Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Melyik utat válasszam? Most...

Melyik utat válasszam? Most legyen babám gyessel vagy dolgozzak egy évet a gyedért (vagyis több pénzért)?

Figyelt kérdés

nem tudok dönteni, ti mit választanátok?olyan hosszú lenne az az egy év nem bírom már babut szeretnék...

amúgy most végzek az egyetemen és 25 leszek, anyagiakról annyit hogy szülői támogatással tudnánk csak két évig ellenni mivel párom tanul még de a babát ő is nagyon szeretné csak hát kényelmetlenül éreznénk magunkat a szüleink előtt ja és ház van csak havi 40.000 -rel támogatnának amit most is tesznek ugyanis minden hónapban ennyit kapok szüleimtől..párom kétszer annyit. szóval nekik van pénzük és nagyon kedvesek is ők is örülnének a babának.Tehát ezért megtehetnénk hogy most nyáron bevállaljuk az első babut mivel párom ötöt szeretne :) egyszer el kell kezdeni mert én nem nagyon szeretnék 35 éves fejjel szülni...kérlek írjátok meg hogy ti mit tennétek a helyemben!


2010. márc. 5. 12:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

neked kell mérlegelned. valamit valamiért. ha első helyen áll az 5 baba és csak utána minden más, akkor valóban bele kell kezdenetek.


ha meg azt nézed, hogy pár hónap múlva elkezdtek dolgozni a babán +9 hónap (legyen 8, mert nem dolgozol végig), akkor már meg is van az egy év. pár hónapot csak tudsz még várni. meg nem is biztos, hogy egyből összejön. szóval simán meglesz az egy év munkaviszony

2010. márc. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%

Szia!

Én a helyedben belevágnék! Biztos nem fog éhezni az a csöppség! :)

Meg, hát az évek előrehaladtával igencsak csökken az esély, hogy teherbe ess. Ez biológia...bárcsak szültem volna a Te korodban... :)

34 éves vagyok, több éve próbálkozunk. Túl vagyok már ezen is-azon is... :( de babám még nem született.

Most derült ki, hogy a párommal van a baj...Ő 36 éves.

Szóval hajrá, minél előbb babázzatok Én azt javaslom!!!!!! :)

2010. márc. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
csak annyit kérdeznék még, hogy nem lenne nektek kellemetlen, hogy a nagyszülőkkel tartatjátok el az unokát, meg magatokat is? mert gyakorlatilag erről lenne szó. te suli után egyből gyes-re mennél, a párod meg még 2 évig tanul. bocs, de nekem nagyon ciki lenne. mi most tervezünk babát, de én ledolgoztam azt a 2 évet, hogy meg legyen a gyed-em és ne a szülőket+páromat kelljen terhelnem az anyagiakkal 25L
2010. márc. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én mindenképpen elhelyezkednék, nem tudnék lefeküdni úgy nyugodt szívvel hogy a nagyszülők tartanak el.
2010. márc. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem vágjatok bele. Ne védekezzetek és ha összejön örüljetek, ha meg nem akkor is folytatódik az élet és egyszer csak összejön. olyan sokat olvasni manapság, hogy évekig kell várni egy kisbabára, így szerintem adjátok meg magatoknak és a kicsinek a lehetőséget.
2010. márc. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
mi lesz ha nem tudnak valamiért eltartani a nagyszülők? felfoghatatlan hogy erre alapozol
2010. márc. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
szia! Én is hasonlóan vagyok..nagyon szeretnék,szeretnénk már régóta babát,meg is tehetjük de a gyed se jönne rosszul,de én sem bírok még egy évet sem várni,szóval nehéz ügy:) egyébként 22 éves vagyok,pusz mindenkinek és sok sikert meg gratulálok akiknek sikerült,remélem nekünk is fog ha belevágunk!
2010. márc. 6. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
Szia! Vágjatok bele! Majd visszaadjátok azt a pénz utólag, amikor már mindketten dolgoztok a pároddal. Ennyi erővel sosem alkalmas az időpont a családalapításra! Szóval nyugodtan, főleg ha a családot sem zavarná! Ha titeket zavar akkor pedig majd visszaadjátok és ez így korrekt! Bár már én is itt tartanék! Sok sikert a babákhoz! Üdv: 21/N
2010. márc. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozni mennék és utána baba, így is csináltam. Egyrészt jó végzettséggel és szakmai gyakorlattal is nehéz kisgyerekes anyukaként újra munkába állni, jó állást találni. Szakmai gyakorlat nélkül még nehezebb, ráadásul addigra ha a 9 hónap terhességet vesszük + két évet otthon vagy a picivel kb. 28 éves leszel. 28 évesen pályakezdőként kisgyerekkel, hááát, biztosan nem lehetetlen, de azért nem lenne egyszerű. Ha már ennyi évet fektettél a tanulásba, szerintem ne hagyd veszni. Másrészt ahogy előttem is írták, ott az anyagi oldala. Sokba kerül egy gyerekvállalás még úgy is, hogy nem költ az ember extra dolgokra. Nem szerencsés (és nem szép dolog) ekkora terhet egy az egyben a nagyszülőkre hárítani, hacsak nem átlagon felül tehetősek (ezt Te tudod). Sajnos legtöbbször még úgy is elkél a segítségük, hogy közben az ember GYED-et kap és a párja dolgozik. Ráadásul ha anyagilag teljesen tőlük függtök, úgy érezhetik sok mindenbe joguk van beleszólni, ami amúgy sem szerencsés, nemhogy gyerekvállaláskor. Szerintem sok konfliktus kivédhető azzal, ha legalább részben a saját lábatokon álltok. Amúgy is lesz konfliktus bőven, a picik érkezése alaposan át tudja rendezni a családi (erő)viszonyokat.

Egy év nem nagy idő, irtó gyorsan elrepül, addig fel tudtok készülni testileg-lelkileg a babára és ha úgy alakul lesz hova visszamenned dolgozni. Egyébként a lakhatásotok meg van oldva? Mert hát az is alapvető...

2010. márc. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%

Számomra is felfoghatatlan hogy a nagyszülők tartsanak el titeket és még az unokát is!!

Szerintem várjatok vele míg alkalmasak lesztek a gyermekvállalásra!

2010. márc. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!