Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit szabad/nem szabad csinálni...

Mit szabad/nem szabad csinálni a terhesség korai szakaszában ill. miután eldöntöttük a babavárást?

Figyelt kérdés

Bocsánat, nem tudom jobban megfogalmazni a kérdésem: szóval a tervezés időszakában mikre kell odafigyelni? Arra gondolok, hogy míg meg nem fogan a baba, minden hónapban van 1-2 hét, amíg "esélyes" a terhesség és igyekszünk vigyázni magunkra.

Pl.: volt, hogy még forralt bort sem mertem inni, ill. felüléseket csinálni, de más hónapban pedig előfordult, hogy mellkas RTG-re kellett mennem... (vagy gondolok itt a kertészkedésre, ablakpucolásra...) Nem feltétlen arra gondolok, hogy nem szabad hajat festeni, dohányozni, alkoholt inni!



2015. máj. 28. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Ilyen korán nem árt az ilyesmi. Pozi tesztig. Forralt bort igyál nyugodtan, úgyanúgy lehet tevékenykedni csak új dologba nem biztos hogy érdemes belekezdeni. De amihez hozzá vagy szokva azt terhesen is folytathatod ha összejön a pici. Egyedül a röntgenben nem vagyok biztos, sugárzás, az már nem olyan..
2015. máj. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges ilyenekre figyelni, inkább éld az életed normàlisan.

Egy darabig én is figyeltem, de rájöttem, bele lehetne hülyülni.

Szóval mikor én teherbe estem, abban a hónapban minden este futottam mint az állat és volt hogy egy este megittam egy üveg bort. Már peteérés után jóval.

2015. máj. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem merem fizikailag nagyon megerőltetni magam. Azonkívűl ugyanúgy csinálok mindent, esetleg nemvárt előtt már nem veszek be olyan gyógyszert, amit terhesen nem szabad. Alkoholt iszom mértékkel.
2015. máj. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az ovuláció utáni 10-12 napban érdemes kerülni a hirtelen fizikai megterhelést, sarokra-ugrást, zötykölődést, huppanást, nagyobb súly emelését, mert ezek akadályozhatják a beágyazódást.


Érdemes folsavat és B12-őt már pár hónappal előtte elkezdeni szedni.

2015. máj. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Természetesen nem "pörgök rá" nagyon a témára :) csak érdeklődésképp, tájékozódásnak kérdeztem (Nyilván mindig fogantak meg gyerekek, a nők arattak több hónaposan, háborúk voltak, meg nem voltak mindig vitaminok...)

A röntgennek még akkor utánaolvastam, ha terhesség áll fenn, vagy el sem végzik a vizsgálatot, vagy ólomköpenyt terítenek a hasra (attól függ, mennyire fontos egyáltalán elvégezni).

Nagyjából én is ezekre gondoltam, hogy a nagyobb fizikai megterhelést érdemes kerülni, egyebekben pedig maradhat minden a régiben.

Örülök, hogy a vitaminok szóba kerültek, mert ez nem jutott eszembe, nem tudom, mennyire fontos még a tervezés időszakában szedni ezeket, van-e jelentősége? Ártani biztos nem árt...

2015. máj. 28. 20:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Folsavat jó ha elkezded szedni. Terhesvitamin még rá is er ha addig nem akarod, de a folsav fontos.
2015. máj. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Terhesvitamint elkezdheted szedni. Minden mást pedig úgy, ahogy eddig tetted. Persze, cigaretta semmi, alkohol is mértékkel, de 1-1 pohár pezsgő, forralt bor nem árthat.

Nyugodtan kertészkedj, mosd le az ablakot stb.


Ha valami gyógyszert kell, kellene szedned, az más dolog, olyankor említsd meg a dokinak, hogy lehet, várandós vagy, szabad-e szedned, vagy feltétlen kell-e a gyógyszer, esetleg írjon helyett olyat, ami biztos nem árt.

Én pl. a 3. gyerekem születése előtt az allergia gyógyszeremet nem mertem szedni, de lehet, én voltam túl óvatos.

2015. máj. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A röntgen necces. Az embrió a korai időszakban nagyon-nagyon érzékeny a röntgensugárzásra, pl. nálunk egyetemen fizikalaborról is kiküldtek egy lányt, mert szólt, hogy valószínűleg terhes. Pedig ott az orvosi gyakorlatban használt dózisnak törtrészét kapta volna.

Szóval a tüdőszűrést időzítsd máskorra, de persze egy csonttörésnél nincs más opció.

Ne tömd magad gyógyszerrel, ne igyál alkoholt, ha nem muszáj, ne ugrálj le a háztetőről, ne szipuzz és ne most kezdj el kick-boxolni. Amúgy take it easy. :)

2015. jún. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!