Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Holnap röntgenezni fogják a...

Holnap röntgenezni fogják a gerincemet, Júl 3. -ára várható ovum, milyen esélyeim vannak? Befolyásolja az orvosi vizsgálat a teherbeesési esélyeket vagy nem.

Figyelt kérdés
Gerincferdülés miatt megyek vizsgálatra és megröntgeneznek, fogalmam sincs hogy változtat e valamit a teherbeesési esélyeimen.

2014. jún. 25. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ajjaj, van itt baj, kérdező a fejekben:)
2014. jún. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát 10 napot szoktunk hagyni ovuláció előtt. Ez elég határ eset, igen befolyásolja az esélyeidet a teherbe esésre mert a petesejt fokozottan sugárérzékeny.

Persze ez egyénileg is változik, szóval lehet nem lesz semmi baja a petesejtednek.

:)

2014. jún. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Kíváncsi lennék rá az első válaszoló szerint mi baj a fejben? Bocsánat csak nem értem?

Orvosként írtam a válaszom, aki nem ért hozzá az miért ír bármit is? Én ezt nem értem én se írok az autós kérdésekhez amikhez nem értek.

2014. jún. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A kérdező nem írta, hogy csak orvosok írhatnak.


Az én nőgyógyászom azt mondta, nem árt, hiszen tesznek az emberre védőt épp ezért.

2014. jún. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm második (orvos) hogy figyelsz a kérdésemre. Így nem fogok azon aggodalmaskodni a nemvártnál hogy jön e vagy nem. így beleszámítom a pakliba hogy meg van az esélye hogy e miatt nem fog sikerülni. Az első válaszoló, mert szerintem nagyon unatkozik.
2014. jún. 25. 22:16
 6/11 A kérdező kommentje:

4.-ik

évekkel ezelőtt voltam már ortopédián és végig röntgenezik a gerincoszlopot, a csípőt is, milyen szögben áll. Nem emlékszem védőre. Lehet régen volt azért, vagy mert nincs.

Holnap este leírom hogy hogyan röntgeneztek és hogy volt e védő.

2014. jún. 25. 22:20
 7/11 anonim ***** válasza:

Pár hónapja összetörtem magam, a gerincemet kellet röntgenezni, és nem csak amiatt nem csinálják védő nélkül, mert a petéidnek baja lehet, hanem amúgy sem.


Egyébként ez csak egy hónap, ha ráfogod, hogy emiatt nem sikerül, még mindig sok hónap van! Feleslegesen ezen azért ennyire aggódni!


Inkább a gerincferdülés a para, mert gondolom, 25 fölött vagy, és eddig mégse kezelték? nálunk már áltiban volt ilyen vizsgálat.

2014. jún. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Vilcsianyuja ***** válasza:

Érdekes, amit felvetettél. Nehezen tudom elképzelni, hogy egy teljes gerincröntgennél létezik olyan védőeszköz, ami csak a petefészkeket takarja ki. Viszont így minden egyes röntgennel kap egy dózist az összes petesejted. Már pedig az biztosan ártalmas, nem véletlenül rakják fel az ólomköpenyt még egy apró kis fogröntgennél is.

Nem vagyok kompetens, de felmerült bennem a kérdés, miért kell neked rendszeres gerincröntgen? Gerincsérvgyanús vagy? A gerincferdülést meg tudják állapítani szimpla vizsgálattal, engem is zaklattak vele eleget tinikoromban, csak ezért értetlenkedem.

Esetleg az orvos válaszoló tud erre valami megnyugtatót írni?

2014. jún. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

nemrég hívtak a rendelőből hogy lemondták az időpontomat mert beteg lett a doki, így egész júlra nem lesz időpontjegyzés.


Nem szerettem volna eltérni a kérdésem tárgyától, de muszáj. Pár szóban csupán, és ne ítélkezzetek, elég megértenetek.

Anyám nem foglalkozott azzal hogy milyen a testtartásom. 17 éves koromig el se mentünk vizsgálatra, csak akkor amikor már 4-edszerre is kificamodott a jobb vállam. Akkor derült ki hogy csavarodott S alakú gerincferdülésem van, és alulról a második csigolyám is meg van csúszva. A vizsgálatok után 1 hetet voltam a heimpálban gyógytornán, utána hazaengedtek és nem lett a dologgal többet foglalkozva, nem is akart, pedig vissza kellett volna menni. Most hogy nehéz fizikai munkát végzek kegyetlenül fáj a hátam és a derekam. És az ősszel töltöm a 23-mat.

2014. jún. 26. 08:33
 10/11 Vilcsianyuja ***** válasza:

Szegényem... Az iskolaorvos miért nem figyelte, hogy javulsz-e, miért nem küldött, hogy akár egyedül is, de menj ortopédiára? Én is egyedül mentem, na nem azért, mert anyukám nem jött volna el velem, de én nem is igényeltem.

Mit mondanak egyébként, tornával javítható a helyzeted? Vagy tudnak egyáltalán bármit csinálni? Van értelme a röntgeneknek? Ha tudnak bíztatni, hogy bármilyen módszerrel pár év alatt helyrejöhetsz, akkor lehet, hogy eleve jegelned kellene a gyerekvállalást addig, és nagyon komolyan venni a gyógytornát, csinálni minden nap önállóan otthon, akkor is, ha még jobban fáj tőle mindened, mert a csontok átrendeződésével még jobban fájhat a hátad (tapasztalat).

Fiatatal vagy még, gyereket még nagyon sokáig tudsz vállalni, új gerincet viszont nem kaphatsz... Már pedig a terhesség alatt akár rosszabbodhat is a helyzet!

2014. jún. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!