Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az utolsó levél fogamzásgátlót...

Az utolsó levél fogamzásgátlót szedem, de csak későbbre kaptam időpontot a nőgyógyászhoz és nem tudom, gumin kívül mivel érdemes babaprojekt előtt védekezni. Tippek?

Figyelt kérdés

Több, mint 10 éve szedem, valószínűleg le vagyok maradva és csomó újdonságról nem tudok. Nem szeretnék csak azért újra tablettát venni (elég drága), hogy kihúzzam a nőgyógyászig, végigszedjem és majd utána álljak át másra. Így is minden este azt érzem, hogy "a fenéért veszem be".:) (pont elkezdtem az új adagot, mikor megbeszéltük, hogy abbahagyom)

Nem a google találatok érdekelnek, hanem amivel jó tapasztalataitok vannak, pl. nem öli meg a spontenaitást, hogy szex előtt fél órával kézenállva kell behelyezni.:D

Hallottam olyanról, akinek azt javasolták, hogy ha már ilyen régóta szed tablettát, elöször valami "lightosabbra" álljon át, hogy ne hülyüljön meg a szervezete. Én szingli koromban egyszer szünetet akartam tartani, de hamar fel kellett adnom, mert iszonyat mód bepattanásosodtam kb. mindenhol és nem enyhült, csak rosszabbodott idővel, míg újra nem kezdtem.:-/ Ezt is jó lenne áthidalni.

Köszi, hogy végigolvastátok!:)



2015. márc. 4. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyi időt akartok várni? Szerintem a legjobb választás a gumi lenne.
2015. márc. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mikor mész nődokihoz? Mennyit szeretnétek várni?
2015. márc. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem a legjobb védekezé módszer,mi 1 évig megszakitással védekeztünk. Már abba hagytam a gyógyszert mert babaát szerettünk volna,de sajnso egyéb dolgok miatt halasztottuk a dolgot. De nem szerettem volna újra elkezdeni szedni,mert már eltelt kb 3-4 hónap. Így mi ezt választottuk védekezési formának." a gumit hát....."hagyjuk is:) Nem estem teherbe,de nagyon odafigyeltünk:)
2015. márc. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok!

Bocsi a helyesírási hibákért! És még annyi,hogy én is elkezdtem pattanásosodni és sorolhatnám. A menzeszem is rendesen felborult.. Tiszta káosz volt. 6 hónap múlva viszont mintha elvágták volna ezt a káoszt és minden rendeződött. Elmúltak a pattik,megnőtt "nagyon" a libidóm és a menzeszemet is tudtam,"majdnem" percre pontosan,hogy mikor jön meg.

2015. márc. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy biztos, hogy fogamzásgátló után nem kezdenék el megint fogamzásgátlót szedni (enyhébbet sem).

Én amúgy 6 évig szedtem fogamzásgátlót, és abbahagytam. A szervezetem nem hülyült meg. Bár pattanásosabb lettem én is, viszont mivel gyereket akartunk, ezért ez nem nagyon riasztott meg. Szerintem ez kifog jönni, ha erre te érzékeny vagy, még egy enyhébb fogamzásgátló abbahagyása után is. Érdemes felkeresned egy orvos kozmetológust, ő fog tudni valamit ajánlani erre a problémára!

S amíg nem akartok babát, addig ajánlom a gumit.

2015. márc. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mivel nekem PCO-m van, a kedvesemnek meg alacsony a spermiumszáma, nem sokat akarunk várni, hisz ki tudja, mennyi idő alatt jön majd össze. Természetesen a fogamzásgátlónak kell pár hónap (egyik doki 2-3-at mond, mások fél-1 évet..), hogy kitisztuljon a szervezetemből, de addig is szeretnénk szeretkezni.:)

Hm, akkor remélem, max. 6 hónap után nekem is rendeződik. 3 alatt nem sikerült anno. Amúgy persze, hogy ez belefér a nemes cél érdekében, csak pl. a hátamon is volt egy csomó és már a melltartókkal is szenvedtem, mert mindig dörzsölt a pántjuk 1-2 fájós pattit valahol.

Orvos kozmetológusról még nem is hallottam, kösz a tippet!

A gumitól mindketten ódzkodunk, ezért reméljük, hogy van más is. Pl. olvastam a minipillről, amit még szoptatáskor is lehet szedni, de persze babaprojektnél az nem játszik.

2015. márc. 4. 13:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kell várni a tabletta után. Ha gyereket akartok, felesleges védekezni. De a pattanásokat jó eséllyel nem fogod megúszni, főleg ha PCOS-d van. Meg mondjuk jó eséllyel nem is fogsz rögtön teherbe esni..
2015. márc. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
PCOS-em nincs, csak PCO, erre azt mondta a nőgyógyász, hogy tabival már népbetegségnek mondható, de addig nem kell tőle parázni, ameddig nem jön mellé a S (szindróma, vagyis ilyen-olyan tünetek). Örülök, hogy azt írtad, ne védekezzünk.:) Így gondoltuk mi is, hogy ha úgyis kicsit nehezített a helyzetünk, nem fogok egyből teherbe esni -de ha valami csoda folytán mégis, akkor is örülni fogunk. Egyéb esetben meg lehet, hogy pont akkorra jön össze, amikorra eredetileg terveztük (kb. 1,5 év múlva). Talán így a leginkább "görcsölésmentes".
2015. márc. 5. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!