Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesség elején okozhat bajt...

Terhesség elején okozhat bajt ha elmegyek testmasszázsra?

Figyelt kérdés

2014. márc. 22. 08:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Én a terhesség előtt rendszeresen jártam, azóta nem voltam (28 hkm). Mivel erős hatása van a vérkeringésre, méhösszehúzódásra, jobb nem kockáztatni, főleg az első trimeszterben. De persze a te tested, te magzatod!
2014. márc. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor inkább nem megyek. Nem szeretném ha baj lenne.
2014. márc. 22. 08:43
 3/10 anonim ***** válasza:

Én voltam még mielőtt rájöttem volna, hogy baba van, szerencsére nem lett következménye.

Egyébként van kifejezetten kismama masszázs, csak és kizárólag ezt ajánlják várandósoknak, ehhez spec. szaktudás és képesítés kell...

2014. márc. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%

Szia! Én gyógymasszőr vagyok,terhesség alatt TILOS bármiféle masszázs, én óva intek mindenkit a kismamáknak ajánlott kezelésektől is. Hiába csak a végtagjaidat masszirozzák,vagy a nyakad , vannak olyan hatások amik az egész testre hatnak ,főleg azzal van a gond,hogy vérbőséget okoz ami vetélést vagy a szülés megindulását okozHATja.


Nálunk se én ,se a többi kolléga nem vállal kismamákat. Nem éri meg kockáztatni,nem ajánlom.

2014. márc. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm h válaszoltatok:)

Így egyértelmű a dolog, nem fogok kockáztatni.

2014. márc. 22. 09:00
 6/10 anonim ***** válasza:
És az iskolában is mindenhol azt tanítják,hogy az egyik leszigorúbb kontraindikáció a terhesség ,ezzel mindent elmondtam. Kizárja annak a lehetőségét,hogy létezik bármiféle kismama masszázs ami nem humbuk vagy pénzlehúzás,mert általában jó borsos árat kérnek érte,pedig egy egyszerű frissitő jellegű végtag-nyak-váll masszázs szokott lenni,sajnos semmivel sem több szakértelemmel .Hülyítés.
2014. márc. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Én gyógymasszőr vagyok,14 éve.Amit a tankönyvek írnak,az egészen más,mint amit a munka során tanul meg a masszőr.Több olyan vendégem is volt,akit a terhessége előtt hetente masszíroztam,és amikor kiderült a terhesség utána is,egészem a szülés napjáig.Tehát lehet a kismamát masszírozni,csak egészen másképpen,mint egyéb esetben.Ülve,és csak hátat és kart.Lábakat és főleg a talpat azt nem,mert ott olyan reflexpontok vannak,amiknek a nyomkodása ilyenkor nem ajánlott.Amikor tőlem kérdezi valaki,hogy lehet -e,én mindig azt kérem,hogy beszélje meg az orvosával,és ha az orvos azt mondja,hogy lehet,akkor vállalom,természetesen nagy odafigyeléssel.
2014. márc. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A terhesség első harmadában nem masszírozunk a vetélés veszélye miatt, a többiben lehet, de ahogy a második írta, valóban speciális tudás szükséges hozzá. Ezt a gyógymasszőröknek sem tanítják.

Az is igaz, hogy nagyon sok masszőr egyáltalán nem mer terheseket vállalni semelyik időszakban, de ez nem azt jelenti, hogy nem szabad, csak hogy ők nem merik. Ami nagyon helyes is abban az esetben, ha nem értenek hozzá. Én meg igen.

2014. márc. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#6

Előfordul, hogy valamit tanítanak az iskolában, és mégsem abszolút igazság.

Az ellentmondás csak látszólagos: azzal a tudással, amit egy gyógymasszőr kap, valóban jobb nem masszírozni a terheseket. Én is gyógymasszőr vagyok, de továbbképeztem magam. Ezt is tanították, hogy a tudásunk nem végleges...

Ha valaki többet kér érte, mint a többi masszázsért, abban valóban lehet lehúzás, de maga a kismamamasszázs nem az.

2014. márc. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én fél év múlva végzek gyógymasszőrként,két éves az iskola,és nekünk azt tanították,hogy a talpon a reflexpontokat tilos terhesen, lumboglutealist is,mert vérbőséget okoz,alsó végtagot meg főleg..Egyedül a nyak-váll-felső végtag vonatkozásában lehet simításokat és dörzsöléseket,elvileg ezt adják el kismama masszázsnak.
2014. márc. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!