Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A páromhoz költöztem,18 éves...

A páromhoz költöztem,18 éves vagyok és szerettünk volna egy kisbabát, a párom 21éves dolgozik, igaz a szüleinél lakunk. Teherbeestem most a 18. hetet töltöm. A szülei tudják és párom is. Szerintetek elitélendő ilyen fiatalon gyermeket vállalni?

Figyelt kérdés
csak mert sok bántalmazást, kritizálást kapok
2014. dec. 22. 18:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
40%

Nem elítélendő, ha megfelelő anyagi háttér mellett születik.


Ne foglalkozz velük, én 17 évesen szültem, leérettségiztem picibaba mellett, sőt egyetemre is járok. Csak jól kell beosztani az időt, és mindenre jut..

2014. dec. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
25%

a te életed,te dolgod,hogy hány évesen szülsz. jó nyilván azokat akik 13-17 évesen szülnek én is elítélem. te is fiatal vagy még, de már nem a "vészes" korosztály.

én 23 vagyok én is 18 hetes vagyok. anyukám 19,5 volt amikor születtem.és ő se volt olyan,hogy mindenkivel összefeküdt stb. már férjnél volt. úgy,hogy ne foglalkozz az ilyen rosszindulatú emberekkel. amíg ti örültök neki,addig a többi pukkadjon meg. :) a kicsire koncentrálj meg magatokra. legyél boldog,ez a lényeg!!

2014. dec. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
46%
Első! Ne vedd bántásnak amit írtam,hogy 13-17 éveseket elítélem. Nyilván,ha meg van a háttér más a kérdés. Csak nekem furcsa,mert olyan fiatal még 17 évesen az ember. Én is az vagyok,de nekem "muszáj" is lett volna teherbe esnem.
2014. dec. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
77%
A nagyszülők nyakára szülni felelőtlenség. Ha csak a korodat nézem akkor nem. Én 17 évesen szültem, de nem a szülők nyakára.
2014. dec. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem annyiban elítélendő csak, hogy valamelyest más nyakára szülöd a babát. Igaz, hogy a párod dolgozik, ami jó dolog, de gyereket szülni más otthonába, intim szférájába, hát nem tudom. Ha albiban lennétek, azt mondom, kizárólag a ti dolgotok, ti döntésétek, de így beleavatkoztok más életébe is. Azért mondom ezt, mert a testvérem is úgy vállalt a párjával gyereket, hogy még otthon laknak nálunk, így az én szüleimnek is - bár nyilván szeretik - de alkalmazkodniuk kell a babához.
2014. dec. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
14%
A ti döntésetek, ha felelősséget tudtok érte vállalni, akkor miért ne? Anyám a nővéremet 16 évesen szülte és férjhez is ment. Szerintem nem korhoz kötött, mert van aki 30 évesen se érett meg az anyaságra, más meg fiatal anyukaként becsülettel neveli a babát. Mondjuk szerintem a "más nyakára szülni" nem azt jelenti, hogy egy háztartásban vagy a szülőkkel, hanem az amikor a fiatal szülők nem úgy foglalkoznak a babával ahogy az illő lenne, és mondjuk több időt van a baba a nagyszülőkkel mint a szülőkkel, legalábbis nekem ez a véleményem. Én 23 éves vagyok, 12+4 hetes, és mi is a pároméknál lakunk mondjuk nagy a ház el férünk, anyukája nem is engedné, hogy el menjünk, mondjuk személy szerint örülnék annak ha már csak 2-esben, illetve 3-asban lennénk de ez egyenlőre egy fizetésből és munkanélküliből lehetetlen. De reméljük a legjobbakat. Neked meg gratulálok, és ne törődj senkivel, csak irigykednek :)
2014. dec. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
85%
És te mivel járulsz hozzá a megélhetéshez? Legalább az érettségid megvan, vagy ennyi volt az lletcél, hogy gyereket szülj. Igen, felelőtlen dolog, ha majd elhagy a párod miből neveled fel a gyereket? 18 évesen mi az a nagy tudás és élettapasztalat, amit majd át tudsz adni a gyerekednek? Vagy őt is arra fogod neveled kislányom fogj magadnak egy fiút, szülj anyósék nyakára és a probléma megoldva.
2014. dec. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
69%
az a baj hogy nem fogsz normalis munkat talalni mert tanulas helyett babazol, mig masok a gimi utan 6-8 evig tanulnak meg meloznak h ne mas adojabol kelljen elniuk meg ne a nagyszulok nyakan. mit gondolsz ok nem szerettek volna babat 18 evesen? de igen. mindegy most mar igy alakult sok boldogsagot a babahoz es kivanom hogy 18 eves koraban, mikor te még csak a 30as eveid kozepen jarsz, orulj neki ugyanugy mint most, amikor majd az utolso fillereitek a tanulasara koltitek - mar amennyire tudjatok. és persze ne legyen igazam.
2014. dec. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem most már mindegy. Ez a helyzet, ebből kell kihozni a legjobbat, legtöbbet. Az, hogy 18 évesen van egy barátod és a szüleihez költözve úgy érzed, önállósodtál, szerintem önámítás. De már nincs mese, jön a gyerek és meg kell neki adni azt, amit csak tudtok. Aztán reméljük a legjobbakat. De igen, őszinte leszek hozzád, szerintem nagy felelőtlenség volt.
2014. dec. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó a szívemből szólt. Én most éreztem úgy hogy jöhet a baba 29 évesen, van egy felnőtt, érett kapcsolatom, diplomám, dolgoztam jó pár évet. A férjemre az életemet és a gyermekemé is feltenném, nincs olyan érett 21 éves fiú akiről elmondható lenne szerintem. Ha mégis egyedül maradnék is elboldogulnék, szakma és munkatapasztalat nélkül nem érezném ezt. Persze ez a te döntésed és ha 20 év múlva is jó igy jól döntöttél, ha nem akkor meg nem. Én nem engedném senkinek 18 évesen szülni, nem jó senkinek. Aki azt mondja 0 munkatapasztalattal el tud tartani egy gyereket 18 évesen az óriásit téved, valakinek a nyakába akasztja csak.
2014. dec. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!