Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ez vajon hogy is van? 24l

Ez vajon hogy is van? 24l

Figyelt kérdés
2.hónapja,hogy letettem az évekig szedett fogamzásgátlót.Egyszer megjött 28napra.Most meg nem akar,pedig minden menzesz előjelem megvan.Talán picit nagyon is,mert a mellem annyira fáj,hogy a köhögést sem állja :) Fehér félig sűrű folyásom van,a hasamban meg nagy teltségérzet uralkodik,ha eszek 2x-esre dagad a hasam.Én ezt menzesz előjelnek venném,csak picit elbizonytalanodtam a sok megvonásos után.Az ciklusom 7.9.10-dik napján megszakítással voltunk együtt,egyébként óvszerrel védekezünk,csak bamba vagyok hogy nem tudtam hogy a ciklus 1.napja a menstruáció 1.napja.Ezért is voltunk azokon a napokon megszakítással,gondoltuk nem veszélyes.Szóval ha esetleg ha most elmaradt a menzeszem(amit nagy eséllyel a tabletta elhagyása okoz),érezhetem minden hónapban a tüneteket csak nem jön meg?

2014. máj. 11. 07:26
 1/2 anonim ***** válasza:

a tabletta addig véd amíg szeded, azért kell újra szedni mert kiürül, tehát ha nem szeded nem véd

A megszakításos módszer nem védekezés, mert előváladékban is lehet sperma.

Amúgy gyógyszerrel ok hogy pontos mert az szabályozza, nekem is az volt azzal, de mindenkinek az,anélkül meg van akinek pontos van akinek nem, nekem volt időszak, hogy kb 60 naponta menstruáltam..... Nem tduom mennyit késik neked, de néhány nap eltérés még lehet.

Ez a fehér folyás nekem annyira nem tetszik, nekem terhesen volt, bár arra már nem emlékszem, hogy a legelejétől volt-e.

Nyilván egy normál menstruáció másabb, mint a gyógyszeres.

Azért ne zárd ki a terhességet sem.

2014. máj. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

"gondoltuk nem veszélyes"


Soha nem tudhatod, főleg így, hogy nem állt még be a gyógyszer után. Egy rövidebb, mondjuk 24 napos ciklusnál a 10. nap környéke például a legveszélyesebb.


"ha most elmaradt a menzeszem(amit nagy eséllyel a tabletta elhagyása okoz),érezhetem minden hónapban a tüneteket csak nem jön meg?"


Sok minden előfordulhat, de ez azért nem jellemző.

Akkor fordulhat inkább elő ilyen, ha baba van, a szervezet viszont emlékszik, hogy mikor kellene menstruálnia, és akkor tüneteket és esetleg némi vérzést produkál.


Amikor a gyógyszer után nekem kétszer megjött időben, majd négy hónapra kimaradt, akkor azalatt a négy hónap alatt semmilyen PMS tünetem nem volt.


Ha eltelt minimum ~14 nap a megszakításos együttlétek óta, akkor szerintem csinálj egy tesztet!

2014. máj. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!