Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vasárnap voltunk együtt a...

Kicsinyuszi97 kérdése:

Vasárnap voltunk együtt a barátommal és nem védekeztünk. Az ovulációm szerdán volt elméletileg. Mennyi az esélye hogy lesz babának peteérés után 3nappali szex esetén?

Figyelt kérdés

Előre is leszögezném hogy nem meggondolatlan 14 éves kamasz vagyok, elkerülve a támadásokat. Köszönöm!

Illetve nem tudom pontosan mikor van ovulációm, mert a ciklusom általában 21 napos és január 21-én volt meg utoljára, így a peteérés időpontját minden kalkulátor máskorra teszi.



2015. febr. 10. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindegy, hány éves vagy, meggondolatlan vagy.
2015. febr. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Közel/távol jövőben egyébként is tervezgetnénk már babát, szóval köszönöm :)
2015. febr. 10. 17:56
 3/10 anonim válasza:
17 éves kamasz vagy
2015. febr. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Most azt tudom neked mondani, amit emeltbiosz órán tanultunk, hogy a peteérés előtti egy, és az utána levő két napban eshetsz teherbe. A probléma a te esetedben, hogy nem tudod, ez mikor volt. Mert statisztikailag a ciklus bármely napján lehet peteérésed, akár kettő vagy több is (lásd: kétpetéjű ikrek). Ha babát szeretnél, vagy naptármódszerrel akarsz védekezni, léteznek ovulációs tesztek, azzal viszonylag biztosra mehetsz.
2015. febr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Figyelem!

Amennyiben kérdésed "Terhes vagyok-e" jellegű, a Gyerekvállalás/Teherbeesés kategóriába írd ki!

2015. febr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha a legtöbb kalkulátor szerint január 28-án volt ovuláció, akkor ha 8-án voltunk együtt, elég kevés az esély a babára? :(
2015. febr. 10. 18:06
 7/10 anonim ***** válasza:

Tehát a feltételezett ovulációd utáni 4. napon voltatok együtt?

A spermiumok életképességéről megoszlanak a vélemények, elméletileg a nagy többség 48-72 órát említ. Kicsi az esélye de nem lehetetlen.

Ha általános statisztikát nézünk, akkor ha megfelelő az időzítés, 15-20%. Remélem jól értelmeztem a kérdést! :)

2015. febr. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A feltételezett ovuláció utáni 11. napon voltunk együtt, kedves legutóbbi válaszoló! Legalábbis ha azt nézem, hogy az ovulációs kalkulátorok szerint január 28-án volt ovuláció és február 8-án voltunk együtt. De volt olyan kalkulátor amely február 4-re írta (ez azért van mert van hogy 21, van hogy 28 napos a ciklusom) és akkor pedig igen, az ovuláció utáni 4. napon :)
2015. febr. 10. 20:56
 9/10 anonim ***** válasza:
A ciklus bármelyik napján teherbe lehet esni, akár van akkor éppen naptár szerint ovuláció, akár nincs. Ezért megbízhatatlan a naptár módszer szerinti védekezés.
2015. febr. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mivel 21 napos a ciklusom ma kell megjönni, és tapasztaltam is kisebb vérzést. Ez a mentsruáció vagy a beágyazódás miatti pecsételés???
2015. febr. 11. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!