Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Más is gondolta már így mint...

Más is gondolta már így mint mi? 17/l

Figyelt kérdés

A párom (20 éves) és én nagyon vágyunk egy babára. Már régóta beszélünk róla, szerintünk ez az élet értelme. Készen állunk a szülők lenni.

Ám mások nagyon hülyének néznek e miatt, mivel fiatalok vagyunk

Más is volt már így?


2014. jún. 11. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én meg az orvosira készülök, és szeretnék majd gyereket... de akkor olyan hátteret is akarok neki adni...
2014. jún. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amit megkérdeznék: miböl fogtok ti is meg a gyerek(ek) is megélni, hol fogtok lakni?
2014. jún. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
16%

Igen, más is gondolta igy, egy csomó buta gyerek. Nektek még nem való baba, elöször szerezzetek szakmát, biztosítsátok a megélhetéseteket meg a lakhatásotokat, éljetek együtt pár évet és UTÁNA lehet gyereken gondolkodni.


Ha most lenne gyerekeket, akkor az még a kisebb gond, hogy a SAJÁT életeteket tönkreteszitek - elvégre ehhez jogotok van, de a nagyobb, hogy a GYEREKÉT is, neki sem lesz semmi esélye normális életre.

2014. jún. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kicsit fiatalok vagytok valóan. De a baba vállaláshoz szükséges megfelelő anyagi fedezet is. Albérlet, jó kereset stb.Sőt, össze is kellene házasodni.
2014. jún. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
Ha te csak ennyire értékeled magad és többre nem vagy képes, mint gyereket szülni, akkor hajrá, de értelmes felnőtt embereknek azért annál több igényük van, minthogy kipottyantsanak pár gyereket, szeretnének sikeresek lenni, jó anyagi hátteret teremteni, megismerni a világot, tapasztalatot gyűjteni, majd gyereket vállalni. A gyerekvállalás nem életcél, az egy természetes dolog, mint ahogy eszel, iszol (bár tény vannak olyanok akiknek meg ez az élete értelme....).
2014. jún. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

"Ha te csak ennyire értékeled magad és többre nem vagy képes, mint gyereket szülni"


Ez eléggé érdekes megfogalmazás, kissé úgy hat mint ha az valami semmiség lenne, és nem a legnagyobb feladat az életedbe majd, egyébként meg egy gyerek szülés nem egy leányálom és sétagalopp... Hidd el egy jó pozíciót és egzisztenciát könnyebben megszerzel mint hogy korrekt módon felnevelj egy gyereket úgy ahogy kell. Miután a szülőséget sehol nem tanítják (sajnos) ezért van annyi elb**tt gyerek, és ezáltal felnőtt, egy csomó pszichés és lelki gonddal stb..stb..Majd ha szülő leszel rájössz hogy valójában az a legnagyobb feladat és kihívás nem egy jó munka megszerzése, de az igaz hogy valamiből el kell tartani és fel kell nevelni ezen kívül meg meg kell érni a feladatra mind pszichésen, mind testileg.

2014. jún. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Nekem márpedig "életcélom" felnevelni x számú tisztességes gyermeket.

De hogy a kérdezőnek is válaszoljak. Dicséretes, hogy így gondoljátok, de... Sajnos az ördög, mint tudod a részletekben rejlik. Ezekről nem sokat tudunk, de ha sokat tudnánk sem válna egzakttá. Hiába írod le pl., hogy a jövedelmünk 236 ezer, ez önmagában... Szal nem egyszerű. Ha ez megnyugtat, én óvodás korom óta az anyaságra vágyom. :)

2014. jún. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó válaszoló. Én is nagyon rég óta vágyom rá
2014. jún. 11. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!