Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tegyek? Lehetséges ennyire...

Mit tegyek? Lehetséges ennyire félni a csalódástól? Kismamák milyen volt a görbétek, meg lehet néznem?

Figyelt kérdés
2 évvel ezelőtt teherbe estem a 7.héten elvetéltem. De nagyon meg rázott az esett. Most jutottunk el arra a pontra hogy megint próbálkozunk,03.23-tól. Egy internetes kalkulátor szerint elvileg akkor volt peteérésem is. A menstruációm 03.09-én volt. 1 hete rosszul érzem magam néha szédülés, meg olyan mint ha megjönne. Egy a baj hogy félek sőt rettegem a csalódástól, nem csináltam tesztet úgy vagyok vele hogy meg várom a nem várt napot. De egész nap másra se tudok gondolni, mint arra hogy úgy kelek fel hogy megjön. Tudom hogy mennyi nő van még így és ahogy olvasgattam itt kivel mi történt rettegem hogy ha sikerül valami baj lesz. Tudom nem úgy kell hozzá állni, de még is másra nem is tudok gondolni csak hogy akarom. Sok tünet van de viszont olvastam van olyan pszichésen beképzeljük mi nők valóbban ? Ennyire be tudjuk beszélni maguknak a tüneteket ? Ma vagyok a ciklusom 27. napján ugyan azt érezem mint 1 hete. 8 napja nagyon zsíros és pattanásos lett a arcom, még nem volt ilyen, menstruáció előtt 3-4 nappal szokottam ki pattogni de nem így. Most meg múlnak el mire jön a nemvárt nap. Elkezdtem ma ciklus.hu egy hőgörbét ma volt az első, mert tegnap olvastam erről. 36.8 lett. Igaz ez még csak 1 alkalom.De érdekelne milyen görbék vannak.

2014. ápr. 5. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdezö! nagyon megértelek h félsz,bár nekem nem volt vetélésem,Istennek hála,mert nállunk még nem is sikerült a baba! igaz mi még nem tul régota probálkozunk,de sajnos én is ugyan ugy félek mindenhonapban attol h megjön,mett eddig mindig meg is jött:( nekem nincs görbém,mert sokszor nem ugyan abban az idöben kelek,ezért nem tudom vezetni,de sokszor nézegetek görbéket,mert érdekel,és a 36.8 a 27.nap szerintem elég jo,ha 28naposak a ciklusaid. és még annyit h bár azt nem mondom h ne görcsölj rá,mert aki babát szeretne annak elég nehéz ezt megállnia,de probálj meg ne a rosszra gondolni,csak pozitivan és probáld meg elhinni h ha eljön az ideje neked is sikerülni fog!! és minden rendben lessz!! és nagyon boldog leszel!! (R)
2014. ápr. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom nem kéne rágörcsölni de nagyon nehezen szedtem magam össze, és annyira rossz olvasni hogy évek óta próbálkoznak meg hogy lehet valakinek nem is lehet. Nagyon elszomorít.
2014. ápr. 5. 15:47
 3/6 anonim ***** válasza:
a hőgörbét nem lehet az alapján megítélni, hogy másnak milyen.....ha a te alaphőd 36,6 akkor a 36,8 az nem sok....de ha az alaphőd 36,3 és az ovu után folyamatosan fent van 36,8 nál akkor az nagyjából jelenthet jót is....a hőgörbe nem azt mutatja meg hogy terhes vagy e ( persze egy idő után mikor már vezeted akkor lehetnek jelek a hő alapján ) A hőmérsékletet mindig a mensi első napján kell elkezdeni....az első nap még lehet hogy kicsit magasabb lesz a hőd a progeszteron miatt....de ahogy erősödik a mensi, úgy nyugszik meg a hő....ha több hónapig vezeted ki fogod tapasztalni, hogy mennyi az alaphőd....ez ovu napjáig kb. egyforma értéket mutat. Ovut követő napon tapasztalni fogod a hőd emelkedését- ovuláció megtörténtét a hőnél az jelzi, ha az alaphőhöz képest 2 de inkább 3 tizeddel magasabb és legalább három egybefüggő napig .....ha ugrál a hő annak sok oka lehet. A hő értékek megmutatják hogy nincs e pajzsmirigy problémád, van e peteérésed és ovulációd majd végül persze nem utolsó sorban okot adhat örömre ha legalább ovut követően magasan van a hőd legalább 10 napig....kb. a terhes görbe azért 36,9 és 37 nél indul....sajnos becsaphat a hő, ha cisztád van...akkor lényegesen magasabb, vagy ha nem ébredéskor ágyból kikelés előtt méred....digitálissal nyelv alatt és mindig egy időben kell mérni...digivel kb. az első csipogás után még 5perc.....remélem tudtam segíteni :) mikor babás lettél akkor nem mértél ? Utrogestant szedtél az előző babánál ? Ja gyógyszer is befolyásolja a hőt....sok sikert és remélem hamarosan babás leszel újra.,....ha kell segítség írj nyugodtan....
2014. ápr. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi neked is a választ. Most már értem :) Hát nem jött még meg de nem is tudom meg különbözetezni a fájdalmat lent mert ugyan úgy fáj mint már 1 hete :/ várok, mert nem akarok tesztet venni, fellegesen.
2014. ápr. 6. 13:51
 5/6 anonim ***** válasza:
én azt gondolom ha március 9. én volt a mensid ha 28 napos a ciklusod már simán tesztelhetsz holnap simán.....ne félj a teszttől.....ha negatív akkor majd a következő hónapban újra próbáljátok....de ha pozitív lehet kéne gyógyszeres támogatás az előző vetélésed miatt is már. Gyógyszeres támogatáson az utrogestant értem.....a helyzet az hogy én 42 éves leszek május elsején tavaly pont holnap lesz egy éve, hogy pozitívat teszteltem és elvetéltem 6 hetesen.....de már azóta sok negatív teszten vagyok túl....a reményt nem adom fel.....és erős vagyok....ha augusztusig nem jön össze akkor lombik...már van időpontunk....szóóóval erősnek kell lenni....:)
2014. ápr. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
de sajnos lehet ciszta is a dologban és lehet az is hogy azért fáj....mindenesetre ha negatív a teszt és nem jön meg akkor azért doki, ha meg pozi akkor azért doki, mert volt egy vetélés és lehet ha utroval megtámogat akkor minden ok lesz.....úgyhogy szerintem ezek az opciók vannak....
2014. ápr. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!