Megvizsgálhatnak?

Figyelt kérdés
20 hetes kismama vagyok.Sajnos másfél hete szenvedek cérnagilisztától.Már voltam háziorvosnál de nem írhat fel gyógyszert így nehezebben és lassabban gyógyulok.Lassan kell mennem vizsgálatra,megvizsgálhat így a nőgyógyász?Szólnom kell neki előtte?
2014. márc. 1. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
azert jo lenne szolni
2014. márc. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jesszusom az meg hogyan ?

honnan szedted össze?

2014. márc. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem szólj a dokinak! Igaz odafigyelnek a higiéniára, de ez esetben esetleg még jobban...ne add meg az esélyt, hogy esetleg más is elkaphassa. Nem tudom, hogy Nálatok hogy megy, hol és mikor kell pl. levetkőzni, de ameddig nem említed meg a dokinak a problémád, addig ne is vetkőzz szerintem le...lehet, hogy csak uh-ot csinál majd.


Azt megkérdezhetem, hogy mivel kezelnek? Csak mert egy 40+3 napos várandós is hasonló gondokkal küzd (nem rég tette fel a kérdést). Válaszként egy linket küldtem neki...lényeg: ott egy doki azt írta egy szintén ebben a cipőben járó terhesnek, hogy az első trimeszter után már kezelhető gyógyszeresen... nem is értem, hogy miért nem segítenek nektek! Mert az azért durva, hogy szülésig szenvedned kell esetleg ettől, illetve utána meg majd nem szoptathattok :(


Jobbulást!


Aki kérdezte, hogy hogyan kapta el...nos sajnos egyszerű benyelni, elég akár az, ha van egy óvodás gyereke a kérdezőnek és mikor elmegy érte megfogja az óvoda egyik kilincsét...sajnos a gyerekek sok mindent a szájukba vesznek, nem mosnak megfelelően kezet, aztán meg mindent megtaperálnak...

2014. márc. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Csak fokhagymát mondtak.Egyek belőle sokat,semmi gyógyszer.:/.Igen én is hallottam hogy az első trimeszter után már lehetne kezelni,de nekem sajnos nem írta fel a háziorvos,és nőgyógyász sem adott engedélyt hogy beszedjem a gyógyszert.:(

2014. márc. 3. 12:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom! Ez egy igazán kellemetlen betegség,főleg áldott állapotban! :(


A fokhagymát én is ajánlottam volna,de egyik helyen azt olvastam jó,a másikon meg nem...de akkor ezek szerint hatásos! Az jó! Legalább a dokik segítettek abban, hogy mennyit fogyassz belőle? Ahol azt olvastam, hogy hatásos,ott volt, aki fokhagyma kapszulára esküdött...


Jó lenne,ha lenne segítséged,mert ilyen esetben sűrűbben kell ágyneműt cserélni,mosni. A fehérneműdet is magas fokon mosd, majd vasald ki. Használj kézfertőtlenítőt.A törülköződet is naponta cseréld. Legyen külön amit csak az intim területeken használsz! Tartsd külön a többiekétől ezt,illetve a szennyesedet is külön tarts, és ha mód van rá, akkor külön is mosd.

Ja igen. Nem tudom hányan éltek együtt,de ilyen esetben mindenkit egyszerre szoktak kezelni. Pl. Párod kapott már kezelést?


Nem akarok az orvosaid ellen beszélni,de esetleg kikérhetnéd egy (másik) magán doki véleményét is. Úgy tudom,hogy ha a férgek nagyon elszaporodnak az ember szervezetében,akkor a véráram útján képesek mindenhova eljutni(agy,szív...magzathoz placentán keresztül ???,újszülötthöz tejen keresztül???) Ezek csak az én gondolataim,nem akarlak megijeszteni! Kérdezz rá,hogy a gyógyszer milyen gondot okozhat a babának! Ennek függvényében mérlegeljetek!


Megpróbálom feltenni a kérdést a neten egy nőgyógyásznak én is,hátha...ha választ kapok megírom!



Minden jót!

2014. márc. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!