Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek mit tegyek hogy...

Szerintetek mit tegyek hogy alkalmas legyen apanak? Vagy az, csak en nem beszem eszre? Tobbi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Foleg olyan ember velemenye erdekelne aki hasonlo ferfival vallalt gyereket, vagy a szemelyisege alapjan arra jutott, nem lenne jo apa a szuletendo gyerekenek.

A parom eleg tartozkodo minden szempontbol, tobbszor semlegesnek tunik, erzeketlennek, de tudom hogy nem igy van, valoszinu hogy fel kimutatni vagy nem tudja hogyanf kell. Erzem, hogy szeret, nem ezzel van a problema, de o olyan akit 5 ev alatt nem lattam idegesnek sem es nagyon boldognak sem. Egyszeruen nem mutatja ki es nem is mondja ki mit erez. Ha beszelgetunk mindent ugy kell kihuzni belole.

Valoszinu, hogy a csaladja miatt van ez, mert gyakorlatilag egyedul kellett felnonie, meselte nekem, hogy a problemait egyedul oldotta meg kb 13-14 eves kora ota (most 28 eves), amikor mar tudott dolgozni akkor a sajat penzebol gazdalkodott (ami nem baj, mert legalabb onallo), de en ugy gondolom, hogy ezert nem is beszelt senkinek a problemairol/erzeseirol es talan nem tudja hogyan kell ezeket a helyzeteket kezelni egy kapcsolatban/csaladban ahol az oromok es a problemak is tobbnyire kozosek, mintha bezarkozna. Attol felek, hogy egy babahoz is igy allna, szotlanul, erzelemmentesen, gyakolatilag sehogy. ("Ott van a gyerek oszt' joovan.") Felek, hogy nem tudna osztonozni, a sikereit ertekelni. Abban biztos vagyok, hogy megadna neki mindent, de csak fizikailag, lelkileg nem. Probaltam beszelni vele, hogy adja ki magabol azt amit erez, ha duhos, ha boldog, ha megingott, de kb semmire sem jutottam. Felreertes ne essek, megvaltoztatni nem akarom, mert igy szeretem. De tobbet kene beszelnie a tarsaval (velem) arrol ami jatszodik benne, amit erez.

Mi a velemenyetek? Mit tegyek hogy megtudjam a kerdesemre a valaszt? (Bocs, hogy ilyen hosszu lett :D)


24/L


2015. márc. 11. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Ugyan a párom nem de apukám 100%ig tökénletesen megfelel a leírásodnak.

Soha nem mondta hogy szeret (azon kívül, amikor ketten álltunk a templomajtóba) és soha nem mondta hogy büszke rám (kivéve amikor belevágtunk az önálló életbe és ők meglátogattak). De ezek a momentumok életem legmeghatározóbb kövei. Ezen kívül mindig tudtam hogy szeret minket. Ugyan soha nem ölelgetett meg babusgatott (nyilván gyerekkorunkba esti puszi meg ilyenek) mégis annyi szép emlékem van vele hogy el sem lehet mondani. A tettei amik megmutatták mennyire fontos vagyok neki. Soha nem azt mondta hogy elmegyek eléd buli után mert féltelek. Úgy mondta hogy hívj ha vége a sarkon várlak...érzelemmentesen. De nyilvánvaló volt, hogy miért teszi.

Ne félj ha szeret téged és mindketten szeretnétek a babát imádni fogja a maga különös módján! Fog vele játszani és viszi majd sétálni de ne kényszerítsd ki hogy úgy szeresse ahogy te szeretnéd!

Én soha nem cserélnék apukát mert a világ legjobbját kaptam. Viszont férjet nem hozzá hasonlót választottam mert mint a párja nem bírnám vele ☺

Most pedig, hogy az unokájával vagyok várandós teljesen kinyílt nem ismerek rá!! Félretette a hidegséget és körbe imád minket! Jót tesz a 120 kilóméter és az öregedés 😉

Remélem segítettem!! Nagyon sok boldogságot!!

2015. márc. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nekem is az apukámra illik a leírás.

Így saját tapasztalatból mondhatom: borzalmas apa volt. Anyám nevelt minket, apám nem tudta, hogyan játszon velünk, nem tudta hogy teremtsen velünk mélyebb kapcsolatot. Próbálkozott szegénykém, karácsonyra mindig rondábbnál rondább ruhákat vett nekünk - mert fogalma sem volt mit szeretünk, hiszen sosem kérdezte meg.

Nem focizott a bátyámmal, nem érdekelte mi van velünk a suliba. Csak dolgozott meg magányosan bütykölt egész nap a garázsban.

Mára külön él anyukámtól, viszont tartjuk vele a kapcsolatot, és nagyapaként kicsit magába szállt, valamennyit változott, próbál törődni az unokával, talán így próbálja pótolni amit elrontott.


De azt mondhatom, az ilyen típusú embert így fogadd el, mert sosem fog megváltozni. És számíthatsz rá, hogy mindent meg ad tárgyilag, amit kérsz, de nem magától, kérned kell majd (ezt úgy értem ha a gyerekeknek vagy neked kell valami). Viszont érzelmileg túl sok mindent ne várjatok. A bátyám nem is tudta ezt feldolgozni, 10 éven át súlyos depressziós volt (öngyilkossági kísérlettel) valószínű, ha az apja apaként állt volna mellette az életben, nem siklik így ki az élete.

2015. márc. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Párom hasonló személyiség de szerintem jó apa lesz. Nem mutatja ki az érzéseit annyira viszont le tudja kötni a gyerekeket és játszik veluk.. Szeretik őt. (rokonsagaban vannak kis gyerekek). És nagyon türelmes és lelkiismeretes. Biztos vagyok benne hogy vannak a parodban olyan dolgok amik épp azt adják vissza hogy jó apa lenne nem? :))

Neked pedig meg kell érteni hogy a ferfiak általában véve közel sincsenek olyan beszédesek mint mi :) én gyakran felvettem de már megszoktam azóta. Rá kell hogy jöjjél hogy valójában ő csak máshogy fejezi ki az érzelmeit. Biztos van hogy boldog de te nem látod. Van hogy ideges de nem látod. Vannak pozitiv és negativ gondolatai attól Függetlenül hogy semmi sem látszik rajta. Nekem eltartott egy jó ideig de már ő az én szememben valójában nem is mindig ugyanolyan. Ha elfogadod akkor idővel ra tudsz jönni, hogy ő is mutat magából csak nem feltűnően. Ettől ő még lehet remek apuka, nyugi :))

2015. márc. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja apukám egyszer nem mondta hogy szeret és egyszer nem ölelt meg miota nem vagyok olyan pici. De kivétel nélkül mindig mellettem állt és én ezt pontosan tudtam! Erre vágytam tőle. Ő nem kiabált akkor se ha valamit tenyleg elrontottam. Ő csak mellettem állt és segített. Ölelgetni meg csesztetni pedig ott volt anya :D nem érzem hogy bármi is kimaradt a gyermek/fiatalkoromból
2015. márc. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

:) jelen! Akárcsak magunkról olvastam volna.


Nálunk sikerült megnyílnia, kb. 2,5 év alatt, de ehhez az kellett, hogy minden körülmény között szeretetet, törődést, odafigyelést biztosítsak számára. Nagyon nehéz volt. Úgy gondolom, ez egyfajta "ősbizalommal"-mal van kapcsolatban, amit az édesanyjától nem kapott meg.

DE! Még mindig úgy éreztem, ahogyan Te. Azon tanakodtam, milyen édesapja lesz a gyermekünknek, ha nem tudja kimutatni az érzelmeit.


Egyszer leültem vele beszélgetni. Megkérdeztem tőle, hogy képes lesz -e örülni annak, ha pld. elindul a pici? Képes lesz -e megdicsérni, hiszen a gyermekek ebből élnek. Képes lesz -e mesét olvasni neki, meg még sorolhatnám.

Láttam rajta, hogy elgondolkodik, talán eszébe sem jutottak addig ilyen kérdések:)


Aztán rájöttem és elfogadtam, ha a Pici megfogan, azért fogan meg, mert őt választja édesapjának, engem meg édesanyjának. És biztos minden úgy van és lesz jól, ahogy annak lennie kell. Mikor ezt elfogadtam, abban a hónapban megfogant a gyermekünk:)


Remélem, tudtam segíteni. Gondolom, TE is tudod-érzed, hogy a szereteteddel képes vagy még formálni a barátodon. És ne aggódj, ez nem azt jelenti, hogy gyökeresen meg fog változni, csak nyitottabbá válik:)

2015. márc. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom, hogy ilyen pozitiv kommenteket irtatok. Orulok, hogy nincs "veszve" semmi, mert ugy erzem, hogy ő a megfelelo tars szamomra ((: parszor amugy en is felhoztam neki a temat regebben. De akkor olyan nagy vonalakban beszelt es ugy "altalaban", szoval nem ugy mintha a sajat babajanak tervezgetne (valoszinuleg ő sem hinné el, kb addig amig a kezeben nincs). :D
2015. márc. 13. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!