Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Alacsony progeszteronszintre...

Alacsony progeszteronszintre lehet hatni vitaminokkal? Lehet így teherbeesni?

Figyelt kérdés
Mensi előtt pár nappal már barnázok sajnos.
2014. ápr. 25. 18:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatot tudok írni, nyílván nem azonos mindenki. Nekem csak a gyógyszer segített, próbáltam vitamint, gyógyteát és homeopátiát is. Vérvétel alapján ok volt a progeszteron szintem, mégis 5 napot barnáztam mensi előtt és nem jött össze a baba. Még nem akarom elkiabálni de úgy tűnik az első gyógyszeres hónap sikeres volt.
2014. ápr. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem is csak a gyógyszer segített.
2014. ápr. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egy barátcserje kúrát érdemes lehet végigcsinálnod (Premens, Mastodynon) és utána próbálkozni.


Egyébként nekem sikerült alacsony progi és magas prolaktin szinttel teherbe esni :)

2014. ápr. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
van rá gyógyszer szedj azt a peteérés után, nögyógyász fel fogja irni. Van aki teherbeesik de elvetél mellette sajnos progi hiány mellett kb 80% aze sélyvetélésre ha nincs kezelve, de sokan nem is esnek teherbe igy mivel nem tud beágyazódni
2014. ápr. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Már van egy 1,5 éves kisfiam. Anno ugyanilyen tünetekkel sok hónap próbálkozás után fogant meg. Akkor jártam vérvételre és jók voltak az eredményeim. Egyedül a peteérést serkentő hormon( a nevét már nem tudom) az volt magas... szedtem fogamzásgátlót is, utána ugyanolyan eredménye lett a vérvételnek. Igaz rá 3 hónapra összejött a baba.

Most viszont már 3 hónapja próbálkozunk újra és beparáztam,hogy nem fog összejönni. Pedig mire betölti a 2 évet szeretnék újra terhes lenni.

A dokim anno annyit mondott,hogy méhszájseb(egyébként mindent arra fog)miatt van. Viszont máshoz meg nem szívesen megyek,mivel nála szültem. Nem tudom mitévő legyek.

Régebben ittam palástfű teát( első terhesség előtt)akkor a 4 napos mensi helyett dupla intenzitású és 7 napos mensim lett. Mégegyszer azt nem. Barátcserje...most ezzel elhúzódik hónapokig a próbálkozás...olyan nehéz minden.

2014. ápr. 25. 20:51
 6/11 A kérdező kommentje:
Azt mondják a második gyerek könnyebben összejön. Ez tényleg így van?
2014. ápr. 25. 22:06
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én is így terveztem a tesót mint te! De nekem a szülés óta 1,5-2 nap mensi után 10-11 nap barnázás van. Beszedettek velem is 3 hónap mastodynont, és 3 havi premens tablettát, és semmi! Elpazarolt idő! Három hét múlva megyek endokrinológushoz! Saját tapasztalat: ne várj semmire! nekem már csak novemberig van időm. :(
2014. ápr. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
3. vagyok, nekem segített a premens, nem kellett 3 hónap, csak egy. 34 hetes vagyok :)
2014. ápr. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyébként ha egy másik doki segítene összehozni a kistesót, akkor érdemes lenne lecserélni az eddigit, akiben - a szavaidból legalábbis úgy tűnik - vajmi kevéssé bízol.
2014. ápr. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Regina83 válasza:
Sziasztok! Leírom a saját tapasztalatomat. 2 évig próbálkoztunk babával, én is minden hónapban mensi előtt egy hétig barnáztam. Több orvosnál is voltam, de elküldtek mindenhonnan, hogy ilyen hülyeséggel nem kell orvoshoz szaladgálni, nincs semmi bajom, szedjek vitaminokat. Aztán lett egy méhen kívüli terhességem, később egy spontán vetélésem a 6. héten. A neten utánanéztem, és akkor jöttem rá, hogy a progeszteronszintemmel lesz a baj. Elmentem orvoshoz, és kértem, hogy vizsgáljanak ki, mert alacsony progeszteronszintre gyanakszom. Elküldtek vérvételre, és közölték, nincs semmi bajom, szedjek vitaminokat... Ekkor kipróbáltam a barátcserje kapszulát, amit sokan dicsérnek, de semmi eredménye nem lett. Végül kerestem egy endokrinológust, 1 hónap kezelés után terhes is lettem. Most 14 hetes terhes vagyok. Utrogestan-t kellett nagyon sokáig szednem. Szerintem keress fel egy endokrinológust! Én is, ha hozzá mentem volna először, nem vesztegettem volna el 2 évet, és a spontán vetélésem is a progeszteronhiány miatt lehetett tavaly.
2014. ápr. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!