Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most olvastam itt sok embertől...

Most olvastam itt sok embertől, hogy fogamzásgátló abbahagyása után könnyebben/hamarabb/egyből sikerült a baba. Elég ehhez fél év fogamzásgátló szedés? Vagy jobb lenne több idő?

Figyelt kérdés
Első gyerkőccel több mint fél évig próbálkoztunk, most a másodiknak valahogy 2016 közepén "kéne" jönnie, munkahely, háttér, stb miatt. Próbálok előre tervezni, hogy mikor hagyjam abba a fogamzásgátlót :)
2014. nov. 25. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Így ne tervezz, nekem a fogamzásgátló keverte úgy össze a hormonjaimat, hogy 2.5 éve nem jön a baba :( Szóval teljesen kiszámíthatatlan....
2014. nov. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Első babám az első gyógyszermentes hónapban összejött, előtte 6 évig szedtem megszakítás nélkül. A második baba előtt 3 hónapig szedtem gyógyszert szoptatás után, hogy rendeződjön a ciklusom. Második baba 14 hónap után jött össze. Úgyhogy ezt tényleg nem lehet kiszámolni.
2014. nov. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hmm... Akkor mi alapján tervezzek?

Oké, tudom, ezt így nem lehet kiszámítani, csak költői kérdés akart lenni. Jó lenne, ha egy bizonyos idő után jönne, de egy másik idő előtt... Egy fél éves intervallum az, amin belül tökéletes lenne az időzítés :)

2014. nov. 25. 20:01
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egészen így van, sőt valószínűbb, hogy a foggátló szedése miatt a későbbiekben nehezebben megy a teherbeesés (mivel felborul a hormonháztartás sokszor időbe telik, hogy visszaálljon rendesen a cilus), attól függ kinek hogy reagál a szervezete.
2014. nov. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább addig amíg nem szretnétek még, védekezzetek, de ne hormon alapúval. Addig ismerd meg a ciklusod. Akár hőmérőzéssel, ovu teszttel, figyeld a nyákodat. Lesz jó pá hónapod, hogy kialakuljon egy átlag. És amikor már jöhet, legalább tiszta lesz és felkészült a szervezeted. :)
2014. nov. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát mérnöki pontossággal belőni egy abba születését... Nem is tudom. Ha eldöntöttétek, hogy jöhet, akkor kezdjetek el próbálkozni, de én a helyedben eddig is messze elkerülném a fogamzásgátló szedését. Nem ürül ki olyan gyorsan, sőt, orvos legyen a talpán, aki megmondja, hogy mikor ürült ki biztosan.
2014. dec. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!