Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egy hónapja elvetéltem....

Rathedgehog kérdése:

Egy hónapja elvetéltem. Lehetséges, hogy újra terhes vagyok?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, először vetéltem január 7-én (6-7 hetes volt). Sajnos, művi befejezéssel ért véget az eset, de nem volt semmilyen komplikáció, utána 3-4 napig vérezgettem, és addig meg is maradtak a tünetek (hányinger, fáradtság, fémes íz a szájban). Két hét múlva kell mennem kontrollra. Az utolsó menstruációm november 10-én volt. Tegnap este jelentkezett is a menstruáció (vagy legalábbis vérzés, élénk piros, elég híg, és nem is túl sok). Viszont ma jelentkezett a hányinger és nagyon erős, fémes íz a számban. Amúgy is fáradékony voltam mostanában, és "nincs kedvem semmihez". Számomra ez nagyon gyanús, mert az elveszített terhességnél ugyanilyen tüneteim voltak. Barnáztam is, az orvosom felírt Duphaston-t, de sajnos már késő volt. A műtét után kábé egy héttel már együtt voltunk a párommal,de védekeztünk. Lehetséges, hogy valamilyen "csoda" folytán ismét terhes vagyok? Esetleg ez másnak a tünete, mondjuk a legyengült szervezetem így reagál a visszatérő menzeszre? Ha van ilyen -vagy hasonló- tapasztalatotok, kérlek írjatok, nagyon aggódom! Előre is köszönöm!

2014. febr. 11. 12:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
58%
Ilyenkor nem 6 hétig tilos az együttlét? Még védekezéssel is.
2014. febr. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem nem vagy terhes. Egy vetélés, főleg a művi úton befejezett nagyon megterhelő a szervezetnek, még ha akkor nem is érezted annak. Biztosan kell egy rendes ciklus, mire helyreáll minden odabent, ezért is javasolják a várakozást.

Én mondjuk az összebújással is vártam volna még.

2014. febr. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
De, elvileg igen, egy lehetséges gyulladás elkerülése érdekében. De azt ki bírja ki? Nem volt semmilyen panaszom, sem a műtét után, sem az együttlét után. (Fájdalom sem)
2014. febr. 11. 12:50
 4/26 anonim ***** válasza:
74%

"De azt ki bírja ki?"


MINDENKI, aki jót akar magának.

2014. febr. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
88%

Hát sokan kibírják, márcsak arra gondolva is, nehogy a későbbi fogantatásnál is gond legyen. Ezer féle más örömszerzési forma van a behatoláson kívül, én azok közül választanék.

Nem vagyunk egyformák, de én a vetéléseim után pont a szexre nem tudtam gondolni.

2014. febr. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
55%

lehetett azóta újra peteérésed.Van,aki szülés után 3 héttel esett teherbe..

A menstruáció először nem biztos,hogy a megszokott formában jelentkezik(nekem pl szülés után az első jóval gyengébb volt)szóval lehet,hogy a napokban az az volt.

Én tesztelnék a helyedben,mert ha pozitív lesz,az biztos nem az előző terhességedtől lenne,annak a hcg-nek már ki kellett ürülnie a szervezetedből.

2014. febr. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Első sorban a kérdésem az volt, hogy lehetséges-e, hogy ismét terhes vagyok?

Én tudtam gondolni az összebújásra és a szexre is, mert a legtöbbet a párom szeretete segített (segít a mai napig), és vágytam a gyengédségre, az az igazság.

2014. febr. 11. 12:59
 8/26 anonim ***** válasza:
83%
Én kibírtam a hat hetet vetélés után, amit az orvos mondott. Megjött egyszer, majd többet nem, mert azonnal terhes maradtam és egészséges gyereket szültem.
2014. febr. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Gratulálok a kisbabához, és sok boldogságot kívánok! :)
2014. febr. 11. 13:13
 10/26 anonim ***** válasza:
14%

6 hetet nem bírsz ki? Ne mondd már nekem!

Inkább legyen akkor valami bajod, észlény!

2014. febr. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!