Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem jön össze a baba, mit...

Nem jön össze a baba, mit tegyek? Nagyon el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Május óta próbálkozunk a férjemmel, 2 hónapja volt egy elhalt terhességem 7. héten, teljesen padlón vagyok... Arra gondoltam, valamivel nem lehetne-e segíteni? Szedek terhesvitamint, és folsavat, ezen felül olvastam egy clostilbegyt nevű gyógyszerről. Mit gondoltok, ez segítene? Orvostól kell kérni?

Köszönöm előre is!


2013. okt. 5. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Rendben van a cukrod, pajzsmirigyed, nem vagy lisztérzékeny? Voltál endrokinológiai szakrendelésen?
2013. okt. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igen, voltam, a pajzsmirigyre gyanakodtunk, mert anyukámnak alulműködik, de rendben van, a cukrom brilliáns, a lisztérzékenység sem áll fenn
2013. okt. 5. 19:28
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne ess még kétségbe! Ha egyszer összejött, legközelebb is össze fog! Nekem sem sikerült az első terhességem sajnos, de miután túltettem magam rajta és újra próbálkoztunk összejött 4 hónap alatt. Nektek is sikerülni fog!
2013. okt. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

inzulin? t4?


clostilbegytet csak a végső esetben. Ez nem csodaszer, hanem a peteérést segíti, ami nálad oké így elsőre. Inkább azt kellene kivizsgálni, hogy mi okozhatta vetélést.

2013. okt. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én elhiszem hogy szomorú vagy a vetélés miatt, de azért a május óta próbálkozásból már volt egy terhességed ami nagyon jó arány. Többen vagyunk itt akik évek óta küzdenek érte és még egy terhesség sem volt, én pl 4 éve várom a csodát. A closty fölösleges neked mert valószinüleg semmi bajod nincs, ha lenne nem esel teherbe pár hónap alatt. Na meg az a gyógyszer egy dologra jó, nem a terhesség lesz tőle nagyobb eséllyel, hanem lesz peteérése annak akinek amugy nincs. neked van, igy nem is kell neked. A másik hogy vannak kellemetlen mellékhatásai is ám annak a agyógyszernek. Ez egy petefészek stimuláló gyógyszer de ettől nem nagyobb az esély a terhessségre. Minden második nőnek van legalább egy vetélése élete folyamán legalább egyszer de ettől még szül több egészséges gyereket. A másik amit sokan nem tudnak hogy egészséges pároknál, peteérsékor való együttlétből is csak kb 20% az esély a terhességre. ez nem ugy van hogyha van együttlét tuti lesz baba is.... A magyar átlag a 4 hónap ami alatt sikerül.
2013. okt. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia Kedves Kérdező!


Teljesen àtérzem a helyzeted...mi àprilis óta próbàlkozunk, màjusban terhes is lettem majd júliusban 8 hetesen elvetéltem :( senkinek nem kívànom azt a lelki fàjdalmat amit akkor éreztem. Persze most is rettenetesen elszomorodok ha rà gondolok, de úgy érzem mostanra megeerősödtem lelkileg.

Gondolom nektek is kellett vàrni a próbàlkozàssal vetélés utàn...így ha azt vesszük nekünk is kiesett 2-3 hónap. Igaz màr fél éve próbàlkozunk, de a szünet miatt ez a 3. próbàlkozós hónapunk, az meg még nem is olyan sok :)

Mi is nagyon vàgyunk màr egy babàra, reméljük hamarosan teljesül ez a vàgyunk. Időközben baràtnőmről is kiderült hogy kisbabát vàr és eleinte nagyon nehéz volt nekem , örülni az ő boldogsàgànak, miközben én csak szàmolgattam a heteket hogy éppen hol tartanék és én is milyen boldog kismami lehetnék, HA nem történt volna meg a baj...

De kàr a múlton ràgódni, mostanra elfogadtam a helyzetet és vàrom hogy velem is megtörténjen a csoda :)

Szerintem semmi okod nincs még az elkeseredésre, hidd el hamarosan nektek is sikerül. Azt màr tudod hogy teherbe tudsz esni, sokak évekig vàrnak mire sikerül nekik.

Fel a fejjel, próbàld magad túltenni a történteken mert hidd el a testef megérzi ha valami nincs rendben a lelkeddel...

Hàny évesek vagytok amúgy? Mikorra nem vàrod?

Én okt. 19re, ha gondolod izgulhatunk együtt :)

2013. okt. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én 6 hetes babás vagyok és nagyon nem merem magam beleélni a babába, félek, nehogy elmenjen, Nálatok csak úgy simán megtörtént a baj? Elkezdtetek vérezni és annyi? HOgy lehetezt kivédeni? Köszönöm a választ!
2013. okt. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ilyenekre ne is gondolj...felesleges stressz. Minden rendben lesz!Nyugiiii!!!!Van már szívhang?

Sajnos nekem az elejétöl nem úgy növekedett ahogy kellett volna,7 hetesen még nem volt embrió sem,8 hetes kontrollra mentem volna,de aznap el is vetéltem,görcsök és erös vérzés kíséretében. De elötte már 10 napja barnáztam...

6os voltam

2013. okt. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Holnap megyek dokihoz, remélem mindne rendben lesz! :)
2013. okt. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lányomnak 4 baba ment el ilyen idősen.Következett a teljes kivizsgálás. Lisztérzékenység állt fenn. Fél év várakozás után sikerült, most 4 éves és született még egy baba aki 1 éves!

Egy anyának nagyon sokat ki kell birni, de sikerülni fog!

2013. okt. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!