Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megtartanátok a babát ilyen...

Megtartanátok a babát ilyen körülmények között?

Figyelt kérdés

Tudom, nekem és a páromnak kell döntenünk. Mi is fogunk dönteni, de az elmúlt napokban akkora összevisszaság van a fejemben, hogy szeretnék objektív, kívülálló véleményeket is hallani. :)


Szóval, teherbe estem, pedig még évekig nem terveztük. Védekeztünk, évek óta szedek tablettát rendesen. Két hétig beteg voltam, telenyomtak gyógyszerekkel, s bár azóta egyszer sem szeretkeztünk, úgy tűnik, visszafelé történt a baj, a legutóbbi aktusnál már nem védett rendesen a tabi. De hát ez van, megtörtént.


Az első gondolatom az volt, hogy persze, megtartom, dehogy vetetném el. Csak mióta egyre többet gondolkozom... Leírom a tényeket.


24 éves vagyok, de eléggé "éretlen" 24 éves. Még csak idén kezdtem a mesterszakot az egyetemen, tehát még egy év hátravan belőle + szakmai gyakorlat. Van egy BSc diplomám, de nem tudom, hogy az MSc nélkül mennyit ér.


A barátom 23 éves, szintén egyetemista, ő osztatlan 5 éves képzésben tanul. Tehát még nincs diplomája, és 2 év hátra van neki.


Mindkettőnket még a szülők tartanak el, de nem a szülőknél élünk. Vidékiek vagyunk, de Pestre járunk egyetemre, a család meg vidéken lakik. Az én családom 200 km-re, a barátomé 80 km-re. Még nem élünk együtt a barátommal, mindketten albérleten osztozunk lakótársakkal.


Engem a szüleim nagyon nagylelkűen támogatnak anyagilag. Nem vagyunk gazdagok, közel sem, de minden hónapban adnak nekem annyi pénzt, ami többé-kevésbé fedezi a költségeimet. Dolgozom egyetem mellett részmunkában, ebből havonta 30-40 ezer szokott összejönni - a szüleim ragaszkodnak hozzá, hogy ezt félretegyem, ők adnak nekem pénzt lakbérre, utazásra.


Mivel a fizetésem nagy részét félre tudom rakni évek óta, meg általában ösztöndíjat is kapok, a bankban van 1,1 millió forintom. Ezt tudnám a babára költeni, amíg nem normalizálódik a helyzetünk, szóval nem nulláról vágnánk bele.


A barátom rosszabb anyagi helyzetben van. A szülei kevesebb pénzzel tudják támogatni (de támogatják), és ő alkalmi diákmunkával kb 15-20 ezret keres havonta. Persze ha a baba mellett döntenénk, nyilván keresne rendes munkát, de neki most nincs félretett pénze.


A barátommal 4 éve vagyunk együtt, minden oké, de még soha nem éltünk együtt. A nagy kérdés, hogy a babával hol élnénk. Mint mondtam, a szüleink vidéken élnek, egymástól kb 260 km-re. Mivel teljesen tapasztalatlanok vagyunk (még kistestvér se volt, vagy más baba a rokonságban), nyilván jó lenne a szülői segítség. Viszont szülőkhöz nehezen költöznénk, mindegyik félnél kis panelben laknak, ahol nem igazán lenne hely, meg nem is szeretnénk a nyakukra költözni családostul.


Nem tudom, az egyetemet hogy tudnánk folytatni. Ha a barátom elkezdene dolgozni, valószínűleg fel kéne függesztenie, és akkor csak egy érettségije van. Én könnyebben lennék, csak egy év van hátra, azt egy évnyi kihagyás után szerintem be tudnám fejezni.


Nem tudom, hogy a barátom hogy viselné. 23 éves, elég "szeleburdi", bár a család kérdésben egyetértettünk mindig - a jövőben én is, ő is akart házasságot, gyerekeket. Csak nem most, az egyetemi éveinkben, lakás/biztos munka nélkül... Most csak azt látom rajta, hogy nagyon meg van ijedve (mint én), de persze mondogatja, hogy mellettem áll. Szerintem ő szíve szerint elvetetné, de nekem nem meri mondani.


A szüleink nem mostanra várták az unokákat, de mivel jó velük a kapcsolatunk, biztosan elfogadnák, ha a baba mellett döntenénk, és ahogy tudnának, támogatnának minket. Persze nem várnánk el, hogy mindent ők csináljanak, és pénzben sem rájuk hagyatkoznánk - ahogy mondtam, nekem van némi megtakarított pénzem a bankban.


Minden véleményt szívesen fogadok, érvet, ellenérvet, akármit.


Köszönöm!


2014. ápr. 10. 11:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
Nem.
2014. ápr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem már a kérdésedben Te magad leírtad a választ....
2014. ápr. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Elég bonyolult a helyzeted. Sajnos, csak azt tudom mondani, hogy neked kell érezned. Elvetetni elég fájdalmas, de örökbe adni is, bár akkor van esélye a lurkónak. Némi támogatást kapnátok az államtól, nem tudom mennyi jár, annak aki tanul, de mintha most módosították volna. A félre tett pénzed is elég sokáig elég csak okosan kell a babának vásárolni(nem kell mindenből új, mi se azt vettünk :D )Én megtartanám, de mások vagyunk. Ha a kapcsolatotok stabil és esetleg apuka eltudna helyezkedni nyárra teljes állásba, utána hétvégére, amíg nem végez lenne pénzetek, sokan kevesebbre is vállalnak.Hát kívánom, hogy elégedett legyél a döntéseddel. Remélem segítettem azért egy kicsit.
2014. ápr. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Ahogyan Te is írtad, ezt csak a Ti, a Te belső hangod súghatja meg, mit szeretnél, mi volna a legjobb. Ezt a körülményt Ti ismerhetitek a legjobban. Sokan lesznek, akik azt javasolják majd, vetessétek el, ráértek még ezzel. Azonban ennek nagyon sok hozadéka és káros utóhatása van sajnos, és nem múlik el nyomtalanul az ember életében. nem lehet csak ugy kitörölni, mintha meg sem történt volna. Sajnos előfordul, hogy akik pl. Utána évek múlva szeretnének babát, nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem sikerül. És még sorolhatnám a negatív oldalát, de biztos ismered az összeset. Én, a magam részéről megtartanám. Egészen biztosan! Ennél sokkal nehezebb helyzetben lévőknek is sikerül, ha szeretik egymást. Meséltem egyik hasonló kerdes el a nagyszüleimrol. Árvaházban nőttek fel mindketten, és 17 évesen házasodtak össze, mama 18 évesen szülte aput. Nem volt segitseguk túl sok, szinte semmi. De nagy szeretetben és tisztességgel felneveltek apukámat. És nagyon szuper, összetartó család lettünk. Most mar idősek de nagyszülőnek és dédszülőnek is csodasak! Imádom őket, és a kisfiam is! Kisfiam 3. szava a dédapja neve volt! Szóval meg lehet csinálni! Voltak nehézségeik nem kevés, gyárban dolgoztak váltott műszakban hogy felváltva tudjanak babázni, de mindent megoldottak. Mar kb 55 éve vannak együtt :-) ezt batoritasnak írtam. Ha ugy döntesz, megtartod, rengeteg csodában és persze nehezsegben lesz részed, de megéri! Egy 2 éves kisfiú, és 7 hónapos pocaklakó anyukája.
2014. ápr. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nagyon szépen körülírtál mindent, látom, komoly felnőtt vagy, és felelősségteljesen gondolkodsz.


Úgy érzem a soraidból, hogy már anyaként gondolkodsz. Számba veszed, hogy mit hogyan lehetne megoldani.


A félretett pénzeddel, közös albiban, a szüleid ugyanilyen támogatásával szerintem át lehetne hidalni azt a két évet, s a barátodnak nem kellene megszakítania az egyetemet. Te meg mondjuk két év múlva folytatnád, amikor ő már dolgozik.

Én úgy látom, hogy a kis élet bekopogott hozzátok, nem lenne jó visszaküldeni. Egy abortusz nagyon komoly trauma mindenkinek, komoly bűtudatot hordoznak az anyukák egész életükben utána, csak erről nem beszél senki. Sok esetben utána nem is tudnak teherbe esni, főleg a bűntudat miatt...


Én úgy látom, hogy elég felelősségteljes ember vagy, elég felnőtt módon gondolkodsz, szerintem tökéletesen jó anya leszel már most.

Nem, nem minden gyerek érkezik a készbe, majd kialakul. Nagyon sokszor az első gyerek alakítja ki maga körül a családot, később lesz közös otthon, házasság, s csak a második gyerek érkezik a kész családba. De ez egyáltalán nem baj. Az élet szép, az élet zajlik, az élet sodor, az élet szeretnivaló, mert az élet MINDEN! :)

2014. ápr. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%
Tekintve, h szted apa szíve szerint elvetetné, itt már csak egy kérdés maradt hosszútávra: hogy éreznéd magad egyedülálló anyukaként? Nem könnyű úgy... (tapasztalat)
2014. ápr. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Most az új GYED törvénnyel nem járna a gyerek mellé GYED? Érdemes lenne utánanézni. Ha nem jár semmi (GYES kb. semmire se elég) akkor a helyedben a félretett pénz+ szülői segítséggel egy évet halasztva babáznék. Utána beadnám bölcsibe és mellette elvégezném az utolsó évet.Amíg én végzem az utolsó évet, addig a férjem halasztana és dolgozna(neki ugye már csak egy éve lenne hátra, mert egyet elvégzett a hiányzó kettőből amíg én otthon voltam) és diploma után egyből keresnék munkát. Aztán már csak a férjemnek lenne egy éve hátra, az utolsó év általában már laza, akkor ő is kereshetne több diákmelót, nekem meg már ott lenne a 8 órás fizetésem. Ha emellett még mindkét oldalról számíthattok szülői segítségre sztem megoldható. Apróság még, de bele lehet számolni: családi adókedvezmény, családi pótlék, GYES
2014. ápr. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló! Nagyon jó, amit írsz, adtam is neked egy zöld kezet! :))
2014. ápr. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Igen, jól írta az egyik válaszoló, diplomás gyed, amit igényelhetsz, mert van hallgatói jogviszonyod, és babát vársz. + Családi pótlék. A fenti linken többet megtudhatsz.

De csakis ti tudjátok eldönteni. A párod, ha vállalna rendes állást, (akár vendéglátózni, vagy bármi, amiben több pénz van, mint 15-20000 FT), nem diákmunkát, levelezőn közben nyugodtan végezheti az egyetemet, nem kellene feladnia a tanulást. Több 1000-en csinálják ugyanezt, + te is tehetnéd ugyanezt, majdhogynem a baba születéséig, és sokkal többet tudnátok megtakarítani. Összeköltözni albérletbe egyelőre. Párod tovább dolgozhat, végezheti az egyetemet a baba születése után is, és anyukaként nyugodtan befejezheted te is. Nyilván észrevetted, hogy nem vagyok híve az abortusznak, mert egy kis ember életéről van szó, bár tényleg nem minden esetben lehet megóvni az életét. De nálatok többféle megoldással, szervezéssel felnőne. A párodnak is meg kellene komolyodnia. Kézzel, lábbal, munkát keresni. A minimálbér is több, mint amit most kerestek. Én mindenképpen a leírtakat tenném. Szüleitek is támogatnának pénzzel, ahogy írod...

Én 24 vagyok, 2 éves kisfiam van, idén januárban fejeztem be a fősulit, gyerek mellett, és születése előtt dolgoztam, és levelezőn tanultam akkor is. Szóval, mindent meglehet tenni, csak akarni kell! Majd írj a döntésetekről!

2014. ápr. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, hasznos válaszokat adtatok. :)
2014. ápr. 10. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!