Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A closty nevű gyógyszer...

A closty nevű gyógyszer tartalmaz hormont? Mennyi sikertelen hónap után lehet ilyet kapni?

Figyelt kérdés

November óta próbálkozunk.


köszi


2010. febr. 17. 08:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát ha most november óta probálkoztok,akkor még biztos nem kapnál ilyet. Ez még csak 3 hónap,kb 1 év sikertelenség után szktak az emberrel foglalkozni.

Még adj magatoknak legalább 3 hónapot és ha nem sikerül menj orvoshoz,és add be,hogy 1 éve gyakoroltok mindhiába.

2010. febr. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi
2010. febr. 17. 09:55
 3/8 anonim ***** válasza:

3 hónap az semmi. Ha már egy ÉVE nem sikerül rendszeres nemi élet mellett, akkor kell orvoshoz fordulni. 30-35 év fölött már fél év után megfontolandó felkeresni az orvost.


Clostit akkor adnak, ha nincs peteérésed, nincs tüszőrepedésed. Csak úgy, hasraütésszerűen nem adnak, hiszen ez is célzott gyógyszeres kezelés (köhögésre sem adnak vérátömlesztést, pl).


Kezdj el hőgörbét vezetni, abból kiderül, van-e tüszőrepedésed. Ha nem tudod ételmezni a görbédet, segítünk benne, amúgy meg rágd át magadat ezen az oldalon: [link] Ez mindent elmagyaráz, és sokat segít, a legjobb oldal.


A Clostiról: [link]

A closti hatóanyagáról, a klomifénről: [link]

Klomifén citrát. A leggyakrabban alkalmazott szer az ovuláció indukcióban, mely tablettaként került forgalomba. A menstruáció 5. napjától kezdve 5 napig kell szedni. Az eredmények azt mutatják, hogy 5-ből 4 páciens esetében létrejön az ovuláció, de csak 3-ból 1 lesz terhes. A kezdő adag általában napi 50 mg, amelyet 100 mg-ra lehet növelni. A klomifén megnöveli a méhnyak-nyák viszkozitását, ezért a posztkoitális teszt során az orvosok megállapíthatják azt, hogy milyen a spermatociták túlélési képessége a genitális traktusban.

A klomifén citrát mellékhatásai ismertek: hasfájás, emésztési zavarok, puffadás, fejfájás, szédülés, depresszió és mellfeszülés. A többszörös ikerterhesség lehetősége valamennyi gyógyszeres ovuláció indukció esetén fennáll. Természetes fogantatás esetén az ikerterhesség létrejöttének esélye egy a nyolcvanhoz, míg ovuláció indukció esetén egy a húszhoz. A születési rendellenességek előfordulási gyakoriságát viszont egyetlen meddőségi gyógyszer sem befolyásolja.

2010. febr. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

húúúúúú

köszi

Nagyon bőséges volt a válaszod. Aranyos vagy.

Van görbém.

Munka után belinkelem.


szia

2010. febr. 17. 11:23
 5/8 anonim ***** válasza:

Én most februárban töltöttem be a 35-öt. 10 hónap sikertelen próbálkozás után kaptam closty-t, tegnap előttre (nem) vártam, még nem jött meg, pedig ebben a ciklusban kellene elkezdenem szedni (eddig mindig pontos volt...). Egyébként hormont nem tartalmaz.

19 hónapos kisfiú anyukája

2010. febr. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm


[link]

2010. febr. 17. 20:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


A második vagyok. Már láttam ezt a görbét. :-) Az előző hónapban feltehetően volt pé-d, ebben a hónapban viszont valószínűleg még nem. :-(

2010. febr. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi

Igen, lehet, hogy már láttad, mert volt pár kérdésem.

Akkor majd most nagyon beleadunk anyait apait, mert már tiszta depis lettem a baba miatt.

Tudom, hogy nem szabad görcsölni, csak ha megláto egy babát, vagy kisgyereket elszomorodok, hogy nekem miért nincs.

Ja és mindemellett iskolában vagyok, anyukám óvónő, tehát nap mint nap gyerekekkel vagyok körülvéve.


Köszi a válaszokat

2010. febr. 18. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!