Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy kell kiszámolni a peteéré...

Hogy kell kiszámolni a peteérést? Nagyon szeretnénk babát!

Figyelt kérdés
Nagyon nem vagyok vele tisztába már olvastam sok mindent de nem tudok rajta kiigazodni! Egyik ezt írja másik azt :S
2013. okt. 4. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Ki számolni úgy tudod, hogy a következő várható vérzésed első napjából levonsz 14-et. Ovuláció után 14 nappal ha nem termékenyült meg az ovulációkor kilökődött petesejt megkezdődik a vérzésed. Ha szabálytalan a ciklusod ezzel nem sokat érsz. pl. 28 napos ciklusnál 14. napon van az ovuláció, 30 napos ciklusnál 30-14= 16. napon van az oviláció Elvileg. A számolgatásnál sokkal biztosabb módszerek vannak amik egyénre szabottak.

- hőmérő módszer (ovulációkor lesik a hő majd felugrik, minden reggel rögtön ébredés után meg kell mérni a hődet és egy manuális vagy virtuális táblázatban rögzíteni kell az értékeket pl. ciklus.hu oldalon, ennek a módszernek csak akkor van értelme ha pontosan csinálod)

- ovulációs teszt (szerintem elég drága, de hasznos módszer, veszel ovulációs tesztet esetleg mini mikroszkópot és amikor sejthető, hogy a napokban lesz ovulációd akkor elkezdesz tesztelni vagy mikroszkóppal nézed a nyákod állagát pl. páfrányos vagy nem páfrányos)

- méhnyak és folyás állagának nézése(akkor van ovud amikor tojás fehérje nyákod van, ez a folyás nem csak egy napig tart, van akinek napokig van akinek egy napig, de ha ilyen folyást észlelsz minden képen érdemes a párodat elkapni)

- vannak nők akik megérzik az ovujukat (mellfájdalom, alhasi panaszok stb. ) érdemes figyelni a tested jelzésit hát ha feltűnik valami olyasmi amivel eddig nem is foglalkoztál

- szintén testi tünet lehet, hogy a nők ovulációkor jobban kívánják a szexet így érdemes erre is oda figyelni és valóban kielégíteni a testi vágyaidat

- jó módszer lehet még, hogy 2-3 naponta folyamatosan együtt vagytok ha végkép nem tudod megállapítani mikor van ovulációd, de ez a módszer megöli a romantikát, nem feltétlenül jár sikerrel és nem is biztos, hogy a bejutó spermák alkalmasak a megtermékenyítésre mert hát azoknak is szükségük van egy kis időre míg megérnek és bevetésre alkalmasak lesznek

- egy átlagos párnak 6 hónap alatt szokott sikerülni a baba, 2 évig ha nem történik semmi akkor már érdemes orvosi segítséget kérni

- orvoshoz érdemes szerintem a baba tervezés előtt elmenni egy ruti ellenőrzésre és egy rákszűrésre.

2013. okt. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne haragud, kérdező, én is kérdezhetek? Hátha az első válaszoló visszanéz.

Ha ovutesztet használok, mikor érdemes együtt lenni? Az első pozitív napon vagy a másodikon? Mindig van második pozitív nap? Elnézést, ha butaságot kérdezek, eddig nem figyeltem, nem használtam ilyeneket.

2013. okt. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ:) Megpróbálkozunk vele! Amúgy nekem a legutolsó mensim szept.22 és tartott 27 -ig akkor nekem mikor esélyes a peteérés? Az azelőtti mensim aug.27 jött meg és tartott 31 -ig . És a ciklusom 27 nap volt ezek közt ! Akkor a következő ciklusom is 27 napra jön meg?? Jó tudom hogy ezt nekem kell tudni , de jó ha van segítségem:) Akkor mikor lehet a peteérésem ? mostanába ?

Mert ha 14 napot kell számolni a mensi első napjától akkor nekem most van peteérésem? :) Kissé bonyolult :)

2013. okt. 4. 22:19
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen kb mostanàba van/lesz peteérésed (ha 27-28 naposak a ciklusaid) szóval hajràà :)
2013. okt. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1 vagyok: Nekem nem jött be az ovu teszt, 1 hónapban vettem rossmannosat és utána feladtam az ovutesztelsét, de végül jött is a baba így nem mélyedtem nagyon bele. Szerintem (olvasataim alapján) már az első napon mikor pozitív (nem elég, hogy 2 csíkos, de erőteljes kétcsíkosnak kell lennie) akkor már érdemes együtt lenni, a spermák akár 3 napot is eléldegélnek a petevezetékben ovuláció környékén. Mert ovu elött és közben a méh, a petevezeték és mindennek a ph ja megváltozik és minden segít a spermának életben maradni. De ez csak ovu környékére 3-4 napra igaz, máskor amikor messze még az ovu akkor a méh ph ja is olyan, hogy nem támogatja a sperma életben maradását.

Kérdező: Azt neked kell tudnod, hogy hány naposak a ciklusaid. Elképzelhető, hogy van amikor hosszabb és van amikor rövidebb, nekem pl. 26-28 szokott lenni de nem tudom melyik hónap lesz 26 és melyik 28. Ha neked 27 napos a ciklusod akkor ovud számolás szerint a 13. napon van. A ciklus első napja a vérzésed első napja, a ciklusod utolsó napja a következő vérzésed első napja előtti nap.

Tehát: (bocs ha rosszul emlékszem a dátumra)

- szept 22. megjön a mensid (ciklus 1. napja)

- szept 22.-szept 27. 5 napig tart a vérzésed (ciklus 1-6. napja)

- szept 27. (ciklus 6. napja)

- október 4. (ciklus 13. napja) ha 27 napos a ciklusod akkor elvileg ekkor tájt van ovulációd

- október 18. (ciklusod 27. napja)

- október 19 (következő ciklusod 1. napja) ma fog megjönni a mensid.

Ovuláció nem a ciklus első napjától számolva 14. napon van, ha nem a vérzésed első napja előtt 14 nappal. Így inkább csak utólag tudod meg kb. mikor lehetett ovulációd, kivéve ha mindig 27 napos ciklusod van. (Lehet rendkívüli peteérésed is pl. mensi előtt párnappal valami miatt kilökődik egy petesejt ezek ritkán képesek a megtermékenyülésre mert "hibásak" nem értek kellő ideig, a méh ph ja sem olyan, hogy segítsen nekik, de azért előfordulhat ebből is terhesség, viszont ezek ritkák. Ilyen rendkívüli peteérése inkább a 14-20 éves lányoknál szokott előfordulni mert még nem állt be esetleg a hormon háztartás vagy valami megzavarta pl. stressz, betegség) Érdemes több módszerrel is figyelni magadat, hogy rá gyere neked mikor vannak a termékeny napjaid, hány naposak a ciklusaid.

[link]

[link]

2013. okt. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat !:) Hát szerintem jobb lesz ha 2 naponta leszünk együtt a párommal és akkor hátha összejön :) Elivel akkor mostanság van peteérésem !:)
2013. okt. 5. 15:58
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]

ez egy ovulációs és terhességi kalkulátor.itt meg tudod nézni hogy mikor ovulálsz és mikor eshetsz teherbe. sok sikert. :)

2013. okt. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál:)
2013. okt. 12. 21:47
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es által linkelt oldalon mennyire igaz a nemekre bontás? Merthogy szerintem az ovulációmat napra pontosan belőtte az a kalkulátor az biztos (25 éves létemre jutottam el odáig,hogy meg is érzem). Szóval valóban pontban ovu előtt egy nappal a legesélyesebb a fiú gyermek? Ez érdekesség. Köszi.
2013. nov. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!