Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Centrum vitamint szedhetek ha...

Centrum vitamint szedhetek ha babát akarok? Nem árt?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok terhes de már rajtvagyunk 1 éve,cenrum vitamint szedhetek?Nem lesz baj ha közbe teherbeesem?Van benne A-vitamin.Köszi
2009. dec. 11. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Én híztam tőle, mint a disznó. Elevittől is. Gravida vált be.

A sok A vitamin nem tudom hol kezdődik, de terhességkor nem jó a sok A vitamin.

2009. dec. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én csak egyszer szedtem Centrumot.Mivel ez csak multivitamin készítmény, nem hiszem, hogy káros anyagok lennének benne.Nyugodtan szedd. Szerintem elég akkor abbahagynod, amikor megtudod, hogy ketten vagytok, és akkor térj át Elevitre, Gravidára vagy Femibionra.Semmi bajod nem lesz.
2009. dec. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább valamilyen terhesvitamint szedj. Azzal biztos nem ártasz!

Én az Elevitet szedtem, már jóval a terhesség előtt. Mi is terveztük a babát, ezért kezdtem el. Meg kisfokú nyitott hátgerincem van, féltem nehogy a pici örökölje. Az orvos ajánlotta, hogy végig és még előtte is terhesvitamint(Ő azt mondta mindegy melyik fajtát, de adott mintát a Maternából) szedjek, mert azzal megelőzhető sok baj, többekközött a nyitott gerinc is.

Aztán a szoptatás alatt is szedtem még.

2009. dec. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Még annyi, hogy azért jobb a terhesvitamin mert sok benne a folsav. És az lenne a lényeg, hogy a raktáraid telítve legyenek, mikor teherbe esel!

Egyébként a terhesvitamin valamennyivel olcsóbb is.

2009. dec. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én Actival Max-ot szedek 1 hónapja.100%-os folsav tartalma van 24órára.És babaprojekten vagyunk.

Szerintem nem a vitaminokon fog múlni,hogy lesz baba vagy sem...de nem árthat az tuti.

2009. dec. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi.Régen már szedtem honapokig elevitet
2009. dec. 11. 13:46
 7/8 A kérdező kommentje:
de aztán már több mint egy éve nem sikerül ezért abbahagytam hátha árt a sok szedése.de holnaptol ujra elkezdem.köszi
2009. dec. 11. 14:10
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem árt a folyamatos szedése, hiszen csak vitamin, ásványi anyagok és nyomelemek vannak benne, és egyikből sincs több egy tablettában a napi adagnál. Én 8 hónapig szedtem, mire sikerült teherbe esnem.


Jó is, ha ezt szeded, mert benne van az élettani napi folsav-adag, ami 92%-ban képes kivédeni a nyitott gerincet, az agy- és koponyahiányt, ha a vérzéskimaradás k9rülre már megfelelő szintet ér el a vérben a folsav mennyisége. Ehhez viszont az kell, hogy a tervezett fogamzás előtt egy hónappal már elkezdd szedni a terhesvitamint.

2009. dec. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!