Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mióta szültem, szépen helyreál...

Mióta szültem, szépen helyreálltak a ciklusaim. Mégsem esem újra teherbe. Még szoptatok? Ez lehet a baj?

Figyelt kérdés
1 éves múlt a kisfiam. Szeretnénk Neki tesót, de nem sikerül. Arra gondoltam, hogy bár mindig szépen pontosan megjön a menzeszem, lehet, hogy nincs peteérésem vagy ovulációm a szoptatás miatt? Tehát hormonálisan még nem vagyok rendben? Tudom, hogy a szoptatás elvileg véd, de gyakorlatban mindannyian tudjuk, hogy nem feltétlenül. Tapasztalatok?
2014. ápr. 14. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Vagy vagy, de elképzelhető. Viszont az is, hogy szoptatás nélkül sem esnél teherbe könnyen. Nálunk is minden rendben volt, mégsem sikerült a tesó 3 évig.
2014. ápr. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Meglehet, hogy nem állt vissza a prolaktinszinted. Én megnézetnék egy hormonsort. Biztos, ami biztos.
2014. ápr. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én ugy voltam mint Te.

Szülés utan 6hettel megjott,es 28napra beállt a ciklusom!

1èves volt a lányom,es meg mindig nem sikerült a teso,pedig sosem védekeztunk.

Elmentem egy uh.ra es kiderült szoptatas mellett nincs normal peteresem.

Szerintem nálad is ez lehet a helyzet!

2014. ápr. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A szoptatás egyáltalán nem véd! Csak valaki szoptatás alatt nem rendelkezik még rendes ciklussal, nem mennek végbe még a természetesen folyamatok, így nem esik teherbe. De ha valakinek már a szoptatás alatt beindulnak a rendes folyamatok, akkor szoptatás mellett is ugyanolyan esélye van teherbe esni, mint annak, aki nem szoptat.

És lehet, hogy az ég világon semmi bajod nincs, tehát van peteérésed is, meg minden, tehát minden adott a teherbeeséshez, csak nem jókor vagytok együtt.

Nálam is rendben volt minden, mikor babát terveztünk (első gyerkőc), mégis 7 hónapig tartott, mire összejött. Szóval szerintem nyugodtan próbálkozzatok tovább, majd összejön. És ha több hónapnyi próbálkozás után sem jön össze, akkor érdemes elmenni az orvoshoz.

2014. ápr. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
8 hónappal szülés után jött meg először, 3 hónap múlva megint terhes lettem. A kisfiamat utána még 3 hónapig szoptattam. Vagyis nálam nem számított, hogy szoptattam.
2014. ápr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. ápr. 14. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!