Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti is nehezen élitak meg, ha...

Ti is nehezen élitak meg, ha nem jön a második, vagy harmadik baba?

Figyelt kérdés

Először is, nem szeretném megbántani azokat, akik az első babára várnak.

Mindig nagycsaládról álmodoztam. Kétévente szerettem volna szülni, cél pedig a 4 gyerkőc lett volna. Első gyermekem 4,5 éves, második 2,5 éves... Már elég hosszú ideje nem védekezünk és mégsem jön a harmadik gyerek... (első kettő elsőre összejött)

Hónapról-hónapra mindjobban elkeseredek... :(



2014. aug. 3. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Megértelek.

Ha "többedik" gyerek nem jön, az ugyanolyan nehéz lehet, mint ha az első.

Szoptatsz esetleg még? Vagy dolgozol, stresszes vagy, megváltozott valami?

Ha egy éve próbáljátok, akkor ugyanúgy el kell menni vizsgálatra, hátha a hormonháztartásod megborult kicsit.

2014. aug. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem az első szinte egyből . 2 valahogy nem akar jönni :( Igaz még csak az 5 hónap próbálkozás
2014. aug. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az első egyböl összejott a masodik mar nekunk is 4 honapja varat magara :(
2014. aug. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem, már régen nem szoptatok. Stressz sincs sok (az inkább a férjemnek van a munkája miatt, de az amióta ismerem ilyen), nálam csak "bababú" van, egyre erősebben.

Nődoki pár dolgot már megnézett: Elégedetlen, hogy nem teljesen szabálxosak a ciklusaim (28-36 nap között), de világ életemben így volt, időnként megnyúlt, aztán visszaállt... Néhány hormont nézett, nem volt eltérés. Clostyt írt, attól tartok egy kicsit... Hőgörbit vezettem néhányszor, teljesen rendben volt. Peteérés nem mindig ugyanakkor 13-20 napok között, aktuális ciklushossztól függően...

2014. aug. 4. 08:14
 5/9 anonim ***** válasza:
De legalabb te már büszkélkedhetsz azzal hogy.van:-) mi mar 11honapja rajta vagyunk az elsö baba lenne,de nem akar jönni :'(
2014. aug. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Első baba 20 hónap,második baba 18 hónap.Első terhesség komplikàció mentes végig,most a másodikkal már egy hónapja ágyhoz vagyok kötve,és még az első trimeszternek sincs vége.

Örülj,hogy az első 2 hamar összejött!Ha szeretnétek még akkor irány kivizsgálások,neked is meg férjednek is.

2014. aug. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nekünk összejött a második, pedig annyira izgultam. hónapokig kb 7 hónapig nem jött, mert utób kiderült a szoptatás miatt, aztán abbahagytuk még 2 hónap és összejött!! végre nagyon örültünk..

erre 3 hete a 8.héten elment....

most már nem érdekel mikor jön, mert rájöttem hogy mindennek megvan az ideje és nem lehet semmit sürgetni. egy gyerek akkor fog megfoganni amikor meg kell foganjon és akkor marad velünk amikor velünk kell maradnia...


szóval én azt javaslom ne azzal foglalkozz hány évente akartad a gyerekeket, hanem élvezd az életet velük, adj hálát hogy ők vannak, szeretkezzetek sokat és akkor fog jönni amikor neki a családba meg kell érkeznie. hidd el a Jóisten ezt jobban tudja nálunk! utólag be is látja mindig az ember, hogy minden a legjobbkor történt. sok sikert!

2014. aug. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az első gyerek a . próbálkozós ciklusban jött össze (de semmit nem számolgattam, nem mértem, csak együtt voltunk, mikor jólesett). A másodikra bő 1,5 évet vártunk. Kis híján begolyóztam:számolgattam, hőt mértem, teát ittam, lh-teszteltem, magyarul totál rágörcsöltem. S egy idő után a férjem is. Aztán a szilveszteri poén-fogadalmam az volt, hogy nem foglalkozok ezzel tovább: ha jön, jön, amikor akar, ha nem, örülök az egynek is. Nem is mértem hőt, egyebek. Több ok miatt csak kétszer sikerült együtt lenni egy brutál hosszúra nyúlt ciklus során. Én azt hittem, meg fog jönni, mert 28. napon voltam, s gondoltuk, kihasználjuk a lehetőséget, mert utána napokig nem leszünk megint együtt. Mint utóbb kiderült, akkor lehetett pém. Terhes is lettem! :)
2016. szept. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8. vagyok, a szám kimaradt: * 2. próbálkozós ciklusban
2016. szept. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!