Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A HCG mikor kezd el termelődni...

A HCG mikor kezd el termelődni a szervezetben? Mikortól lehet érezni a terhességi tüneteket?

Figyelt kérdés
2014. jan. 25. 23:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Beágyazódás után kezd termelődni, a tünetek változóak, nekem pl egész terhesség alatt semmi tünetem nem volt.
2014. jan. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A HCG a beágyazódást követően, ahogy az első válaszoló is írja, de akkor még annyira kevés, hogy a teszt (gyógyszertári) nem tudja kimutatni. Azért szokták azt mondani, hogy a kimaradt menstruációt követően érdemes tesztelni, mert elvileg 14 nappal az esedékes havi vérzés előtt van a peteérés, ekkor eshetsz teherbe, ezt követően 6-8 nap a beágyazódás és a maradék kb. 1 hét alatt már termelődik annyi HCG, hogy kimutassák a tesztek. Nyilván késői peteérésnél ez a dolog borul. Nekem 1-2 nappal a nemvárt előtt lett pozitív a Kék Csík teszttel, úgy, hogy elvileg 5 nappal később fogant a baba, mint a középidő:)

Ekkor már (a premensnek is felróható tüneteken kívül) köldöktáji szurkálást és enyhe hányingert éreztem, ezért is teszteltem.

2014. jan. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2014. jan. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!