Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 35 év fölött a többedik...

35 év fölött a többedik gyerek (3. -4. ) esetében is nehezebb összehozni a babát? És ugyanúgy nagyobb az esélye a fejlődési rendellenességeknek, mint az ilyen korban fogant 1. baba esetében?

Figyelt kérdés

A kérdésem első felében logikusnak tűnhet, hogy mivel már ismeri a szervezetem a terhességet, így nincs annyira nehéz dolgunk, mint 1. gyerek esetében. (Bár ebben sem vagyok azért biztos...) De a fejlődési rendellenességnek szerintem nincs sok köze ahhoz, hogy ismeri-e már a szervezetem a terhességet... Vagy mégis van?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2014. dec. 28. 23:48
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Jól látod.
2014. dec. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem is jól gondolod, összehozni egyszerűbb lehet, mert ismeri a szervezet a folyamatot, a rendellenességek viszont szerintem ettől teljesen függetlenek.
2014. dec. 29. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg az életkor előrehaladtával statisztikailag nehezebb összehozni, ez nem a terhességek számától függ, hanem az öregedéssel (pl. hogy adott számú petesejtünk van egy életre). A pozitív felé az billenti a mérleget, hogy ha eddig is sikerült, valószínűbb és remélhető, hogy az anyánál most is rendben van a hormonháztartás és egyéb fizikai tényezők és ugyanazzal a még szintén jól működő apával is "összeférnek".

Idősebb szülők gyerekénél nagyobb a fejlődési rendellenességek esélye is, mindegy, hányadik gyerek -ugyanakkor, ha eddig nem fordult elő és nincs a családban, az meg csökkenti az esélyt.

Aztán a terhességet, szülést "ismeri" már a szervezet, ezért kisebb a rizikó, mint első gyereknél, ugyanakkor öregebben több anyai "alapnyavalya" előjöhet (pl. magas vérnyomás) és utána meg nehezebben regenerálódik, ami meg növeli.

Szóval kétélű a kérdés szerintem és persze a statisztikákból nem lehet az egyénre jósolni. Biztos, hogy kevésbé rizikós 35 fölött a többedik gyerek, mint 35 fölött az első. Ugyanakkor nem úgy működik, hogy amint elfújta az ember lánya a 35-ös gyertyáját, másnapra meg is öregedett :)

2014. dec. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi válaszokat, várom mások véleményét is!

Én nem pontoztam le senkit, mindenkinek zöld kezet nyomtam, mert számomra hasznos volt a válaszotok. Nagyon sajnálom, hogy most, így a két ünnep között sokan azzal töltik a szabadidejüket, hogy lepontozzák a válaszokat. (Jó nekik, hogy így unatkoznak...) De jó lenne, ha nem itt játszadoznának tovább!!!

Kedves utolsó, aranyos volt az utolsó mondatod. :) Ez valóban így van, van akinél már 30 fölött sokkal rizikósabb, van aki még 40 fölött is egészséges gyermeket szül.

Jó, hogy említetted az öröklődést! Ez most nem jutott eszembe, pedig logikus!

Várok még válaszokat!

2014. dec. 29. 15:59
 5/6 anonim válasza:
Mennyi idős vagy kedves kérdező? Mióta próbálkoztok? Mennyi idősek a gyermekeitek? Én a 38-at betöltöttem, de nagyon szeretnénk harmadik babát. 2 hónapja próbálkozunk, a lányok 6 és 1,5 évesek. Fejlődési rendellenességre ne gondolj,ha igazán mindketten szeretnétek azt a babát, akkor összejön és egészséges lesz, csak erre fókuszálj! Szorítok Nektek és várom a válaszod!
2014. dec. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

36 múltam, amikor a 3. babánk született. A 2. próbálkozós hónapban hoztuk össze, a két nagyobb az első hónapban fogant.

Érdekes, hogy a 3 integrált teszt közül az utolsó hozta a legjobb eredményt. Teljesen nyugodt voltam ilyen szempontból.

Fejlődési rendellenség alatt mire gondolsz? Életet befolyásoló rendellenességek bármikor előfordulhatnak. Nálunk a középső gyereknek van veleszületett hörgőszűkülete, amit egy fejlődési rendellenesség okoz. Gyógyszereket szed, de teljes életet él most is, és később is azt fog.

2014. dec. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!