Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egy általános szűrővizsgálat...

Egy általános szűrővizsgálat során, miből állapítja meg az orvos az esetleges terhességet? Hány hetes kortól tudja UH nélkül megállapítani?

Figyelt kérdés

2013. okt. 18. 08:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Mindkét terhességemmel 6 hetesen mentem orvoshoz (két különböző orvos), tapintásból megmondták, hogy igen, jó a teszt. :-)

Ezután persze csináltak UH-t, de enélkül is megállapították.


Azt nem tudom, hogy általánosságban mikor tudják ezt biztosan megállapítani, nálam így történt.

2013. okt. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6.-7. hét körül már érezheti hogy meg van nagyobbodva a méh. Uh-on 5.-6. héttől látja. A 6. héttől már van szivhang is. A heteket az utolsó menstruáció első napjától számítjuk.
2013. okt. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat :) Mi van akkor, ha az a bizonyos méh alapból "nagy"?:D
2013. okt. 18. 09:02
 4/10 anonim ***** válasza:

Most lehet én nem értem csak a kérdést, de ha felmerült benned, hogy terhes vagy, mert mondjuk késik; vagy pozitívat teszteltél, akkor miért nem jelzed ezt a dokinak? Az biztosabb, mert akkor konkrétan ő is azt nézi, terhes vagy-e. Mit értesz általános szűrővizsgálaton? Az éves nőgyógyászati szűrést? Ha még nem késik legalább egy hete a menzeszed, akkor valószínűleg a dokiban fel sem merül a gyanú. Nem mindenki kérdez rá ugyanis a menzesz utolsó dátumára és nem mindenki csinál uh-t. Ráadásul ha még nem is késik a vérzésed, akkor maximum megvastagodott nyálkahártyát láthat, de az jelenthet menzeszt is

. Szóval írd le részletesebben kérlek, hogy mi a szitu :-) Amúgy biztosan tapintással csak a második kimaradt menzesz után tudják megállapítani a terhességet. Nekem legalábbis ezt mondta a doki :-)

2013. okt. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Voltam dokinál, de nekem ez "normális" hogy hónapokat kihagy a menszeszem, mint most is, ő petefészek cisztára gyanakszik és valószínű, hogy igaza is van de azért felmerült bennem..
2013. okt. 18. 10:01
 6/10 A kérdező kommentje:
Mellesleg negatívat teszteltem 5-öt is, csak annyi mindent olvas itt az ember, pl: egész terhességét észre sem vették illetők vagy nem is mutatta a teszt soha stbstb.
2013. okt. 18. 10:03
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én elhiszem hogy nagyon szeretnél babát, de azért ugye te is tudod, hogy az hogy valakinek nem veszik észre a terhességét 9 hónapon, vagy 5 hónapon keresztül, az azért elég nagy kamu, vagy valami rohadt nagy rendellenesség, vagy véletlen.


Ha gyermeket szeretnél, és hónapokat kihagy a menstruációd, akkor meg ne hagyatkozz egy olyan orvosra aki olyanokat mond, hááát lehet ciszta.

Keress fel endokrinológus szakembert, mond hogy 1 éve nem esel teherbe, vizsgáljon ki. Az hogy hónapokat kihagy a menstruációd semmiképpen sem normális.

Hormonproblémád van, azon pedig lehet segíteni.

Én hagytam magamat, 2,5 évet szenvedtem ezért a babámért.

2013. okt. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat és a jó tanácsot :)
2013. okt. 18. 10:47
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

7-esnek igaza van.

Keress másik orvost, a legjobb lenne olyan nőgyógyászt, aki endokrinológiában is járatos.


Azért tehetsz te is magadért (és a babáért is, de ez hosszú távon azért rólad fog szólni): olvass utána a PCOS-nek, inzulinrezisztenciának, Aviva tornának, öt tibeti jógagyakorlatnak, a hormonműködést hátrányosan befolyásoló életmódnak. Nyers étkezésre áttérni elég nagy váltás a legtöbb ember számára, de azért keress rá Lénárt Gittára, az ő története tanulságos lehet. És a paleo jellegű táplálkozás valóban segít - szerintem kevesebb hússal, több nyers étellel, mint általában ajánlják. Vegyszerek, háztartási tisztítószerek, krémek-kencék, parfümök: a hormonrendszered mindre nagyon érzékenyen reagál. Egyes ételek: pl. gránátalma, görögszéna progeszterongátló hatású (nem kell ezeket teljesen elhagyni, csak túlzásba nem szabad vinni), de sok más is, pl. a napi szinten fogyasztott kamillatea (!) is. Aztán van, ami támogat: pl. palástfű, de az e szempontból szintén ajánlott cickafarkkal vigyázz nagyon, csúnyán allergizálhat. Olvass utána a magas glikémiás indexű ételek szervezetedre gyakorolt hatásainak: az inzulinszintet extrém módon emelik, a hasnyálmirigyet kimerítik, a párhuzamosan felszabadított növekedési faktor segíti a rák kialakulását (plusz a rák egyik fő tápláléka is a cukor, a PET CT-n gyakorlatilag ezeket a fokozott cukorfelhasználású helyeket keresik a szervezetben), és extra mennyiségű pajzsmirigy-hormont igényel az anyagcseréjük. Ha mást nem teszel, akkor legalább a cukrot, fehér lisztet hagyd el. Olvass utána a mozgás szerepének.

Fontos tudatosítani magadban, hogy TE vagy az, aki utána tudsz járni ezeknek, és szerencséd van, ha találsz mellé egy jó orvost, de akkor is a TE életed.

Megéri, szerintem. Mert nem csak a baba megszületéséig kell eljutni, hanem utána felnevelni, támasz lenni neki még akkor is, ha már felnőtt, unokáknál segíteni, dédunokákat megérni, és lehetőleg nem ágyhoz kötve leélni az utolsó 10 évet :).

2013. nov. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ja, és még annyit, hogy nem árt, ha az illető orvos olyan, akinél alap az UH, és ehhez tűrhető készüléke is van!

Én ma már biztosan messzire szaladnék egy olyantól, aki nem végez ő maga, a rendelőjében UH-t a vizsgálat részeként.

2013. nov. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!