Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 21-ik napi progeszteron:...

21-ik napi progeszteron: 20.93 ng/ml (ref: 1.20-15.90? ) - ez mit jelent?

Figyelt kérdés
Doki csak 2 hét múlva tud fogadni, addig is szeretném tudni, hogy ez jó értéknek számít-e? Babát szeretnénk, azért mentem dokihoz mert mensi előtt 3-4 napig pecsételek a mensi pedig csak 2 nap, 3ik nap szintén csak pecsételés...

2013. okt. 17. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez jó eredmény. A többi értéked milyen? 3. napi hormonsor? Cukorterhelést is csináltak?
2013. okt. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A többit sajna még nem tudom, mert nincs kész a lelet... 6 hete várok rá, SZTK :(((

Cukorterhelés nem volt, kellett volna az is?

És nem baj, hogy magasabb a progeszteron értékem, mint a referencia tartomány?

2013. okt. 18. 09:31
 3/10 anonim ***** válasza:

1 vagyok. Nem néztem a referencia értéket, amikor válaszoltam. Mindenesetre biztos, hogy nem csak a Te korosztályodra vonatkozik. Az a legnagyobb gond ezekkel a referencia értékekkel, hogy ebbe a tinitől a menopauza korú nőkig mindenki benne van, ez alapján van egy átlag.

Neked, aki a fogamzóképes kategóriát képviseled, nagyon is jó érték ez.

A cukorterhelésre pedig azért kérdeztem rá. mert az IR sok esetben gátolja a teherbeesést, és az ezzel a vizsgálattal deríthető ki.

Azért ha meglesz a többi eredményed, esetleg írd meg!

2013. okt. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sikerült megszereznem! :) Igaz még egy hiányzik... Na de az eddigiek (4-ik napi)

TSH : 2.35 uIU/ml

Tesztoszteron : 40 ng/dl

Progeszteron : 1.14 ng/ml

Prolactin : 10.88 ng/ml

FSH : 8.01 U/I

LH : 3.53 mU/ml

FSH/LH hányados : 2.27

DHEA-S : 120 ng/dl

2013. okt. 18. 11:47
 5/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt nem nagyon értem, hogy miért vannak eltérő mértékegységek.. és hogy lehet így összehasonlítani, de ha vki ért hozzá, szívesen veszem a választ! Köszi!
2013. okt. 18. 11:53
 6/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Ami ebből biztosan nem jó, az az FSH-LH arány, mert annak 1:1-nek kellene lennie. A TSH is jobb , ha 2 alatt van, de tiéd sem extrém magas.

Amit én mindenképpen javasolnék neked, az a cukorterheléses vizsgálat, inzulinszintekkel együtt. Mert úgy lenne teljes a kép, és lehetne diagnózist felállítani.

2013. okt. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. És mire utal az, hogy ilyen az arányuk, és nem 1:1? (az normális, hogy más a mértékegységük? így is össze lehet hasonlítani őket?)

Amúgy nem vagyok PCOS, 28-30 napos ciklusaim vannak és ovum is van, mindig 14 nappal mensi előtt. Azt hittem csak a progiszintem nem jó, ezért van a pecsételés, de most már az is aggaszt hogy miért nem jön a baba.... :(

2013. okt. 18. 13:11
 8/10 A kérdező kommentje:

Akkor ezek az értékhatárok nem is jók? :(

[link]

2013. okt. 18. 16:03
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem is rendszeresek a ciklusaim és ovum is van,mégis PCOS-ám van,az LH-FSH arányának ekkora eltérése pontosan erre ad nagy valószinűséget. Voltál már azóta orvosnál? Mi a helyzet veled?
2013. nov. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Voltam többször, én úgy tudom akkor az LH nak kellene magasabbnak lennie... nekem pedig pont az FSH magasabb (ami korai petefészek kimerülést jelezne, de ahhoz meg ennél sokkal magasabbnak kellene lennie). Cisztáim nincsenek, minden hónapban csak 1 domináns tüszőm van...
2013. dec. 3. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!