Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek mi lehet a gond a...

Szerintetek mi lehet a gond a hőgörbémmel?

Figyelt kérdés

Július 31-én, 5 hetes terhesen elkezdtem vérezni, négy napig menzesz szerű vérzésem volt. Aug. 6-án missed ab műtét. Féléven belül ez már a második volt. Most viszont az is kiderült, hogy méhpolipom van, hiszteroszkópiával fogják eltávolítani.

Aug. 24-én jött meg a menzeszem. A nőgyógyász szerint az nem menzesz volt, hanem a polip okozott vérzést, adott rá valamilyen injekciót. A hasam viszont azóta is folyamatosan tompán fáj, a héten kicsit véreztem is és úgy látom, ovulációm sem volt, pedig eddig minden hónapban szépen felment a hőm 36,9-37-re.

Az orvost mindez nem érdekli, szerinte túlparázom a dolgot és a polip eltávolítása ráér decemberig.

Volt valakinek az enyémhez hasonló "csúnya" görbéje? Kapott rá valamilyen kezelést, esetleg progeszteron pótlást?

Félek, hogy decemberig a polip még nagyobb gondot okoz és szerintem nem én lihegem túl az egészet.


[link]



2014. szept. 18. 18:12
 1/2 anonim válasza:
Szia! A hőgörbédhez nem tudok hozzászólni, nem vagyok sem nőgyógyász, sem endokrinológus. Patológus szakorvos jelöltként viszont sok polypust kapok vizsgálatra. A polyp nyálkahártyája általában reagál a ciklus változásaira, de van, hogy csak az ösztrogénre. Gyakran alakul ki benne hyperplasia. A környező nyálkahártya összenyomása ill. a polypban kialakuló érelzáródás mind mind vérzést okozhatnak. Természetesen fájdalmat is. Ezek a panaszok a polyp eltávolításával szüntethetők meg. Lehet vérzéscsillapítót kaphattál (a terápiában nem vagyok otthon). A legnagyobb gond, amit okozni szokott, az a folyamatos vérezgetés (ami anaemiahoz vezethet), vetélés és néha daganat is kialakulhat benne (ez a Te korodban nagyon-nagyon ritka). A kérdésedre a konkrét válasz, hogy nem valószínű, hogy decemberig súlyos szövődmény alakulna ki, de nyilván a fent említett állapotok fenn fognak állni (milyen intenzitású vérezgetésed lesz, nem lehet előre megmondani). Na, remélem segítettem, megilyeszteni semmiképp nem akartalak. Gyakori beteg ez, amit az eltávolítás elvileg megold.
2014. szept. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Végül elmentem nőgyógyászhoz, megmutattam neki a görbémet és rögtön kaptam is utalót műtétre.
2014. szept. 24. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!