Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet ez terhesség? Lent írok...

Lehet ez terhesség? Lent írok mindent.

Figyelt kérdés

November 1.2.3.4.-én voltam együtt a párommal. Kint dolgozik, szóval se előtte se utána nem.

November 7.-én a keresztcsontomat mintha szét akarták volna húzni, ilyan érzésem volt kb. 1-2 órán keresztül. A bugyimon meg is jelent egy barna folt. Azt hittem meg fog jönni, régebben mensi idején éreztem ilyen fájdalmat.

7-re 1-2 napra elkezdett érzékeny lenni a mellbimbóm. Csak a mellbimbó más nem. Mintha megégett volna és ha vmi hozzá ért fájt. Ezt most már nem nagyon veszem észre, vagy mert megszoktam vagy mert már annyira nem érzékeny?! Ezt magam se tudom eldönteni. De olykor még érzem, hogy érzékenyebb, de nem annyira intenzív mint amikor észleltem. Ilyen mell fájdalmat még sose éreztem.


Voltam ma dokinál. Ő Uh előtt azt mondta nem vagyok terhes, majd uh-n megnézett, és azt mondta Ut:5,5x 3 és 12,5 mm-es endometrium. Kismedence szabad, 2 hét múlva kontrol. Vagy megfog jönni vagy terhesség. korai grav a kimenő diagnózis illetve egy menstruációs probléma.


A méhem kisebb mint az átlag, kb egész életemben nem volt rendes mensim, tavaly augusztusba abba hagytam a fog gátlót, és idén márciusban jött csak meg. Vagyis 7 hónapig nem volt semmi. Azóta kb 2-3x volt rendes mensis.


A doki azt mondta, ha terhes vagyok, és elvetetem lehet soha többet nem lehet babám. Azért mert kisebb a méhem. És ez most isten ajándéka, és Ő az aki nem fogja engedni, nekem. Szegénynek ott sírtam.


Én nem tervezek babát, fiatalnak érzem magam még hozzá. 22 éves vagyok. Szerintem nem tudnám úgy nevelni, ahogy megérdemelné. Illetve van egy kistesóm szóval, látom napi szinten mii kell hozzá. Így még mininmum 8 évig tutira nem szeretnék. Még dolgozni se dolgozok csak a párom, Ő is külföldön.



2014. nov. 17. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosod számomra megkérdőjelezhető szakember. Aki fogamzásgátlót szedet valakivel, akinek sosem volt rendszeres mensije, és utána a kezelés és kivizsgálás helyett 7 hó mensikimaradás után azt tanácsolja tarts meg egy nem kívánt terhességet, az nem orvos, hanem vicc.


PCOS/IR okoz ilyen tüneteket (beleértve az álterhességi tüneteket is), nekem is volt. Keress endokrinológust és vizsgáltasd ki magad inzulinrezisztenciára. A mensi problémád hormonális eredetű lesz. A kis méhed meg csak egy méret, nem befolyásolja a teherbeesést, és a menstruációd ritmusát sem! Rossz kifogás, semmi más.


www.pco-szindroma.hu


A kivizsgálás nem csak azért kell, hogy majd lehessen babád, hanem azért is, mert a háttérben szénhidrát-anyagcsere zavar áll, és ha nem kezeled, jó eséllyel robogsz a cukorbetegség, és a metabolikus szindróma felé is. Törődj magaddal!

2014. nov. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

2010-ben pco-ra kezeltek, foggátlóval hátha javul. -> Egy nagyon jó pesti doki kezelt akkor.

Majd mikor 2013-ban abba hagytam s nem jött meg, januárban ismét felkerestem ezt a dokit. 3 pontos inzulinrezisztenciára küldött, ahol mindent rendben találtak. Másik doki is azt mondta semmi bajom sincs, nem vagyok PCO-s csak kisebb a méhem. És ez okozza a bajokat.

És csak D vitamint kell szednem.

Januárba voltam cukor diétán a pesti doki tanácsára, csak 1 hónapig kellett csinálni.


:( Plusz fáj az alhasam a vizsgálat óta. :( Sima rendelésen voltam.

2014. nov. 17. 13:38
 3/4 A kérdező kommentje:

Jah igen, mi az, hogy állterhesség?


Én találom ki fejben mint egy hipohonder, hogy terhes vagyok és akkor pl nől a hasam vagy micsoda? Ez nem akkor lehetséges, ha vki annyira szeretne stb ?


De ha ez lenne akkor miért van 12,5 mm-es endometrium?


Plusz ha a 4.-ét nézzük, hogy aznap estem teherbe akkor már a megtermékenyített petesejtnek ki kellett volna érnie a méhbe nem ? :)

2014. nov. 17. 13:43
 4/4 anonim ***** válasza:

"November 1.2.3.4.-én voltam együtt a párommal."

Ezt úgy kell érteni, hogy nov. 1-4-ig minden nap? Mert ebben az esetben, ha tényleg terhesség, akkor a megtermékenyülés már nov 1-én megtörténhetett. Megtermékenyüléstől cakli-pakli 2 hét a beágyazódás végéig a folyamat. Szóval ha terhes vagy, mostanra már egy teszt is segíthet. Én nem bírnék 2 hetet várni a következő uh-ig.

2014. nov. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!