azóta a mensis nyomás érzet is elmúlt a méhemből, de a cicifájás maradt, bár már az is inkább csak ha hozzáérek.
2013. okt. 5. 10:03
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálam vasárnap jelentkeztek hasonló tünetek, mint neked. Éjjel hasszúrka és nem tudtam, hogy feküdjek, de később elmúlt. Utána pár napig hasonló érzés, ekkor vettem tesztet, ami pozitív lett. :) Persze én is aggódom a hasszuri miatt, de most elmúlt. Ez természetes tünet lehet. Akkor van gond, ha erős és nem múlik el...Javaslom a tesztet! :)

2013. okt. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2013. okt. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kedves ucsó válaszoló, nagyon köszi a bíztatást, és nagyon örülök, h sikerült! de jó lehet! persze nem tudom milyen helyzetben vagy, meg mióta vártad, de az bizti, h nagy öröm lehet! Viszont azt nem írtad, h neked ez hányadik ciklusnap körül kezdődött és hányadikon teszteltél? első baba? És éreztél még vmit, ami gyanús volt? köszi, h írtál és várom a többit is :)
2013. okt. 5. 11:24
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Menzim előtt jelentkezett a hasszuri. Először azt hittem meg fog jönni, de utána semmi.

Első baba lenne, 31 éves vagyok, de még csak 5. hétben vagyok, úgyhogy én se merek még felhőtlenül örülni.

2013. okt. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Juj de klassz! irtó boldog lehetsz, meg értem azt is, h még izgulsz, de azért lelked mélyén biztos tudod, h minden rendben lesz, csak kicsit várni kell a teljes bizonyosságig. Legalább azt már tudod, és azt biztosan, h meg tud foganni benned egy új élet és ez óriási érzés lehet! Bár legalább már idáig eljutnék egyszer! Régóta próbálkoztok ti is? Én már 36 vagyok és bár nem tűnök annyinak, de azért ez mégiscsak elég durva adat... Na mind1, szóval azt még megírnád, h mennyi késés után teszteltél először és egyből tök + lett? Meg hogy volt-e bármi, ami "gyanús" lett, mielőtt kiderült, h tényleg baba van? Nekem a cicik még mindig totál fájnak, a hasszúrka tegnap volt utoljára, ma inkább úgy fáj a hasam, mint hasfájáskor szóval nem annyira a méhem érzem, ez fura. Hőt sajnos most nem tudtam mérni, de talán mintha elég meleg lennék. (ahogy ezt írom közben pont beszúrkált a méhem is) na ilyenek, ha még írtok nagyon örülnék neki! és köszi a választ és írj majd, h mi van veletek, hogy telnek az első babás hetek!
2013. okt. 6. 11:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!