Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ma jött meg az eredmény,2 hét...

Ma jött meg az eredmény,2 hét múlva tudok endokrinológiára menni. Hátha van itt szakavatott, tudnátok segíteni az értékek elemzésében?

Figyelt kérdés

Az értékeim a következők:

TSH 2,15 mIU/l (ref: 0,27 4,20)

FT4 13,98 pmol/l 12,00 22,00

FT3 4,24 pmol/L 3,10 6,80

Progeszteron 17,51 nmol/l


Azt látom, hogy mindegyik határértéken belüli, de én úgy tudom, hogy egymáshoz való arányuk is fontos.

19.cn-en voltam (átlag 26 napos ciklusok mellett)

A progeszteron elég lehet egy teherbeeséshez?


Köszönöm a segítséget!



2015. aug. 5. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
A progi jó,de 20felett az igazi.sztem a tsh sem rossz,de babahoz 1koruli erteket szoktak javasolni.a tobbirol gozom sincs
2015. aug. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, a tsh kicsit magas a babahoz, 1-2 koruli erteket szoktak szeretni, de inkabb 1-hez kozelebb. A progi valoban kicsit alacsonyka. Nincs veletlenul 3 pontos cukor inzulin terhelesed, es 3. Napi hormoneredmenyed?
2015. aug. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

Ezeket is csak úgy magamtól nézettem meg, a tüneteim miatt, azt hittem, hogy majd könnyen látni fogom, hogy baj van-e. Ha nincs, akkor megnyugszom, ha gond van, irány doki. Most első körben endoshoz kértem időpontot, de szerintem a nőgyógyászomhoz is el kellene látogatnom. Jó lenne, ha ezeket a vizsgálatokat ők kérnék már.

Viszont tegnap olvasgattam, és mivel a progi nmol/l-ben és nem ng-ben, így nagyon kevésnek írják, hogy még a peteérés sem volt meg. Én meg itt reménykedtem :(


Esetleg ebben a két hétben szerintetek csináltassam meg az IR vizsgálatot (5 pontost? ) és azzal menjek a dokihoz?

2015. aug. 6. 08:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt mindenkeppek erdemes lenne megcsinaltatni, de a 3 pontos boven eleg, mar abbol is latszik, ha valami baj van!
2015. aug. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Ebben a hónapban már ne reménykedjek babában, ugye? Így nem tud megtapadni. Már ha volt peteérésem.

Próbálom azzal vigasztalni magam, hogy ez hátha egy hosszabb ciklus lesz, és nem is jókor mentem, és talán nem is olyan alacsony ez az érték...

2015. aug. 6. 13:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem olyan rosszak ezek az ertekek, siman lehet belölük baba. Ha nem lesz megsem, akkor erdemes az etrendedre es a mozgasra figyelni, ezekre az ertekekre a legtöbb helyen nem irnanak gyogyszert, es a jo etrenddel es mozgassal nagyon szepen lehet öket korrigalni.
2015. aug. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!