Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit gondoltok, ilyen helyzetbe...

Mit gondoltok, ilyen helyzetben terveznétek gyermeket?

Figyelt kérdés
23 évesek vagyunk mindketten a párommal. Úgy érezzük, h lelkileg teljesen megértünk arra, h egy csöppségért felelősséget vállaljunk és, már nagyon is szeretnénk. Anyagilag nem állunk túl fényesen, de mindent meg tudnánk adni a kis jövevénynek. Egyetlen kételyem a dologgal kapcsolatban a lelki állapotom. Rendszeresen járok pszichológushoz és psziciáterhez is, 2 féle antidepit szedek és mellé nyugtatót is. Utána néztem, a bogyóim nem károsítanák a magzatot, ha összejönne,de mihamarabb szeretnék ezekrőla gyógyszerekről leszokni agyogy lehetséges.Mostanában kicsit kezdek kilábalni a depiből és attól félek, h ez az egész eléggé megviselne lelkileg. Minden vágyam egy gyermek, de érzelmileg fogalmam sincs, hogy hogyan hatna rám. Én nem szeretnék 30 éves koromig várni a család alapítással, de az állapotom nem javul rohamosan gyorsan. Ti terveznétek ebben az esetben gyereket? Mi a véleményetek?

2013. nov. 27. 12:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem. Egy gyerek egy teljesen egészséges pszichét is próbára tesz. Megvárnám, amíg stabilan jobb állapotba kerülnék, nem kellene antidepresszánsokat és nyugtatókat szednem és csak akkor kezdenék el gondolkodni a gyereken.
2013. nov. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A gyermekvállalás nem lóverseny és még igen messze vagytok a 30tól is. Először minden szempontból legyetek rendben, legyen meg minden az egészséges, biztonságos gyermekvállaláshoz.
2013. nov. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Még nagyon fiatalok vagytok. Mióta vagytok együtt? Úgy gondolod, egyedül is rendesen fel tudnád nevelni a gyermeked? Csak akkor vállald, ha lelkileg, anyagilag vagy olyan stabil, hogy egyedül is képes lennél maximálisan szeretni őt és eltartani! Szerintem ezzel minden nőnek számolnia kell. Ritka a tartós kapcsolat.

Ha pszichológushoz jársz, az ő véleményét kellene kikérned elsősorban. Ha esetleg társfüggő vagy, akkor instabil lelkiállapot mellett igencsak szétcsúszhatsz, ha a párod esetleg elhagy, megcsal vagy bármi, akkor mi lesz a babával? Ez csak egy példa, nem ismerem a pontos problémádat, de számolj mindennel. Ha egyedül maradnál, van családod, aki hajlandó támogatni?

2013. nov. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kizárt.

A terhesség egyébként is megborít(hat)ja a pszichét. Azét is, akinek egyébként teljesen rendben van.

Jellemzőek a hangulatingadozások. Kb. mint egy 9 hónapig tartó extra erős PMS.

Aztán ott van a szülés utáni depresszió eshetősége is.

Aki eleve labilisabb, az sokkal nagyobb eséllyel esik bele.


Kezeltesd ki magad, állj le a gyógyszerekről és ha egy-két évig nem esel vissza, csak akkor vágj bele!

Ez a SAJÁT és a leendő gyereked érdeke is!

2013. nov. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, még annyi, hogy nagyon dicséretes a megfontoltságod! Az, hogy ezek az aggályaid vannak, azt mutatja, hogy szuper anya leszel majd egyszer, ha már rendbe jössz teljesen:) Sok sikert!
2013. nov. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem!

Fiatal vagy, és a gyerekvállalásban nem elsősorban a kor a lényeg, hanem az, hogy az ember készen legyen rá. Te most a pszichés egészségeddel foglalkozz, és ha rendbe jossz, akkor beszéljétek át újra a gyerek témát.

Ha igazán megértél egy babára, akkor az ő érdeke lesz a fő szempont számodra. Egy pszichés problémákkal küzdő anya nem túl idealis a gyerekneveléshez.

És ne akarj azért szülni, mert a baba majd segít a gyógyulásban.

Sok sikert a gyógyuláshoz.

2013. nov. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben a pszichológusomat kérdezném meg erről, mert ő van a leginkább képben, milyen állapotban vagy most éppen, milyen hatással lenne rád egy egyébként vágyott terhesség.
2023. júl. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es! Már nincs pszichológusom. Ezt a kérdést 10 éve írtam ki, a kisfiam most lesz 9 éves :)

Hát...tényleg nem volt jó döntés abban a helyzetben ezt vállalni, de imádom a kisfiam.

Sajnos az apjával nem volt hosszú életű a kapcsolatom, ép ésszel, csak most gondolkodnék az 1 gyerkőcön

2023. júl. 8. 22:20
 9/11 anonim ***** válasza:
Óh. Sorry, nem tudom, hogy keveredtem ehhez az ősrégi kérdéshez, és fel sem tűntek az évszámok :D Sajnálom, hogy a kapcsolat nem működött végül, de grat a kissráchoz! A depresszióddal mi lett azóta?
2023. júl. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor még tanultam, ami sok stresszt okozott és a tanulmányaimat a gyerkőc miatt szüneteltetnem kellett. Hát...a sulit kínkeservesen elvégeztem a gyerek mellett, azóta is folyamatosan a fejlődésre törekszem, lett egy stabil munkahelyem és egy szuper parom, aki átsegített a nehézségeken. A körülmények rendeződésével én is jobban lettem. Igazából azt érzem, hogy a lelki állapotom az elmúlt 2-3 évben rendeződött igazán. A kisfiam előtt, persze mindig erősnek próbáltam mutatni magam. Nem tudom, h milyen hatással lesz rá később, h az apjával nem vagyunk együtt, de most még egy kiegyensúlyozott gyerkőcnek tűnik, átlagos problémákkal.
2023. júl. 9. 08:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!