Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az alábbi esetben ti megtartan...

Az alábbi esetben ti megtartanátok a babát? Vagy esetleg orvos javasolhatja, hogy vetessem el?

Figyelt kérdés
fogamzásgátlót szedek, emellett erős antibiotikumokat és frontint (nyugtató) is szedtem egész hónapban. és terhes lettem. nem használtunk kiegészítő védekezést, nyilván azért. ti mit tennétek?
2014. jún. 8. 11:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kikérném az orvos velemenyet, hogy hatassal lehet e a babára a szedett gyogyszer.m
2014. jún. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Emiatt felesleges.Semmi baja nem lesz az embriónak. Első hetekben még nem is közös a vérkeringés.


A gyógyszerek a felsoroltakból viszont egyáltalán nem ártanak, főleg ennyire kezdeti szakaszban. Én a terhesség első hónapjában, mivel nem tudtam róla szedtem antibiotikumot, Xanaxot (szintén alprazolam), napi két dobozzal szívtam és alkoholt is fogyasztottam, illetve antihisztamint is szedtem allergia miatt.


Most már egy hónapos a baba és makkegészséges. A terhességemmel se volt probléma.

2014. jún. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20%
Valószínűleg az antibiotikum hatástalanította a fogamzásgátlót, ezért lettél terhes. Én ebben a helyzetben a gyógyszerek miatt eü okokból nem merném megtartani a babát. :(
2014. jún. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kb a hatodik hétig egyébként a durvább drogokon kívül más nem árt, utána értelemszerűen csak orvossal konzultálva szedj gyógyszert.
2014. jún. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Miért szeded a frontint?
2014. jún. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
stresszes élet, nem tudok aludni, ilyesmi
2014. jún. 8. 11:45
 7/12 anonim ***** válasza:
31%
Na, mert egy gyerekkel könnyebb lenne... aki nem tud meglenni nyugtatók nélkül, az ne vállaljon gyereket. Rohadtul felhúz, mert az ilyen idegi állapotú emberek miatt magas a gyermekbántalmazások száma.
2014. jún. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%

Voltam ugyanilyen helyzetben, a pasim külföldről szakított velem, ezért Frontin nélkül nem tudtam létezni. Aztán a hüvelygyűrűm nem fért össze az antibiotikummal (amit a felfázásra szedtem). És terhes lettem. Nálam megoldotta a természet, mert elvetéltem még a legelején, még azt sem tudtam, hogy terhes voltam.


Én inkább azért nem tartanám meg a helyedben, mert pszichikailag vagy gyenge, aki Frontint szed, annak nem kellene még egy stressz az életébe még!

2014. jún. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%

De felnőtt nőként nem tudod, hogy az antibiotikum mellett kell kiegészítő védekezés? Még a gyógyszerre is rá van írva.

Orvost kérdez meg ne itt a laikus anyákat.

2014. jún. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A 6. hétig nem vagy közvetlen összeköttetésben a babával (de van, aki azt mondja, hogy igazán csak a 8. héttől), szóval ha szeretnétek babát, akkor emiatt ne vetesd el,nem lesz baja, ha már nem szeded a gyógyszereket.

Egyébként jó lenne kiváltani a nyugtatót természetes szerekre, pl. citromfű tea. Mert bizony gyerek mellett még stresszesebb lesz az élet és persze aludni se tudsz majd annyit, amennyit szeretnél.

2014. jún. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!