Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Leírná valaki, hogyan kell...

Leírná valaki, hogyan kell hőmérőzni?

Figyelt kérdés
28 naposak a ciklusaim, melyik napon kell mérni és mikor? Hüvelyben vagy hol? Mikor látszik a peteérés és mikor az ovuláció? Köszönöm a segítséget!
2015. ápr. 12. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Hőt minden reggel azonos időben azonos helyen kell mérni higanyos vagy digitális hőmérővel.Higanyossal 5-10 percig,digitálissal csipogásig vagy még utána 1-2 percig mert hiába csipog még szokott kicsit feljebb menni a hő.Mérni hüvelyben,szájban nyelv alatt vagy végbélben lehet.Menstruáció első napján kell elkezdeni mérni de Én mindig az utolsó mensis nap után szoktam elkezdeni mérni.A peteérés egy folyamat ami az ovu előtti időd jelöli ez változó szokott lenni az embereknél.A peteérés folyamatát az ovuláció követi amikor is a petesejt kiszabadul ekkor megtermékenyíthető 12-24 óráig maximum.Hőn ezt úgy veszed észre,hogy aznap leesik a hő.Utána pedig jön a luteális szakasz amikor a progreszteron termelődik ilyenkor megemelkedik a hő a ciklus első feléhez képest 0,4 fokkal legalább.Ez kb 14 napig tart.Ha nem sikerül a megtermékenyítés akkor a ciklus végén vagy az első mensi napján leesik a hő.Ha a megtermékenyítés megtörtént és a petesejt beágyazódik akkor mensi idején nem esik le a hő hanem fent marad és elmarad a mensi.


Én pl minden reggel 6:40-kor mérem hüvelyben higanyos hőmérővel 10 percig a hőmet.


Ja az fontos,hogy nem kelhetsz fel mérés előtt az ágyból és legalább 6 órát kell előtte aludni.Ha higanyos a hőmérőd akkor este kell lerázni.Hétvégén is ugyan abban az időben mérd mint hétköznap mert csak úgy lesz pontos.


ciklus.hu-n vagy fertilityfriends.com-on tudod vezetni a görbéd.


Egyébként ha szabályos 28 napos a ciklusod akkor Neked a 14 nap/+-1 nap körül van ovud :)


Ha valami esetleg nem tiszta írj nyugodtan privit!

Sok sikert :)!

2015. ápr. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon szépen köszönöm a részletes választ. Az az igazság, hogy a harmadik baba lenne, de már több mint egy éve nem jön össze. Pontosak a ciklusaim, én is azt hittem a 14. nap a tuti, mivel mind a kettő babám ezen a napon fogant, viszont most többször voltam uh-on és egyszer nem volt peteérésem, most meg a 12. napon azt mondta a dokim, hogy úgy néz ki már megvolt. Kipróbálom a hőmérőzést hátha bejön.
2015. ápr. 13. 21:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben viszont akkor azt tanácsolom,hogy 2 naponta legyetek együtt és akkor biztos nem késitek le az ovut :).
2015. ápr. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!