Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Honnan tudjuk, hogy mikor van...

Honnan tudjuk, hogy mikor van peteeres? A peteeres maga a menstruacio?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 22. 20:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%
kb 14. nap, ovu teszt a biztos.
2015. ápr. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
71%
Google barátod, biológia óra, stb
2015. ápr. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
a mensi 1. napjától számítva
2015. ápr. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Még kicsi vagy a szexhez.
2015. ápr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Ezt kell keresni a könyvtárban: [link]
2015. ápr. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

A peteérés az a pillanat, amikor a két petefészek egyikéből eltávozik egy érett petesejt (ovum). Ez általában körülbelül a menstruációs ciklus közepén következik be, ezért ha a menzeszed 28 naponként kezdődik, körülbelül 14 nappal a menzeszed kezdete után van peteérésed.


A folyamatot az agyalapi mirigy által termelt hormonok indítják be.


A petesejt (ovum) a méhkürtön keresztül jut az anyaméhbe. Ha útközben spermával találkozik, megtermékenyül. Ha a petesejt megtermékenyül, beágyazódik az anyaméhet burkoló nyálkahártyába. Ha nem termékenyül meg, a nyálkahártya lelökődik, ezt nevezzük menzesznek. Te is megállapíthatod, hogy peteérésed van, ha a hüvelyi folyás megváltozik és áttetszővé, nyálkássá válik, a nyers tojásfehérjéhez lesz hasonlatos. Peteérés közben néhány nő egy éles nyilallást érez egy-két percig, vagy pár órán át kissé tompán fáj a hasuk vagy a hátuk. Ezt hívjuk Mittleschmerz-nek (németül közepes fájdalom). Nincs ok aggodalomra, ez teljesen normális.

2015. ápr. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Nem értem miért kell kigunyolni,ha ilyet kérdez valaki....sokáig én is abban a hitben voltam,hogy a vérzés attol van,hogy a petesejt utnak indul miután nem termékenyült meg.Attol mert valaki éppen ezzel nincs teljesen tisztában,nem biztos hogy totál idiota!!!!
2015. ápr. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:

Azt nem is állította itt senki, hogy a Kérdező idióta lenne, de az mindenesetre tény, hogy a nyilvánvalóan beszűkült személyiség, vagyis olyasvalaki, akinek:

a) nincs normális kapcsolata a szüleivel (szülőjével), és/vagy

b) nincs normális kapcsolata az osztályfőnökével, és/vagy

c) nincs normális kapcsolata a biológia-tanárával, és/vagy

d) nincs normális kapcsolata a háziorvosával, és/vagy

e) nincs normális kapcsolata a barátnőjével (barátnőivel), és végezetül

f) nincs normális kapcsolata a könyvekkel sem!


Amikor én általános oskolás voltam, a felső tagozatban már létezett egy olyan tantárgy, hogy biológia óra, aminek tanítása során aztán volt egy időszak, amikor az emberi szaporítószervek működéséről tanultunk. Igaz, ami igaz, leginkább elröhögcséltük, elhülyültük azt a néhány órát (pláne, mivel koedukált osztály voltunk…), de olyan tanárnőnk volt, akit ha valaki (leginkább a csajok) megkérdeztek valami „női” dologról, akkor a tanárnő lelkiismeretesen és tisztességesen megválaszolta a kérdezőt! (Még óra után is.)

Én speciel, KÖNYVEKET OLVASTAM, mégpedig sokat! És nem csak és kizárólag biológia tematikájú könyveket... Az a) – f) pontok igénybe vétele pedig nálam kifejezetten fordított sorrendű volt, vagyis először mindig a könyvekhez fordultam, ha valamivel nem voltam tisztában. Ja!, a könyv, az egy olyan papír-alapú, leginkább téglalap formájú, betűket és néha ábrákat és képeket is tartalmazó „izé”, amit kézbe kell venni, majd le kell ülni, és – most figyelj, Kérdező! – EL KELL OLVASNI! Tudom, ez valami szörnyen hangzik, hogy asszongya: ol-vas-ni… – az meg mi fán terem? De könyörgöm, ha most (bakfis korodban) lusta vagy olvasni – egyáltalán: ÖNÁLLÓAN művelődni –, akkor soha a büdös életben nem lesz belőled értelmes ember!

Vedd a fáradságot, és menj el egy antikváriumba, aztán kérd ki az:

● Orvos a családban (Dr. Szendei Ádám)

● Testünk titkai (Anthony Smith)

● Szexlexikon

című kiadványokat, aztán legalább böngészd át azokat!

2015. ápr. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Igen,sajnos vannak olyan helyzetek,amikor ugy nő fel valaki,hogy nincs normális kapcsolata sema tanáraival,sem a szüleivel,de nem feltétlenül a saját hibájábol!Sose szerettem olvasni,azt gondolom ez nem elitélendő dolog,ahogy az sem hogy éppen erre a kérdésre nem tudja valaki a helyes választ.Egyébként kérdező,a peteérésnek több jele is van,én pl évekig nem vettem észre mikor van....egy ideje az én tüneteim : mellfeszülés,mell fájdalom,enyhe hasi fájdalom.Barátnőmnek semmi sem jelzi.Normális ciklusnál 14.nap körül van p.é.,de ez nem törvényszerü,bármikor lehet,ezért ha nem szeretnél babát MINDIG VÉDEKEZZ!!Vannak ovulácios tesztek,ami pont ugy müködik mint a terhességi teszt,vizeletből kimutatja mikor van peteérés.
2015. ápr. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:

Mindenekelőtt helyesbítéssel kell kezdenem. A 8-asban harmadikként ajánlott olvasmány valódi címe:

„Szexológia”, szerzői: Karl Dietz, Peter Gustav Hesse (GONDOLAT KIADÓ, 1975)

Tulajdonképpen elegendő, ha a Kérdező CSAK EZT a könyvet szerzi be, antikvár, és MÁR EBBŐL IS megtud mindent, amit csak egy felnövekvő és/vagy „bajba jutott” – vagy épp’ a bajt elkerülni igyekvő – bakfis-lánynak tudnia kell!


Más.


Ha valaki a 8-as válasz a)-f) pontjai közül EGYETLEN-EGYET sem tud megcáfolni, vagyishogy azok egyike tekintetében sem alakult ki, úgymond: normális kapcsolata, akkor azzal az emberrel IGENIS BAJ VAN, éspedig A SAJÁT HIBÁJÁBÓL EREDŐ baj van vele!

Én is nehezen érő, de okos, sőt ki merem jelenteni: intelligens, ám „elvarázsolt” (a tanáraim szerint kezelhetetlen) gyerök voltam, – és bizony felnőttként sem változtam túl sokat… De sem kölök-koromban, sem pedig később (mind a mai napig), soha sem volt olyan helyzet, hogy az a)-f) pontok közül legalább egyet, ne tudtam volna megcáfolni!...


Én nem volnék büszke arra, hogy nem szeretek olvasni… (Sztem, senki sem lehet ilyesmire büszke.) A könyv – egy jó könyv –: MENTSVÁR! A még több jó könyv: FEDEZETI TŐKE, éspedig arra, hogy SOHA SE ÉREZD MAGAD ELVESZETTNEK! Pláne, arra fedezeti tőke, hogy TISZTÁBAN LÉGY ÖNMAGADDAL ÉS A VILÁGGAL!

2015. ápr. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!