Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Jókor voltunk együtt? Mit...

Jókor voltunk együtt? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

A számok szerint is tegnap kellett peteérésemnek lennie 32 napos ciklus 18. napján). Tegnap kora délutántól ma kora délutánig éreztem a hasam bal oldalán nyomást, enyhe fájdalmat. Szerintem peteérés volt (legalábbis nagyon bízom benne!). Tavaly márciusban volt utoljára ilyen fájdalmam, akkor hőmérőztem is, és egyértelműen jelezte a peteérést. De akkor sajnos még nem próbálkoztunk, csak kísérleti jelleggel vizsgálgattam magam meg a ciklusom.

Most viszont már nagyon szeretnénk babát. Tegnap reggel megmértem a hőmet, 36.6 volt. Előtte 36.1, azt hiszem (36.5 felé nem szokott menni, ha nincs peteérésem. Amúgy ma reggel sajnos nem tudtam megmérni a hőmet, de "melegebbnek" érzem magam, mint általában).

Szóval szerintetek is ovuláltam?. Annyira szeretnék hinni benne, mert szerintem tavaly március óta nem volt p.é.-m.

És tegnap és ma is együtt voltunk a férjemmel, igaz, egyik alkalommal sem akkor, amikor a fájdalmat éreztem bal oldalt, hanem pont előtte és utána. És ez a kérdés: ettől még lehet baba? Jókor voltunk együtt? Nem túl későn?

Köszi, ha válaszoltok!



2014. jan. 26. 18:30
 1/10 A kérdező kommentje:
Hát senki nem akar nekem válaszolni? :(
2014. jan. 26. 21:22
 2/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert nem érzed a szurkálást március óta, szerintem nem zárja ki, hogy ne legyen peteérésed. Persze az előfordul, hogy nincs mindig pé, de nekem soknak tűnik ez a 10 hónap, ha amúgy rendben vagy. Van akinek van folyása, van akinek nincs ilyenkor...stb., nem vagyunk egyformák. Szerintem jókor voltatok együtt, bízz magatokban és ne stresszelj!
2014. jan. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Ez a peteérés érdekes, és nem látom lehetetlennek, hogy 10 hónapig ne lett volna pé-m. Édesanyámnak ilyen volt anno. Ők is már egy éve próbálkoztak, mikor kiderült, hogy csak télen volt anyumnak peteérése - így lettem én novemberi, a húgom meg októberi.

Nekem is tavaly télen volt. És nagyon bízom benne, hogy most is volt. Mérem a hőmet azóta minden reggel, és elég magasan van. Hátha tényleg ovuláltam. Ha így volt, akkor elvileg össze kellett jönnie a babának. Nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz kb 2 hét múlva :)

2014. jan. 29. 18:55
 4/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező ! Az "egyértelműen jelezte a peteérést" nem ilyen egyszerű. A peteérést a hőmérőzés nem jelzi csak az ovuláció megtörténését azt is utólag...a peteérés és az ovuláció két külön dolog. A hőmérőzést több hónapig kell végezni és mindig ugyanabban az időben lehetőleg. Mikor felébredsz ....no pisi..semmi mozgolódás ...digitális hőmérővel és a legjobb szájban. A több hónapon keresztül végzett hőmérőzés után megismered a saját tested működését és azt hogy hány napig van kb. egy két tizedes eltéréssel alaphőn a hőd és kb. mikor ugrik két tizedet ( ez a két tizedes ugrás legalább három egymást követő napon kell hogy így legyen de persze lehet magasabb is )az alaphőhöz képest. Na ha ez az ugrás megtörtén akkor volt ovud. Az ovulációs teszttel ennek alapján még jobban be tudod majd lőni az ovu napját.

Ezt azért írtam le, mert a fájdalom nem mindig a peteérését jelzi, lehet ciszta lehet gyulladás persze lehet peteérési fájdalom is ...de csak erre alapozni, ha komolyan akartok babát kevés. Kivizsgálás is fontos lenne.....mert ebből leszűrni, hogy nem volt peteérésed eddig az elég érdekes. Vagy már voltak vizsgálatok ? Endokrinológusnál jártál már ? Alapvizsgálatok megvoltak ? Kérlek írj és én szívesen segítek neked ! :)

2014. jan. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Tavaly januárban kezdtem a hőmérőzést, és akkor is ilyen szépen alakultak a dolgok, mint most. Leesik a hő időben, aztán felmegy, fent marad, fájdalom a petefészekben. Pech, hogy akkor még nem próbálkoztunk. Azóta sok mindenen átmentem már, többször teljesen felborítottam a ciklusom a stressz miatt, és sajnos közel egy éve nem voltak ilyen tüneteim. Ugyan nem hőmérőztem mindig, de gyakran megmértem a hőmet reggelente, amikor már a p.é. után kellett volna lenni, és mindig olyan alacsony volt, mint a luteális fázisban. Ebből gondolom, hogy nem volt p.é.-m. Meg fájdalmam sem volt, meg nem is jött össze a baba, hiába próbálkozunk már 9-10 hónapja.

Én most nagyon bizakodó vagyok. Először érzem azt lassan egy év elteltével, hogy ebben a hónapban össze jöhet. Eddig mindig csak reménykedtem, de végig éreztem, hogy esélye sincs, hiszem semmi nem utalt arra, hogy zajlott volna bennem valami termékeny. De most éreztem :)

Nagyon kíváncsi vagyok, lesz-e ebből valami. Annyira boldog lennék, ha lenne! Szorítsatok!

2014. jan. 30. 21:59
 6/10 anonim ***** válasza:
persze nagyon szorítok ! :) Akik már régóta szeretnének babát átérzik hidd el....de egyébként én ma voltam nőgyógyásznál a ciklusom 11 napján tartok...mensi elmúltával elkezdett fájni a petefészkem és a mellem ( ami mondjuk mensi előtt is fájt)...az alaphőm magas volt, ami mondjuk nekem a follikuláris szakaszban 36,5 most 36,7 volt ...nekem az ovuláció után szokott 36,7 lenni és egyre feljebb és feljebb megy majd mensi előtt egy-két nappal fokozatosan esik vissza. Szóval nem tetszettem magamnak és elmentem orvoshoz. Képzeld megállapította, hogy a jobb pf-ben van egy domináns 23mm-es tüsző...szóóval a petefészek fájdalom ettől volt. Engem is meglepett mert 23 az már érett és még csak a 11 napon vagyok.Mondjuk nekem mindig fáj ovu előtt de mivel rögtön mensi után elkezdett fájni...gondolom már az érést is éreztem...azt hittem ciszta, de nem. Hál'Istennek !!! :)
2014. jan. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ja és ma reggel leesett a hőm 36,2-re :)
2014. jan. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
36%-os, neked vannak jó híreid? Nekem sajnos nincsenek, nem jött össze a baba :(
2014. febr. 11. 20:04
 9/10 anonim ***** válasza:
szia ! Én még várakozó állásponton vagyok mert úgy néz ki csak 04. én repedt meg a tüsző a hő alapján tehát még a 7 DPO-n vagyok....de ha mégis megrepedt 01. én akkor is még a 11 DPO és még korai teszt...
2014. febr. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
sajnálom ....ez lemaradt és új hónap új remény...és sztem hőmérőzz bátran...:)
2014. febr. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!