Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aktus után 45 nappal laborban...

Aktus után 45 nappal laborban vizeletből terhességi teszt már kimutatná ha terhes vagyok? -'

Figyelt kérdés

2013. dec. 3. 17:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt vizsgálják akkor igen, sima laborvizsgálat nem nézi ezt.
2013. dec. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem már aktus után 15 nappal is.... vagy ez annyira más mint a sima terhességi tesztek? Aktus után 45 nappal olyan 8-9 hetes terhes lehetsz...
2013. dec. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Aktus után 45 nappal nem lehetek 8-9 hetes terhes, mivel az csak 6 hét és 3 nap az aktus után. (Aktus okt. 5-én, laborban teszt nov. 19-én). Rá egy hétre (nov. 27-én) voltam nőgyógyásznál, csinált hasi ultrahangot, azt mondta,hogy nincs látható terhességem. Ennyi idő után már látszana a terhesség a hasi ultrahangon? A leleten a következők olvashatók: Státusz: Tágulatlan has, vékony, feszes hasfalak. Szűk hüvely, portio mellől, kp nagy méh hátul, retroflexióban van, mobilis, környezete szabad. Uterusból kevés vérzés.

TVUH: Az uterus 69-41 mm, benne 7mm-es endometrium. M.k.o norm. szerk. ov.

Dg. premenstrum

Retroflexio-versio uteri

Kérdeztem 3 orvost a neten, de egyik sem magyarázta el,hogy ezek mit jelentenek. Azt mondja mindegyik,hogy nem vagyok terhes. De nem vagyok nyugodt. Ma kéne megjönnie, de még semmi jele... :(

2013. dec. 4. 08:53
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

Pedig bizony jól írta az egyik válaszoló, aktus után 6 hét és 3 nap, az bizony 8-9 hetes terhesség lehetne, mivel a terhességet mindig a ciklus (menstruáció) első napjától számítják. Erre feltételezik a középidős, tehát rá nagy valószínűséggel két hétre bekövetkezett fogamzást.

Viszont mivel 3 orvos is vizsgált, kifejezetten terhességre, és eltelt elég sok idő, már kimutatná nem csak a laborban végzett, hanem az otthoni gyors vizeletteszt is a terhességet. Azt gondolom, hogy itt vmi más gond van, de ha a terhességet akarod elsősorban kizárni, csinálj egy tesztet.

2013. dec. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok, a terhességet az aktus előtti menstruáció első napjától számolják, ami kb 2 hét, tehát a 45 naphoz ezt még hozzá kell adni. Ekkor már egy sima terhességi teszt is bőven kimutatja ha terhes vagy, és az orvosnak is látnia kellene a terhességet.
2013. dec. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!! :)
2013. dec. 4. 13:58
 7/15 anonim ***** válasza:
Engem aktus után 26 nappal nézett az orvos hasi uh-val és már babát látott.Illetve petezsákot,szikhólyagot,de nekem egy héttel előtte már pozitív terhességi tesztem lett.Ha 3 doki is vizsgált és azt mondta az uh-n is ,hogy terhességnek nincs jele,akkor biztos,hogy nem tévedett...
2013. dec. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A fogamzásgátló okozhat terhességi tüneteket? Július óta szedem, az első 3 hónapban semmi bajom nem volt tőle. Mostanában pedig volt,hogy rövidebb volt a mencim, a novemberi egy nappal később jött meg. Most pedig megjött ugyan időben, szerdán (tegnap előtt), de csütörtökön már alig volt, ma meg már nagyon jele sincs. Egész hónapban fájt a hasam, szúrt a petefészkem, de állítólag petefészekgyulladás volt. Kaptam rá gyógyszert el is múlott. De a melleim is feszültek, és mellbimbóm is fájt, bizsergett. Egy héttel ezelőtt volt egy kis rózsaszínes vérzésem, lehet az a menci miatt volt, ami most jött meg. Nem tudom mi velem. Lehet, nem jó nekem ez a gyógyszer? Amúgy Lindynette 20. Nem szeretnék még gyereket, és gyógyszert szedek, de ezeketől a tünetektől megijedtem, hogy valahogy mégis terhes lettem.
2013. dec. 6. 06:41
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nézesd meg magad orvossal, lehet hogy a hormonjaid szórakoznak, vagy valamilyen betegség, vagy tényleg a fogamzásgátló hatása. Én is szedtem, nekem is feszültek tőle a melleim, lehet hogy neked nem jó amit szedsz és váltanod kéne.
2013. dec. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha rendesen szeded a fogamzásgátlót,akkor nem szabadna ilyen tüneteket produkálnod,és a havidnak is be kellett volna már állnia.Szerintem menj el ovoshoz,és krj laborvizsgálatot, derítsék ki,hogy mi lehet a baj, mert az biztos,hogy ezek nem normális dolgok...
2013. dec. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!