Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Szerződéses munkakörben dolgozom, akinek a helyén vagyok nem akar visszajönni a két baba között (még csak tervezik a következő babát) így meg lesz hosszabbítva a szerződésem, de párommal októbertől el akarjuk kezdeni a próbálkozást. De így nem tudom mi lenne a jobb, halasztani 3 évet vagy cserbenhagyni a főnököm ha baba van :'( Bőgni tudnék reggel óta
2015. aug. 4. 12:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sztem ne aggódj a főnököd miatt talál új embert.


Es remelem össze jön mihamarabb a kisbaba, de nem biztos h rögtön..ezt nem tudhatod előre.


Ugyh ne emesszen, dolgozz csak tovabb, aztán majd terhes leszel. Ez igy van rendjen

2015. aug. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen én is attól félek, hogy mivan ha rögtön össze jön de ha éveket kell várni rá akkor 4 év múlva is rengeteg idő lesz mire összejön, ha nem akar hamar jönni
2015. aug. 4. 12:33
 3/11 anonim ***** válasza:

Ne halassz emiatt három évet, de..... rögtön három évre hosszabbítják a szerződésed? Mert láttam én már haosnlót, a távol lévő anyuka nagyon szeretett volna második babát, de csak nem jött, ezért az előre tervezettnél hamarabb visszament dolgozni, és őt ugye kötelesek visszavenni. Ha fontos szempont, hogy innen menj majd el szülni, akkor csak akkor vállald a babát, ha a fenti lehetőség nem fordulhat elő, vagyis tényleg biztos a munkahelyed még egy jó ideig.


Azzal viszont kár törődnöd, hogy cserbenhagyod a főnöködet. Szép dolog a lojalitás, főleg, ha oda-vissza működik, de a családtervezést nem lehet mindenki igényének megfelelően időzíteni, néha már az is épp elég, hogy a családon belül mindenkinek jó legyen. a főnököd könnyen talál mást a helyedre, cserbenhagyásról tehát nem lehet beszélni.

2015. aug. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést... Ha gyereket akarsz, nehogymár a főnököd miatt halaszd 3(!!!) évet. Kit érdekel, oldja meg, azért főnök. Majd felvesz mást addig vagy átcsoportosítják a munkát. Eszembe se jutna ilyesmi miatt elhalasztani a babavállalást 3(!!!) évvel...
2015. aug. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ha úgy érzed a baba a fontosabb akkor hajrá! én csak a főnököm miatt nem várnék-kivéve ha nem olyan fontos még.


ha a teherbeesés után időbe szólsz-akkor lesz még idő mást keresni a helyedre

2015. aug. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Lombikosok mert spontán nem lehet babájuk, így igazából "könnyebb" a dolguk. Biztos, hogy meg hosszabítanák a szerződésem. Ha betöltött 12 hét után szólok az még időben van? Mondjuk én úgy terveztem, hogy végig dolgoznám terhességet, hisz egésznap ülök, a kollégák segítenek.
2015. aug. 4. 12:51
 7/11 anonim ***** válasza:
Időben van, korábban felesleges és nem is nagyon szokás szólni.
2015. aug. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben egyébként az embert kötelesek is visszavenni GYES után? Mármint Rád gondolok kérdező. Kíváncsi vagyok csak, hogy az ilyen jellegű szerződésekkel mi a helyzet ilyen téren.
2015. aug. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Dehogyis kötelesek. Ezek határozott idejű szerződések, úgy szólnak, hogy a munkaviszony addig tart,amíg xy gyermekgondozás céljából fizetés nélküli szabadságát tölti. Ha xy visszajön,akkor a kérdező munkaviszonya megszűnik,akár akarja,akár nem. Az sem kizáró ok, hogy ha pl terhes.
2015. aug. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sejtettem, köszi a választ. Nálam is olyasmi a helyzet, hogy ahogy én elmennék GYES-re, nincs hova visszamennem. Ezért voltam kíváncsi, hogy ez mennyire egyedi este. De még ha valaki vissza is megy GYES után, simán lefokozhatják vagy pár hónapon belül ki is rúghatják, jól gondolom? Bocsi az offért, csak nálunk párom azért nem akar gyereket, mert keressek olyan munkát, ahova vissza is vesznek 100%-osan...
2015. aug. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!