Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egyre jobban foglalkoztat a...

Egyre jobban foglalkoztat a babatéma, noha eddig ellene voltam. Milyen tanácsokkal látnátok el egy leendő kismamát?

Figyelt kérdés

Még nem vagyok terhes, és csak 2-3 év múlva tervezzük, de megszakítással csináljuk, már a termékeny napokat se nézzük, úgy vagyunk vele, hogy mostmár jöhet a baba, ha akar.

Mikre figyeljek oda?

Sportolok, próbálok egészségesen táplálkozni, bár nem mondom, hogy néha nem csúszik be egy-egy édesség.

Még szeretnénk külföldre is kimenni, de nyilván ha másképp alakul, akkor másképp alakul. Még mesterképzésen vagyok, a párom most kapott munkát. Ezért merült fel a téma, tehát hogy mostmár nem akadály. Kicsit azért félek, de mégis jó érzéssel tölt el, hogy nem kell túlaggódni, hogy megjön-e vagy sem. Volt valaki hasonló szituban? 24 éves vagyok.



2015. jan. 22. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Párod mit szól hozzá? Szerinted odaadó apa/férj válhat belőle? - nehogy szélhámossal kezdj! Ha a megfelelő ember áll melletted akkor még a szülés is gyerekjáték lesz!


Babacsinálásnál ha lehet húzzátok elegy kicsit az időt (termékeny napokon ne szexeljetek) anno a feleségemmel nagyon izgató volt úgy a szex hogy "büntetlenül" bírtunk szexelni. Sajnos orvos tiltotta a tablettától.


Illetve még a fogantatás előtt kezdj el szedni magzatvédő vitaminokat pl Gravida, Elevit hogy a kisbabátoknak is jó legyen ne csak nektek :) Szurkolok nektek!

2015. jan. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ő nagyon odaadó lenne, ez tuti. Bár volt időszak a kapcsulatunkban, amikor hanyagolt, de megbeszéltük. Mondta, hogy még nagyobb nő lennék a szemében, ha szülök neki gyereket.

Igen, sajnos én se szedhetek tablettát. És igen, pont így terveztük, hogy terméketlen napokon csináljuk majd, hogy elhúzzuk a dolgot :) Nektek mikor jött össze?

Bár lehet már előbb elkezdjük, abból lehet baj, ha mondjuk Pharmatex-szel 1-2x terméketlen napon bennem megy el? Nagyon izgat már ez is mindkettőnket, hiszen a megszakítás mégsem az igazi. :(

2015. jan. 22. 17:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! Mi már 5 éve megszakítással szexelünk, tavaly házasodtunk, februártòl nekilátunk a babacsinálásnak, de mi is még csak úgy, hogy már nem veszi ki, aztán lesz, ahogy lesz. Rágörcsölni nem akarunk, bár már nagyon szeretnénk egy picikèt. :)

Én elkezdtem szedni a Gravidát+próbálunk egèszsègesen ètkezni.

Valòban izgatò már maga a gondolat is, h talán hamarosan megfogan egy baba. :)

2015. jan. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

aludj. és egyél egyedül sokat, csendben. és ezeket az emlékeket raktározd el magadban! :D


viccen kívül, szerintem semmilyen tanácsra nincs szükséged, és jó, hogy előre gondolkozol :)

2015. jan. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Mi a Femibion 800-at szedjük, illetve most már jövő héttől a 400-at. Magánnőgyógyász javasolta, de a fogászom most szült, gondolhatod, hogy nem szegény ember, magánklinikán volt, stb. és neki is a Femibiont javasolták.

Javaslom annak a válaszolónak is, akik várják a picit de nem görcsölnek, hogy kezdje el szedni. Drága, de megéri.

2015. jan. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es! :-D XD Fogadd meg, kedves kérdező a négyes válaszoló tanácsát! :)

Nekem mellékhatásai voltak a magzatvédő vitaminoknak (már terhesen), ugyanis hánytam, és émelyegtem tőlük nagyon durván. Végül az orvosom tanácsára abbahagytam, és egy csapásra megszűntek a panaszaim. Körültekintően étkeztem, nagyon odafigyeltem, hogy mindent magamhoz vegyek, amire szükség van. Egyébként 9 hónap próbálkozás után fogant meg a kisfiam (már akkor, amikor egyáltalán nem is teszteltem, nem figyeltem a peteérést, nem görcsöltünk rá a dologra)

A megfelelő étrend meghozta gyümölcsét, mert 3700 grammal 41. héten született meg a gyönyörű kisfiam! Én pedig amit híztam, az egy hónap múlva már le is ment.

Tanács: csak lazán! Az ösztöneidre hallgass, azok soha nem csalnak.

2015. febr. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem igazán szeretném magam vitaminokkal bombázni, persze kivétel a C-vitamin... És ti 9 hónapig rendszeresen próbálkoztatok? Húú, akkor az nem jött egykönnyen össze :)
2015. febr. 10. 17:52
 8/8 anonim válasza:
Ne görcsöljetek rá, ne ijedjetek meg ha nem esel teherbe 6-7 hónapig! Sok vitamin, mozgás kevés stressz és egy szerető apajelölt a recept!
2015. febr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!