Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Azoktól kérdezném, akik több...

Azoktól kérdezném, akik több évig (min.4-5) szedtek fogamzásgátlót. Mennyivel a gyógyszer abbahagyása után estetek teherbe? Egyáltalán mi a normális?

Figyelt kérdés
Én 5 éve szedek fogamzásgátlót. Most készülök abbahagyni, csak várok vele a hónap végééig, mert a gyógyszerészem azt javasolta, ne levél közben hagyjam abba, hanem szedjem végig és majd utána ne vegyek be többet. Azt is mondta, hogy a gyógyszer abbahagyása után még hónapokig véd a teherbeeséstől. Ez igaz? Mik a tapasztalaitok?

2015. jan. 15. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Pont hogy gyógyszer abbahagyása után nagyobb az esély rá, mert ami volt védelem hirtelen megszűnik és akkor nagyobb az esélye. én 8 évig szedtem és 2 hónap múlva már itt is volt a picur. De van akinek csak fél év vagy később sikerül.
2015. jan. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Estrella84 ***** válasza:
Én 8 évig szedtem és a 14.hónapban sikerült. Nekem összezavarta a hormonjaimat nagyon.
2015. jan. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem kihozta a pcosom ( 4 évig szedtem a Yasminelle-t), 1 év volt, mire újra menstruáltam, az is 3 hónap szénhidrátcsökkentett diétába került. Szóval nem lehet előre tudni, van, aki azonnal teherbeesik (és érdemes is kihasználni az első gyógyszermentes hónapot, mert akkor tényleg könnyebb lehet).


Ha a ciklusod 2-3 hónap alatt nem rendeződik, és nincs baba, akkor menj el endokrinológushoz. Ne nőgyógyászhoz, mert az felírja a Norcolutot, amitől még jobban elvékonyodhat a méhnyálkahártyád, és a problémát nem szűnteti meg, nem is értem, miért adják.


Még csak tervezzük a babát, én libidócsökkenés miatt hagytam abba annó, de örülök, mert nézhettem volna, mint nyuszi a fűben, hogy miért nem esek teherbe.

2015. jan. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én 10 évig szedtem, utána 2 hónapot védekeztünk gumival, aztán rögtön össze is jött a fiam.
2015. jan. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10 évig szedtem, utána az első menzeszig óvszerrel védekeztünk (2,5 hónap kb.). Amikor először megjött, akkor kezdtünk élesben próbálkozni, a 4. hónapban fogant meg a kislányunk.
2015. jan. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
8 évig szedtem, 1 hónap kimaradt, rögtön terhes lettem...
2015. jan. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5 évig szedtem első alkalommal összejött a baba. utána másfél évig szedtem és szintén első hónapban összejött a baba.

ezt a levelet szedd végig, és én a helyedben rögtön probálkoznék. a legtöbb orvos már inkább azt javasolja hogy egyből álljanak neki a párok.

2015. jan. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! Kicsit megijedtem, én is Yasminelle-t szedek 5. éve. Másnak is vannak rossz tapasztalatai ezzel a gyógyszerrel?
2015. jan. 15. 20:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is azt szedtem 7 évig. Aztán 3 hónapig védekeztünk óvszerrel és az első próbálkozós hónapban összejött a baba.
2015. jan. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!