Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor kell hőmérőt használni?...

Mikor kell hőmérőt használni? Reggel vagy este? Vagy mindegy?

Figyelt kérdés
Olvastam ilyenkor megemelkedik a test hőmérséklete ha valaki várandós, de ezt mikortól lehet mérni ? Nem nagyon értem ezt. Babát szeretnénk nagyon.

2014. márc. 29. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Hőmérő módszer, keress rá mert itt most hosszú lenne ezt leírni. Reggel ébredés után, minden nap, mindig ugyan abban az időben, ugyan azzal a hőmérővel, ágyból ki se kelve, legalább 6 óra alvás után kell mérni. www.ciklus.hu-n tudod vezetni a görbédet vagy papíron is ha úgy jobb. Kezdeni a vérzésed első napján kell utána minden egyes nap kell mérned.
2014. márc. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hüvelybe mértem 37,2 volt. Négyszer is megmértem, mert azt tanácsolták ott mérjem. Igaz hogy ott kell mérni? köszönöm a válaszokat
2014. márc. 29. 20:08
 3/4 anonim ***** válasza:
2014. márc. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy mérésből semmit se lehet megállapítani.

Rendszeresen kell mérni, és diagramot csinálni belőle (erre vannak neten programok, pl. ciklus.hu).


Minden reggel, azonnal ébredés után kell mérni a hőt még az ágyban fekve (pisilni sem szabad felkelni), mindig egy időpontban. Hónaljban nem jó, szájban, hüvelyben vagy végbélben kell mérni, lehetőleg nem digitális hőmérővel, bár nekem a digitális is tökéletesen működik, csak nem csipogásig kell bennhagyni, hanem minimum 5 percig.


A normális görbe úgy néz ki, hogy a ciklus első felében alacsonyabb a hő (ált. 36-36,5 fok közötti), majd ovuláció után megemelkedik pár tized fokot. Néha látható a görbén ovulációkor egy hőleesés is, de nem törvényszerű.


Ha megtörtént az ovuláció, utána 12-16 napig magasan marad a hő, majd a menzesz előtt vagy a menzesz alatt visszaesik.

Ha már 16 napja magas a hő, és nem jön meg a menzesz, vagy nem úgy jön meg ahogy szokott, akkor lehet babára gondolni.

2014. márc. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!