Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha teherbe szeretnék esni,...

Ha teherbe szeretnék esni, mikre kell odafigyelni?

Figyelt kérdés

Csak most kezdek utána nézni a dolgoknak, hiszen idén szeretnék ( év vége fele ) teherbe esni.

ti mikre figyeltetek?

Hallottam hogy sokkal előtte abba kell hagyni a fogamzásgátlót, hónapokkal előtte, hogy kitisztuljon a szervezetből.

Kell valami vitamint, vagy ilyesmit szedni, hogy könnyebben összejöjjön?


21 éves vagyok, És első kisbaba lenne. Már most nagyon szeretném :)



#terhesség.kisbaba
2014. febr. 14. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:

én 2012 szeptemberben hagytam abba a gyógyszert, és 2013. májusában kezdtünk próbálkozni. Októberben fogant meg de szerintem nem a gyógyszer miatt, csak nehezen tudtuk eltalálni a peteérést. Azzal együtt, ha még szeded, hagyd abba mert vékonyíthatja a méhfalat, nem tesz jót a szervezetednek (nekem egy időben el is maradt tőle a mensim).


A vitamint azelőtt kezd el szedni hogy neki vágtok a projektnek. A terhes vitamin multivitamin készítmény nőknek, és nem a babának szeded hanem magadnak, hogy plusz mennyiség halmozódjon fel a szervezetedben, amit fel tudsz használni ha a baba leszívja a készleteid :) 30 és 100 db-os kiszerelésben kaphatóak, a Gravidát, Femibiont és Elevitet egyaránt javasolják a háziorvosok. Én netről rendelem, a 100 db-ost mert hosszútávon olcsóbb, 6500 ft. (a 30 db-os 2800 ft körül van, ez az elevit).


Ha próbálkoztok, akkor vezesd a ciklusaid, légy vele tisztában hány naposak, mikor van peteérésed - erre jó módszer a hőmérőzés, aminek a leírását a ciklus.hu oldalon megtalálod. itt vezethetsz online naptárat is, amibe be tudod jelölni mikor menstruálsz, csinálhatsz hő diagramot amin látod hogy mikor érdemes próbálkoznotok.


Egyébként mindenféle matekozás nélkül is próbálkozhattok, a lényeg hogy ne görcsöljetek rá, ha össze kell jönnie úgyis összejön ;) de a peteérés tudatában gyorsabb, az biztos, főleg ha nem vagytok minden másnap együtt.


Azt mondják, a reggeli együttlét jobb, mert sűrűbb a cucc és van aki esküszik az együtt lét utáni gyertyázásban, én csak simán alápolcoltam a derekam, hogy a gravitáció segítségemre legyen. Ezt is választhatod, a lényeg hogy ne pattanj fel egyből szex után, adj 10 percet a kis katonáknak :)

Sok sikert :)

2014. febr. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok segítséget , nagyon aranyos vagy!

Szóval ha idén karácsony fele már szeretnék babát ( úgy tervezzük, hogy augusztustól lehetne már próbálkozni ) akkor már most hagyjam abba a gyógyszer szedését? :\

2014. febr. 14. 19:00
 3/9 anonim ***** válasza:

ha nem okozott eddig semmilyen problémát, és előtte is rendszeres volt a menstruációd, akkor szedjed még nyugodtan szeptemberig akár. Én azért hagytam abba, mert előtte rendszertelenek voltak a ciklusaim, és eleve csak emiatt szedtem, hogy helyre tegye. De amikor elmaradt, az orvosom szólt hogy hormon problémáim vannak és nem kéne szedni. Ezért elhagytam. Ha neked mindig is rendben voltak a ciklusaid, akkor nincsenek ilyen gondjaid, nyugodtan szedheted. Alapból 5 évente kell szünteet tartani ha jól tudom. Egyébként a kolléganőm ahogy lerakta, következő héten bekapta a legyet :D

Szeptemberben azért hagyd abba. A vitamint ráérsz majd október körül elkezdeni, egy hónappal azelőtt hogy ténylegesen neki álltok. Egyébként sem árt a téli szezon előtt egy kis feltöltés, nehogy betegséggel induljon.

2014. febr. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves vagy, köszike :)

Én olyan 3 éve szedem a gyógyszert, és szépen beállt, napra pontosan meg jön.

őőő, mikor először felírta a doki, akkor meg is jegyezte, hogy valami gyenge hormontartalmút ír fel, hogy ne is hízzak el, és megmaradjon az alakom. ( persze ez nem jött össze teljes mértékben, de nem is ez a lényeg )

2014. febr. 14. 19:08
 5/9 anonim ***** válasza:

én először miligestet szedtem arra azt mondta gyenge hormontartalmú. Kb. két évig működött is. aZTÁN Kimaradt kétszer, orvoshoz mentem és felírt egy másik fajtát mert hogy attól marad ki. a Belarát. Azt szedtem egy évig, utána tartottam egy év szünetet. Majd újból szedtem kb két évig, és utána megint kimaradt vagy háromszor. megint orvoshoz mentem aki megnézett uh-val és mondta hogy elég vékony a méhnyálkahártyám vagy mim, ami gátolhatja a teherbeesést, úgyhogy tartsak egy fél év szünetet.


De mondom nekem előtte is gondjaim voltak, néha nem jtöt meg két hónapig utána megjött de két hétig tartott...most az utóbbi félévben is hol 30 hol 50 napos ciklusaim voltak, így nem is tudjuk hogy pontosan mikor volt a peteérés és mikor estem teherbe. De szerencsére hőmérőztem, így tudom hogy mikor volt a peteérésem és letudtam két aktusra szűkíteni :) így a baba méretei alapján most már tudjuk mi a helyzet:)

2014. febr. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Akkor te most terhes vagy, jól vettem ki a szavadból?

hú. én már most izgulok.Annyira peches vagyok félek, hogy majd lesz valami gond. Talán már most rá görcsölök a dologra , holott még nem is most akarjuk... :\

2014. febr. 14. 19:35
 7/9 anonim ***** válasza:

igen, most vagyok 20 hetes.


Ne görcsölj, mi elég sokat veszekedtünk a baba miatt, mármint mindketten akartuk, de a férjem ráérősen én meg rágörcsöltem nem is értem hogy bírta ki :):)

szóval csak lazán.

2014. febr. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Gratulálok a pici babushoz tiszta szívvel :)

Hát kicsit mi is veszekszünk,mert a párom nagyon előre tervezős. Esküvő előtt nem szerettünk volna, az májusba lesz.de lesz még egy esküvőnk ( csak a barátoknak ) augusztusban. Szóval addig azt meg kell várni.meg el akarunk innen költözni, mert 4. emeleten lakunk, nincs lift, és nem hiszem hogy bírnám a lépcsőzést nagy pocakkal. Akarunk kocsit venni hogy egyszerűbb legyen orvoshoz járni...stb. szóval ha a babáról van szó, Párom egyből el kezdi ezeket sorolni,és azt hiszi, ha pénteken abba hagyom a fog.gátló szedését hétfőn már terhes leszek :D Aranyos, ő is várja, sokat beszélünk róla, de én inkább az a " most rögtön" típusú ember vagyok!

2014. febr. 15. 11:03
 9/9 anonim ***** válasza:

mi ugyanígy voltunk :) 4. emelet, panel, lift nélkül :)

mi is kitűztük magunk elé célnak az esküvőt és hogy elköltözzünk :) 1.5 év alatt meglett mindkettő, ugyan ki kellett költöznünk pestről, de azért agglomerációban tudtunk maradni és így családi házban élhet, van egy kis kertünk, és már sokkal jobban szeretek itt lakni mint Budapesten.

Az jó, ha előbb megoldjátok az esküvőt, mert az is hatalmas buli, pocakosan vagy terhesen nem tudnád úgy élvezni :) sok boldogságot kívánok nektek és mielőbbi gyerkmekáldást :)

2014. febr. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!