Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesség előtt szedtetek...

Terhesség előtt szedtetek vitamint? Kinek segített? Mennyi idő után sikerült a baba? Melyik vitamint ajánlanátok? Magne B6 is jó?

Figyelt kérdés
9 hónapja próbálkozunk a párommal, de még mindig semmi. Ezért érdekelne, járt e így más is, és használt e vitamin szedése.

2014. okt. 28. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
A magne b6 izomlazító. Max arra jó, hogy ne idegeskedj. Orvos? Elég sok minden lehet, hogy miért nem sikerül.
2014. okt. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Folsavat javasolják 3 hónappal terhesség előtt (de ez nem segíti a teherbe esést, hanem ha esetleg lenne rá hajlam, jó esélyel megelőzhető vele a nyitott gerinc a magzatnál). E-vitamin akkor segíthet, ha vékony a méhnyálkahártya. Magnézium izomlazításra jó - ez sem segíti a teherbeesést (max. ha stresszes vagy) terhesen haskeményedés ellen szokták javasolni. A B6 és más B-vitaminok (mint a fent említett folsav) segítik a magnézium felszívódását és nagyon hasznosak a magzat és a te idegeidnek. Szóval mindegyik vitamin jó valamire és ártani meg nem fog, de a teherbeesést csak akkor segítik, ha pont vitaminhiány a probléma. (A terhesvitaminok meg elsősorban azért készülnek, hogy az anyánál előzzék meg terhesség végére gyakran kialakuló vitaminhiányt.)
2014. okt. 29. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én Elevitet szedek több mint 3 hónapja. Többen javasolták, hogy jó, olyanok, akik szedték és gyönyörű gyerekeik születtek, jó lehet, hogy nem, vagy nemcsak ettől.


Én úgy olvastam, hogy kell/ajánlott szedni terhesvitamint már a terhesség előtt kb 1-2-3 hónappal, de a vitamin önmagában nem segíti a teherbeesést.


Kb 2 hónapja próbálkozunk, de még nincs baba :(


Én hőmérsékletet mérek reggelente, ovulációs tesztet használok. Sok sikert!

2014. okt. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én folsavat szedtem és mellette a Jutavit felnőtt multivitaminját.Nem tudom,hogy ezek segítettek e vagy nem,de 3-4 hónappal azután,hog szedni kezdtem összejött a baba,és több energiám is volt.
2014. okt. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem csak a vitamin hasznalt. En leteszteltem. A masodik gyereknel be akartam bizonyitani magamnak hogy nem csak a vitamin miatt fogant meg az elso, igy honapokig nem szedtem semmit. Aztan beleuntam. Elkezdtem szedni, ra 2 honapra megfogant. En Gravidat szedtem mindket esetben.
2014. okt. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2014. okt. 31. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!