Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aprilis 8 an volt a legutolso...

Petra2009 kérdése:

Aprilis 8 an volt a legutolso menzes elso napja hogy tudom ki szamolni mikor eshetem teherbe?

Figyelt kérdés
2015. júl. 27. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Sehogy. Ha nem tudod az ovud időpontját, akkor csak tippelni lehet. Mert nem biztos, hogy pont középidőben volt ovud.


Miért fontos?

2015. júl. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem fontos csak nem Ertem ezeket a terhesegi kalkulatorokat kalkulator szerint 15 hetes 5 napos vagyok de uh szerint 16 5 napos es hogy aprilis 22 a fogantatas akkor hogy lehetek 15 hetes
2015. júl. 27. 11:56
 3/9 anonim ***** válasza:

A terhesség korát az utolsó menzeszből számolják ki, mindegy, mikor fogant.

AZ UH nem 100%-ig pontos, mindig lesz minimális eltérés. JA, és minden baba mérete is más. A gép csak az alapján ír időt oda.

2015. júl. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az utolsó menzeszed első napja számít a terhességi hét meghatározásánál, ez a mérvadó, nyilván ettől lehet eltérés a tényleges teherbe esést illetően, mert azért a többség nem tudja, hogy pontosan melyik nap esett teherbe.

Az ultrahang meg ilyen szempontból nem számít. 12. hétig az összes baba egyformán fejlődik, utána pedig egyéni eltérések lehetnek. Attól, mert 1 héttel nagyobbak a méretei az átlagosnál egy babának, az nem jelenti azt, hogy korábban is fogant.

Nekem a 33 hetes uh-n 36 hetesnek felelt meg a kisfiam a méretei alapján, de nem voltam 3 héttel idősebb terhes, csak nagy súllyal született a kisfiam.

2015. júl. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A 12. hétig a babák körülbelül ugyanúgy fejlődnek, így az addig mért uh-s méretekből lehet a legpontosabban kiszámolni. Erre már vannak táblázatok, itt a 164. oldalon jobb oldali táblázatban kikeresed az adott CRL méretet, amit még a 12. uh-ig csináltak, abból rögtön látod, hogy aznap hány hetes+napos voltál, és úgy ki tudod számolni a fogantatás idejét:

[link]


De ha mondasz egy konkrét crl-értéket, ami a 12. hétig lett mérve, egy konkrét dátummal, akkor én szívesen megnézem neked.

2015. júl. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
6 hetesen 5, 5mm ,8 hetesen 18 crl de mar 11 6 naposan 63 crl es itt mar 12 hetes es 5 naposnak felelt meg
2015. júl. 27. 18:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Oké, de a dátumok mik voltak, tehát melyik hó hanyadikán volt 5,5 mm, illetve 18 mm a crl?
2015. júl. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A 5, 5mm az 2015.05.20 a 18 crl meg 2015.06.04
2015. júl. 27. 19:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Az 5,5 mm-es crl alapján pont kijön az április 8 utolsó menzesznek, a fogantatás időpontja pedig így április 20, a 18-as crl alapján április 18, de ugye pár napos eltérések lehetnek a növekedésben, lehet, hogy a babád kicsit gyorsabban nő, mint az átlag, de az első trimeszteres uh eredmények stimmelnek. A 63-as crl valóban kb 12+5-nek felel meg, de kb. akörültől már lehetnek eltérések.
2015. júl. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!