Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Cukorterhelés, betegség?

Gyöngyikee kérdése:

Cukorterhelés, betegség?

Figyelt kérdés

Olyan kèrdèsem lenne, hogy holnap megyek cukorterhelèsre de másfèl hete beteg vagyok (köhögès,nâtha) Lázam nem volt. Voltam orvosnál kaptam gyogyszert az enyhitett a köhögèsen az szinte már nincs is,de viszon a náthám meg maradt ugyan ugy.. igy is mehetek vèrvètelre? Vagy,hogy beteg vagyok nem fogják megcsinàlni a cukorterhelèst?

24hkm



2014. febr. 6. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Betegen? Nem tudom, ha cukros vagy, az szerintem betegségfüggetlenül "kijön", kibukik a cukorterheléses vizsgálaton.

Arra gyanakszanak, hogy cukorbeteg vagy? Vagy honnan jött a dokinak a cukorterhelés ötlete? Ilyet nem szoktak csak úgy.

2014. febr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hât igazábol azt hittem ilyen viszgálat minden kismamának van a 24-28hèt között. Igazábol elsö babàs vagyok szoval nem tudom csak kaptam beutalot. De a doki nem mondta h mèrt kell mennem.
2014. febr. 6. 11:53
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első hozzászólónak írnám..hogy nem sokat konyíthat a dologhoz!!!

Ez egy kötelező vizsgálat amit a 24.héten végeznek..gyógyszertárban ki kell váltani a cukorport,és összekeverni 2,5dl vízzel..valamint lehet beletenni citromot..valamint pisit kell vinni.

Vért vesznek éhgyomorra,majd meg kell inni a bekevert löttyöt,és 2 órát várakozni..ezután újra vért vesznek..ennyi az egész!

Ha valaki nem cukros,attól még lehet terhességi cukra,ami a szülés után elmúlik..azonban a babára káros,így megfelelő 2óránkénti evéssel,diétával kell a terhességet végigcsinálni.

Ennyi az egész.

Kedves kérdező szerintem ez független egy megfázástól,náthától,pláne ha nem szedsz antibiotikumot.

2 gyerekes és 5hós terhes kismama.

2014. febr. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is kicsit "betegen" mentem,tegnapelőtt.Semmi baj nem volt.

A patikában tényleg előre kell venni a 75 gramm szőlőcukrot,nekünk ott az első vérvétel után bekeverte aki a vért vette(citromot is tett bele,így tök jó volt,komolyan,olyan,mint egy sűrű limonádé)Megiszod és onnantól 2 óra múlva megint vérvétel.

Van,ahogy egy órás értéket is néznek.

Én hányós vagyok reggelente,ettem előtte pár szem kekszet(háztartásit,olyan fajtát,amire rá van írva,hogy cukor stop) és így bent maradt a lötty.(nekem 2x kellett menni,mert az előzőnél sajnos csak az éhgyomri vérvétel sikerült,a cukros lötyi nem maradt bent,másodjára okosabb voltam)

2014. febr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk szépen meghamisítja az eredményt néhány szem keksz is, ezt nem javaslom. Teljesen éhgyomorra kell menni, előtte 10 órával nem tanácsos enni.
2014. febr. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
mi az s por vagy az a valami amit a patikába kell venni? mert nekem semmi ilyet nem mondott se a doki se a vèdönö. :O
2014. febr. 6. 14:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem mindenütt kell megvenni. Nálunk speciel ott adják. Biztos nálatok is, azért nem mondták.
2014. febr. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen utâna érdeklödtem nálunk is ott adják :) köszönöm a válaszokat :)
2014. febr. 6. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!