Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Rendszertelen menzi alatt...

Rendszertelen menzi alatt kevesebb ez esély a teherbeesésre?

Figyelt kérdés
Két hónapja hagytam abba a fogamzásgátló szedését, mert babát szeretnénk. Eddig másfél hónap alatt háromszor volt vérzésem, hol erősebb, hol gyengébb, hol 5 napig tartott, hol csak 2-ig. Így igazából a peteérésemet sem tudtam megállapítani - ha volt egyáltalán -, mert nem tudom, hogy melyik vérzésem számított a normális lefolyásúnak, és mi a hormonháztartás felborulásának. Igaz a tesztet még nem próbáltam. Meddig érdemes várni ilyenkor, hogy helyreálljanak a dolgok a szervezetemben, és így is van ugyanannyi esély a teherbeesésre, mintha rendes ciklusonként menstruálnék?
2008. aug. 4. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:
annyiban nehezebb, hogy nem tudod "programozni" a teherbeesést, mivel nem tudod, hogy mikor van pé-ed. javaslom az ovulációs tesztet, vagy a türelmet. ne görcsöljetek a babán, szeretkezzetek minél többször, és időnként tesztelj!
2008. aug. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem fél év sikertelen próbálkozás után menj orvoshoz. biztos csinál majd hormonvizsgálatot, estleg uh-t, hátha PCO-s vagy. arra jellemző a rendszertelen mensi.
2008. aug. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A fogigátló után 1-2 hónap alatt elvileg rendeződik a ciklusod. Nekem sosem volt rendszeres, de peteérésem az volt. Ezt pedig a hőmérőzős módszerből tudom. Az ovulációs teszt is jó megoldás erre, csak szerintem nagyon drága! www.babatervezok.otthona.net. itt tudsz utánanézni hogyan kell hőmérőzni. Mindenképp érdemes megnézni, hogy van e, mert rendszertelen mensi mellett is simán lehet PÉ-ed, de az is lehet, hogy nincs. ha nincs, akkor irány a doki, ha meg van akkor kétnaponta szex a PÉ környékén. sok sikert! 29 hetes ikermami
2008. aug. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2008. aug. 5. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!