Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 19 évesen babát várok. Nagyon...

19 évesen babát várok. Nagyon félek az anyaságtól, de valamilyen szinten várom is. Milyen tanácsokat tudnátok adni nekem a terhesség idejére, illetve az azt követő időre?

Figyelt kérdés
A párommal fél éve vagyunk együtt, én májusan érettségiznék, a baba pedig április elejére van kiírva.
2013. nov. 26. 14:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%

Gyereket vállalsz valakivel,akit csak fél éve ismersz??

Nem is éltetek még együtt,gondolom.Azt se tudod ki ő!!

Nagy butaságot csinálsz,az tuti!Csak sajnos ez majd később fog kiderülni,és akkor már bánhatod....

És miből fogtok élni?Hol?A barátod tart majd el titeket?

Vagy a szüleid nyakára szülsz?

2013. nov. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Csak valamilyen szinten várod?


Hány hetes terhes vgay amúgy?


Írj kicsit a terveidről/terveitekről. Párod hány éves? Szüleitek mit szólnak? Hol fogtok lakni? Utána talán tudunk tanácsot adni, de amíg a körülményeiteket nem ismerjük, addig nem igzaán.

2013. nov. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
A legfontosabb a baba lett. Ne izgulj, az érettségit egy évre rá is le tudod tenni. Teljesen természetes a sok ambivalens érzés, ezt minden leendő anyuka így érzi az első babánál. Azt mondják a bölcsek: egy születéssel három születés történik: egy gyerek, egy anya és egy apa születik.
2013. nov. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A 10. hétben vagyok, a párom 20 éves. A szüleim első hallás után leordítottak aztán belátták, hogy ettől nem lesz jobb. Azt mondták számíthatok/számíthatunk rájuk, biztos, hogy nem lesz egyszerű ezzel tisztában vagyok, de semmi pénzért nem lenne szívem megölni a saját gyerekemet!
2013. nov. 26. 14:27
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
Hát ez a félév elég necces... Mindenképp vedd figyelembe, hogy egyedül hogyan tudsz majd a kicsivel boldogulni, mert ez is benne van a pakliban, van-e segítséged, stb. Terhességgel kapcsolatban meg szerintem a védőnőt, anyukádat kérdezd. A többi úgy is alakul magától majd.
2013. nov. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
A babához gratulálok, és nyugi, tudom, h izgulsz most, de nem te vagy az egyetlen, aki ennyi idősen szül. Az meg, hogy csak fél éve vagytok együtt...biztos jobb, ha jobban ismered a párod, de nem értem, miért akadnak ki ezen olyan sokan (1. válaszoló), hiszen ha valaki meg akar hülyülni, az 10 év után is meg tud... Az érettségit halaszd szerintem, a nagy izgalom nem jó neked se meg a kicsinek se! Remélem, van, aki segítsen nektek, kitartás, és sok boldogságot a babához!
2013. nov. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%

Hasonló helyzetben voltam, csak 20 évesen és akkor már 2 éve dolgoztam. Így visszanézve ezeket tudnám tanácsolni szülés utánra:


1. Már a legelejétől vond be az apukát is mindenbe. Fürössze, pelenkázza, keljen hozzá éjjel, vigyázzon rá egyedül. Ha ezeket az elején mind magadra vállalod, akkor később bánkódhatsz, mert nem fogja megcsinálni. Én is bele estem ebbe a hibába.


2. Szoptass amíg csak tudsz, és ha kevés tejed van mindent vess be, hogy növeld a mennyiséget, mert -ami most a legfontosabb nektek- ingyen van, és nagyon jó, ha nem kell az embernek havi 20ezret tápszerre költenie. Nekünk sajnos kellett, mert nem küzdöttem eleget.


3. Sok-sok tanácsot fogsz kapni, meg kell tanulni szűrni őket. Nem mindig a számodra legkedvesebb személy a tanácsa a jó. Én pl mindenben anyámra hallgattam, később kiderült, hogy egyáltalán nem volt igaza, és hogy igazából nem is értünk egyet sok mindenben.


4. A baba soha nem azért sír, hogy idegesítsen. Ezt sokan elfelejtik, sokszor én is. És ha ideges vagy csak még jobban sír. Ne hagyd magad elkeseredni a rosszabb napokon, mert ő már csecsemőként is tanul tőled, figyeli, hogy hogyan reagálsz adott helyzetekre, határozottan fellépsz, és megpróbálod megoldani a problémát, vagy a kiságy felett bőgsz vele együtt, mert kétségbe vagy esve.


5. Ne felejts el nőnek lenni, így is rizikós, hogy az apuka veletek marad-e (már bocsi, de sajnos így van). Fordíts rá is sok időt, és magadra is, egyensúlyt kell tartanod. Nem könnyű feladat, nem megy minden magától, egy kapcsolatért alapból tenni kell egy idő után, hát még ha gyerek is van, fiatalok is vagytok, nem is vagytok együtt régóta.


6. Ne érezd úgy, hogy be vagy zárva, és vége az önfeledt, boldog fiatalkornak. Hidd el hiányozni fog sokszor a bulizás, a randizás, az egész napos semmittevés, és még rengeteg dolog. Tudatosítsd magadban, hogy ezek nem vesztek el, csak szünetelnek.

2013. nov. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

Várj, hogy lehet, hogy április elejére van kiírva a baba, de csak tíz hetes vagy?


Inkább 21-22 hetesnek kellene lenned. Nem kamu egy kicsit a kérdés, hm?

2013. nov. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

én 19 hetes vagyok és április 21 re vagyok kiírva, valamit elírhattál kérdező...

Tölts elég időt magaddal, a 9hónap a felkészülésre pont elég, menni fog.. Majd 10 évvel vagyok nálad idősebb, első baba, de ilyen kérdések az én fejemben is megfordultak az elején, vajon jó anya leszek?..stb..

Azt mondják aki korán szül, kevésbé aggódós, ami még előny is lehet alkalmanként.. anyám például 16 évesen szült először mégis tökéletesen megfelelt a feladatnak, bátorság!!!!

2013. nov. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én sem értem áprilisra vagy kiírva és még csak 10 hetes vagy???? HA-HA
2013. nov. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!