Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az ikrekkel való terhesség...

Az ikrekkel való terhesség örökölhető?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy az ikrekkel való terhesség öröklődik, de egy generáció kimaradásával. Tehát ha a nagyszülők közül az egyik iker volt, akkor az unokának valószínű ikrei lesznek.

Ez csak egy kitaláció, vagy tényleg előfordulhat?


2010. jan. 10. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
ez igaz! Az ikerterhességre való hajlam genetikailag öröklödik! Söt! Ha pl. volt fekete börü a szülök leszármazottai között, akkor hiába 2 fehér börü a szülö, lehet fekete börü gyermeke. Kicsi az esély de bármikor elöjöhet. Egyébként akkoris nagy az esély ikerterhességre ha valaki hirtelen leáll a fogamzásgátlóval és egyszerre több pete érik és termékenyül meg.
2010. jan. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom anyai ágon öröklődik.Mind2 nagyimnak és a párom apai nagyijának is volt ikerterhessége,de senki másnak nem volt az azóta születetteknél.
2010. jan. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt már én is hallottam. De olyat is, hogy nem ugrott át egy generációt, hanem az anyának és lányának is ikrei lettek. Viszont szerintem ehhez alkat is szükséges, mert én például nem tudom, hogy hordanék ki két babát egyszerre, mert nem vagyok túl magas és így a hasfalam is kicsi..
2010. jan. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez sokszor így van, nálunk bejött. De az egypetéjű ikrekre nem igaz ( a szakirodalom szerint).
2010. jan. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igazán csak kíváncsiságból kérdeztem, mert még egy pár évig nem várható, hogy babám (esetleg babáim legyenek) de szóba került egy beszélgetésnél, hogy ilyen öröklődés előfordulhat.

2010. jan. 11. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!