Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A teherbeeséstől számitva...

A teherbeeséstől számitva hanyadik napon van a beagyazodas, beagyazodasi verzes? Es milyen erzes? Ez lehet az?

Figyelt kérdés
Szombatra nem varom ...es fura nyilalo,gorcsolo erzes van a hasamba...de nem olyan mint a menszesz...
2014. okt. 13. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:

A megtermékenyülő petesejt. A közösülés után a hüvelyből a méhszájon át a legerősebb és leggyorsabb ondósejtek elindulnak a méhen és a petevezetéken keresztül az érett petesejt irányába. A küzdelem és a feladat igen nagy. A hüvely savas szakaszán - amit az ondósejtek nem szeretnek - át kell jutni a méhszájon, keresztül a fent említett hosszú úton a még távol lévő petesejtig.

(a fenti ábrán a zöld nyilak mutatják a hímivarsejtek útját)


A megtermékenyített petesejt osztódni kezd. Ezzel máris megkezdődik a leendő magzat növekedése, de egyelőre még csak sejtszinten.


1. nap. Az első napon a megtermékenyített petesejtben megjelennek az apai-anyai pronucleusok.


2. nap. A petesejt 2 sejtű állapota.


3. nap. Az embrió 4-6-8 sejtű, szedercsíra állapota.


4. nap. Sok sejtből áll, eltünnek a sejthatárok.

A méh.


Vándorlás a méhben.


5. nap. Az embrió tovább haladva megközelíti a méhfalat, blasztociszta stádium.


6-7. nap. Elkezdődik a méhfalba ágyazódás folyamata.


8-9. nap. A megtermékenyített osztódó petesejt beágyazódik a méhnyálkahártyába.

2014. okt. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2014. okt. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2014. okt. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem ennyi elég lesz :)
2014. okt. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

passz


nem volt beágyazásos vérzésem sem barnázás

pont semmit nem éreztem egyik gyereknél sem

mondjuk a terhességem is egy álom volt :-)

se hányás se hányinger se görcs se semmi :-P

2014. okt. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt beágyazódási vérzésem. Csak tippelni tudom, hogy melyik együttlétből jött össze a baba, úgyhogy úgy 8 napra rá jelentkezett. Azt hittem, hogy előbb jött meg, mert pont olyan barnázás volt, mint első este szokott lenni, csak nem jelentkezett mellé görcs. Másnapra elmúlt, viszont elkezdtem görcsölni a szokásos módon, ami eltartott 3 napig, vérzés nem jelentkezett. Kíváncsi voltam, ezért a nem várt előtt két nappal megcsináltam a tesztet, ami pozitív lett.
2014. okt. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem most van beágyazódási vérzésem. Ez inkább húslé színű, halvány barnás rózsaszínes, és két napja görcsölget éjjel is a hasam, húzódik, inkább kellemetlen mintsem fájdalmas. 7 nap telt el...

Nekem sokkal korábban van az ovulációm, nem 14 nap a luteális fázis, hanem sokkal hosszabb ezt orvos is mondta. Hogy megmarad-e azt még nem tudom a terhességi teszt egy hét múlva esedékes...

2014. okt. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!