Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Rendszertelen menstruációval...

Rendszertelen menstruációval gyógyszer után összejöhet baba?

Figyelt kérdés

Sosem volt rendesen menstruációm, csak fél évente, "legjobb" esetben is 40 napos volt egy ciklus.

Voltam kivizsgáláson, hasi ultrahangon, pajzsmirigyet is néztek, stb. sehol semmi. Jól érzem magam, nincs betegségem, aztán 6 év alatt mégse lett rendszeres. Kaptam Clostylbegyt-et egy féléves kimaradás után, akkor tovább romlott a helyzet. Megjött és nem akart elállni 2 hét vérzés után sem. Akkor kaptam fogamzásgátlót, meg hogy "majd szülés után talán rendszeresebb lesz". 2 évig szedtem a gyógyszert, szüneteltettem 1 évre, ezalatt egyszer jött meg és szintén nem akart elállni. Utána megint szedtem 2 évig, a következő szünetben meg se jött.

Most viszont kimaradt egy szem az 1. napokból és attól félek, hogy terhes lettem. Attól, hogy nincs, nem volt menstruációm, lehetett azért peteérésem?

Később majd szeretnék babát, de az orvosok nem szeretnek mondani semmit, akkor sem tájékoztattak, hogy az a borzalmas gyógyszer még ronthat a dolgokon is akár.


2013. nov. 25. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátló NEM rendszeresíti a mestruációt, hanem teljesen leállítja a saját hormonszabályzást.


Ha nem megfelelö hormonszabályzás mellett (amire a ritka és nem megfelelö ciklus utal), elkezdesz fogamzásgátlót szedni, akkor ezzel lényegesen csökkented annak az esélyét, hogy valaha is lehessen gyereked. Ilyen esetben eléggé kizárt, hogy EGY tabletta kihagyása esetén terhes lehess.


De a helyedben mindenképpen keresnék elöször egy másik nögyógyászt, és ragaszkodnék egy teljeskörü nögyógyászati kivizsgáláshoz.

2013. nov. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Anyukámnak csak 12 évesen volt egy két hónapig meg, mégis 2 gyereke lett....
2013. nov. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Voltam kivizsgáláson, hasi ultrahangon, pajzsmirigyet is néztek, stb. sehol semmi. Jól érzem magam, nincs betegségem, aztán 6 év alatt mégse lett rendszeres."


Leírnád, hogy konkrétan milyen kivizsgáláson voltál? Mert ilyen nem létező ciklus mögött lehetetlen, hogy nem hormonprobléma áll. És ez nem azonos a pajzsmirigy problémával, mert az csak egy része a dolognak. Tehát, ha eddig nem csináltak hormonsort (3. és 21. napi kellene, de rendszertelen ciklus mellett mindegy, hogy mikor csinálják, akkor is sok minden leszűrhető belőle. Annak idején én is így voltam.), cukorterheléses vizsgálatot inzulinszintekkel, akkor nem vizsgáltak ki.

Az, hogy jól érzed magad, nem jelent semmit, a hormonproblémáknak nem mindig van tünete a menzesz kimaradásán kívül. Mivel viszont nincs ciklusod, ezért egészséges nem lehetsz. Keress endokrinológust, mert a nőgyógyászok csak a fogamzásgátlót, meg a clostyt ismerik. (tisztelet a kivételnek)

És ahogy már előttem írták: fogamzásgátlót ne szedj, amíg nem rendezed a ciklusod, mert csak összezavarja a hormonháztartásod! A megoldás: endokrinológus!

2013. nov. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!